Кола с лек волан?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот dobrin » Вто 08 сеп 2020 16:25


vinixxx написа:Между другото Добрин се оказа прав.
Ел. рейките(тоест голф5 и нагоре и производните му) могат да се бутат с Вагком.
Ето как става:
https://youtu.be/lzEjZZLDrw8

Има възможност и за хардуерно настройване. :wink Мисля, че беше с лула 16, бърка се над предния мост, отзад и като цяло е малко тегаво като достъп, но става. В някои случаи това се използва за тръгнали рейки да спрат да тропат, но ефектът на здрава е, че става малко по-директна. В комбинация с плътни тампони от S3, става доста приятно за каране.




Потребителски аватар
BeNjI14
Мнения: 115
Регистриран на: Пет 28 авг 2020 11:19
Автомобил: Vw Polo mk4 Facelift
Двигател: AWY BMD 2006

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот BeNjI14 » Сря 09 сеп 2020 11:25


Имам Polo mk4 facelift 2006 от една седмица но волана е лек като перо не се усеща.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот Andonov » Сря 09 сеп 2020 12:39


Още преди 10г го споменах това за голф 5 и др. от ВАГ че го има като екстра, но от шест голфа които имаме, само един може да се сменя през основни настройки или адаптация (не съм сигурен кое точно), а не кодира като в клипа по горе за шкодата.
Показват се разлини режими с текст в няколко поредни канала за адаптация и още няколко за кастъм настройки. Има си и режим emergency при които волана се върти все едно е на подемник колата.

dobrin написа:Има възможност и за хардуерно настройване. :wink Мисля, че беше с лула 16, бърка се над предния мост, отзад и като цяло е малко тегаво като достъп, но става. В някои случаи това се използва за тръгнали рейки да спрат да тропат, но ефектът на здрава е, че става малко по-директна. В комбинация с плътни тампони от S3, става доста приятно за каране.

от там се натяга само и после волана освен че става "тежък", но и не се връща сам при завиване


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот dobrin » Сря 09 сеп 2020 12:51


Зависи колко ще се натегне.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот vinixxx » Сря 09 сеп 2020 13:23


Andonov написа:Още преди 10г го споменах това за голф 5 ....

Прав си.След още малко проучване по форуми се оказа че, това от клипа не работи по този начин на golf.
При голф на 44 steering assist не се цъка на coding, а на adaptation и от там на първи канал се бутат стойностите.Но ефекта е съмнителен и на коли от 2006г. и нагоре опцията е заключена.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот Andonov » Сря 09 сеп 2020 15:06


Не е съмнителен защото все още го карам голфа - 10г. Бях със най-твърдите настройки до преди година, но колата остана само за градско и го направих по-лек.
Иделано си работи адаптацията във всички режими и скорости и разликата е много осезаема. :beer


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот vinixxx » Сря 09 сеп 2020 16:34


Коя година е?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот Andonov » Чет 10 сеп 2020 8:20


2004


An0n1m3n
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 09 мар 2021 9:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот An0n1m3n » Вто 09 мар 2021 10:05


Здравейте! Не е много по темата, но тъй като не намерих друга, реших да попитам тук, та проблемът ми е следният: след демонтиране и заменяне на патрона на контактния ключ воланът не се застопорява, играе надолу- нагоре, та въпросът ми е: нещо се е счупило по лостчето за регулиране или има някакъв "чалъм"?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кола с лек волан?

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 09 мар 2021 11:44


Andonov написа:Не е съмнителен защото все още го карам голфа - 10г. Бях със най-твърдите настройки до преди година, но колата остана само за градско и го направих по-лек.
Иделано си работи адаптацията във всички режими и скорости и разликата е много осезаема. :beer

На Ауди А3 спортбек 2006 съм си играл и бяха 12 степени на лекота/твърдост. Между 2 поредни степени трудно се хваща разликата, но след проба на двете крайности волана става коренно различен.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта