Преговори с дилъра(Съвети?)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот cecoa1 » Сря 07 окт 2020 21:54


Старата школа, правят се до 2010г - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11591352164538256&slink=hbh2ir
Харчи малко отгоре, но ще пестиш от контрацептиви :mrgreen
Тоя специално с газ и регистрация, ти пести едни пари, които ще покрият разликата в разхода за няколко години. Нямам нищо общо с продавача, само примерно.




Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот Бай Иван » Чет 08 окт 2020 7:37


15 годишен шаран за 8900 :horror

Аз моя го продадох за 6500, че беше и с една година по-млад.


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот etto » Чет 08 окт 2020 8:17


Бай Иван написа:15 годишен шаран за 8900 :horror

Аз моя го продадох за 6500, че беше и с една година по-млад.

Ако не друго поне е бъкан с екстри и сигурно е последния бензинов шаран, на който може да се сложи газ. Гледах ги шараните, но не е моята кола, прекалено голяма е.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот kamaza11 » Чет 08 окт 2020 9:04


etto написа:Аз не разбирам от коли, не съм навътре в нещата и поисках съвети от различни приятели. Всеки ми казва различно, един казва мани ги тойотите, друг казва мани ги тураните, трети мани ги маздите...и накрая да си взема някой летящ килим :D Доверих се на мой приятел, който се занимава с автомобили от малък, разпитал е и различни сервизи за най-надеждното. Четох доста за Турана от този форум, и всеки двигател си има своите особености. Това, което искам аз е бензин, който да става на газ, за турана единствено е 1.6/102, за който пък казват, че бил доста слаб и чуплив. С две думи до тук с турана. Тойотата не е съвършенна кола, но я препоръчват като по-надежден двигател, а това с маслото е преди фейслифта, след фейслифта уж го оправят. Далеч не е красива, даже си е грозничка, но нито съм рейсър, нито на конкурс за красота отивам. Имам два тодлъра в нас, трябва ми здраве, икономия и удобство за семейство на приемлива цена.

Сега понеже не излизат никакви тойоти версо на пазара, нито киа карънс, то ще прегледаме и мазда 5ца тази събота(според мазда форума ръждата е до 2007, после я оправят, а за проблема с маслото ще се гледа на сервиз и диагностика задълже)

Пак подчертавам, бе разбирам, всичко това написах според това, което съм чел тук, в мазда форума и в тойота форума + доверени познати.

То и тия дето плюят тойотата не разбират, ама айде :11
И за чисто нова кола да ги питаш- Голф 4 ще ти кажат..


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот etto » Чет 08 окт 2020 10:14


Даже и тогава имам чувството, че ще има мнения "мани голф 4ка брат..не става...вземи си най-добре един голф 4ка" :eek :mhihi


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот 777 » Чет 08 окт 2020 10:16


etto написа:според мазда форума ръждата е до 2007, после я оправят

Абе те и опелите ги бяха оправили след 1995, ама после годината се вдигна нагоре.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот stefan4o » Чет 08 окт 2020 10:19


Същото мислех и аз да пиша. :mhihi
Нищо не са оправили, по-скоро още не са станали на годините, когато започват да се появяват отвори, през които може да мине котка.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот forski » Чет 08 окт 2020 10:46


По към след 2010 ги търси без ръжда!


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот toraborat » Чет 08 окт 2020 11:15


Митсубиши Грандис също влиза в пари/газ/година/красота/размер критериите и му се сгъва третия ред като туран...


Потребителски аватар
BeNjI14
Мнения: 115
Регистриран на: Пет 28 авг 2020 11:19
Автомобил: Vw Polo mk4 Facelift
Двигател: AWY BMD 2006

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот BeNjI14 » Чет 08 окт 2020 12:03


Опел зафира Б или Пасат Б6 комби също стават и са ти в бюджета самата поддръжка на японските коли е по скъпа.


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот etto » Чет 08 окт 2020 12:33


BeNjI14 написа:Опел зафира Б или Пасат Б6 комби също стават и са ти в бюджета самата поддръжка на японските коли е по скъпа.

Бюджета не е голям и не знам колко мога да съм претенциозен, но поне мога да избегна Зафирата, карал съм и Зафира и Мерива и грам не ме кефи, нито като возия, нито като интериор. А за пасата е чудесна опция, само дето сме се насочили към нещо с висок багажник(не комби) заради сгъването на колички и т.н.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот kamaza11 » Чет 08 окт 2020 12:46


Някой бензинов Сценик в този бюджет ?
Плюсове- нова година на производство, возия, екстри
Минус- евентуално малко по- кекава ходова част, но нищо фрапиращо, зависи колко си пазиш колата и как я караш.
Имат един огромен плюс, според мен, пред ВАГ- не са с директно впръскване, което е на 90% при по- новите фаувета.
Проблемите с електрониката са стари тъпизми от хора, които няма какво друго да измислят. Общо взето нормално е при по- нагъчканите с екстри коли да има системи дали дефект, но това е и при всички други коли малко или много.
Погледни ги, прецени си устройва ли те дизайна, защото не на всеки чу харесва.


Потребителски аватар
BeNjI14
Мнения: 115
Регистриран на: Пет 28 авг 2020 11:19
Автомобил: Vw Polo mk4 Facelift
Двигател: AWY BMD 2006

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот BeNjI14 » Чет 08 окт 2020 12:57


За бюджета които имаш и другите не ти вършат работа и не ти харесват наи добре Мазда 5 има доста обяви за София и околността но ти си преценяваш.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот Stivi » Чет 08 окт 2020 13:18


Въпрос на време беше за да се започне с предлагането на много други варианти и да стане....поредния тюрлюгювеч :) Както едни казват "Мани ги тия японки ,земи си нещо немско" ,така други отговарят " Тия немски трошляци трябва да си луд да ги купиш,вземи си японско да се отвозиш" :)


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Преговори с дилъра(Съвети?)

Мнениеот kamaza11 » Чет 08 окт 2020 13:32


Предлагането на нещо друго не е лошо, след като авторът на темата е съгласен и приема предложения.
Проблемът е когато при запитване за конкретен автомобил се пишат неща от сорта “мани ги тия боклуци, ..... е най- хубавото, вземи него” без покритие, от хора качвали се на 2 автомобила, нито един от които японски, например.
За да не съм напълно офф-топик с коментирането на сектанти, ще предложа на човека наистина да погледне някоя Мазда 5 също. Ако не е изгнила- няма какво да те притеснява, моторите са широко използвани в различни марки и модели, търпят юнашко каране и обслужването не им е кой знае колко скъпо, а е като на всяка друга нормална кола. При японките според мен трябва да се избягват по- редките мотори. Всичко, което е по- често срещано/слагано в други модели и марки, си е здраво. На повечето джапанийчета, които съм карал и има в семейството, деигателите им са много нервни, но силата им е в много високите, като при по- малки обороти са дори по- мудни от другите ми коли с двойно по- малка мощност, така че не трябва да се подвеждаш ако ти се стори бавна до 3-3500 оборота.
Специално Тойотите не са изобщо, ама изобщо за пренебрегване, колкото и да не ги харесвам на бялото- черно няма да кажа.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 73 госта