Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот joro_kem » Вто 13 окт 2020 16:14


cecoa1 написа:Пасат B3 с RP или ABS(при последните го има и него), си е много правилна кола за изискванията в темата. Просто трябва да се пипа от човек, който е в час, и някои по-важни части да са правилните. Т.е. трябва си и малко акъл, не става само със "смених това с ново, ама проблемът остана".
:th_up




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот cecoa1 » Вто 13 окт 2020 16:28


Мой приятел със същия Пасат B3 смени преди време водна помпа и термостат, и колата почна да загрява прекалено. Кара я при някакъв майстор, оня му показал, че водната помпа превърта турбината върху оста, когато се натовари повече. Сменил му помпата, термостат, и датчик за перката на радиатора. Сега колата вдига малко над 70 градуса, до 90 може да се докара с много зор по магистралата. Има си парно, включва си предимно първата степен на вентилатора на водния радиатор, и грижи няма. Е, разходът му бил се вдигнал с примерно към литър газ...много важно. Колата я поддържа с части от вторични суровини основно и въпреки това няма грижи с нея. :eek
Сигурен съм, че човек който знае какво прави, и с правилно подбрани части, може да нагласи колата да е безпроблемна.
На баща ми съм му зачислил B4, но TDI. Сменил съм всички по-основни неща с нови и качествени, колата няма точка ръжда... Има всички предпоставки да се кара още дълго.


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот simo7 » Вто 13 окт 2020 17:09


Цял комплект за В5.5 на Беса ли беше струва 300лв.какви 1000лв ви гони само предница.Комплект на континентал ремък,две ролки и водна помпа 216лв с остъпката.Всичко падна за тези пасати.Все пак станаха 15-20г.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот brum » Вто 13 окт 2020 17:10


И все пак - не можеш да сравняваш поддръжката на B3/B4 с тази на B5. Първите са осезаемо по-евтини за поддръжка.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот muns61 » Вто 13 окт 2020 17:42


Стара кола караш спокойно, ако си я поддържаш сам и знаеш какво и от де да купиш. Инак мъка...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 13 окт 2020 18:23


Аз,ако почна всеки месец да правя ремонти на колата -независимо,дали е стара или не -веднага я ''оженвам''. Колата трябва да ми служи ,а не аз на нея. Не говоря за консумативи естествено като масло,накладки,филтри. Имах едно такова франсе- и айде...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот samo_pechka » Вто 13 окт 2020 19:08


Една от причините за прекомерна температура по този мотор, се дължи на липсата на един елемент под бронята, за ножа ми е думата Няма ли го, проблем в лятото . И понеже често след това прегрява , тъй като масово тази кола се ползва като товарно магаре. Поврежда се гарнитура, почва да вкрва газове в системата и т.н.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот joro_kem » Вто 13 окт 2020 19:15


samo_pechka написа:Една от причините за прекомерна температура по този мотор, се дължи на липсата на един елемент под бронята, за ножа ми е думата Няма ли го, проблем в лятото . И понеже често след това прегрява , тъй като масово тази кола се ползва като товарно магаре. Поврежда се гарнитура, почва да вкрва газове в системата и т.н.
факт!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Стара кола без ремонти всеки месец - има ли такова нещо?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 13 окт 2020 21:03


Zdravko Zankov написа:или новия/стар двигател е бил прегряван,и сега му е дошло времето. Поне купето ти е свястно.

Те така те



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: newgeneration и 134 госта