Покупка на Golf 7.5

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
valo0111
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 03 ное 2021 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот valo0111 » Сря 03 ное 2021 16:19


Между другото във връзка с този Фолксваген Голф който се продаваше СВ6551 Автомобила беше повече от перфектен и се продаде в Македония. Хората са щастливи и доволни! Понеже е закупен от Аутотехника затова снимките са оттам. Това беше един автомобил мечта, действително гаранционен! Няма и сега и преди друг такъв на 60000км автоматик заводска бяла перла под 30-35000 лева. Жалко за негативизма в групата, жалко и за хората които им слушат и четат глупостите! Жалко и за простолюдието, които се самонадъхват! Съжалявам такива, подобие на хора (идиоти) като Vladi777 и техните протежета!!! :cool :cool :cool




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот Vlad777 » Сря 03 ное 2021 17:42


Лично одобрих горното мнение. Да се види що за наглец е авторът му, при всичките откровени лъжи, които беше написал в обявата. icon_idea Явно е някой от засегнатите по-нагоре. И да се повдигне и да е актуална темата, защото случаите с тези търгаши датират вече почти 10 години. icon_idea

Ще се самоцитирам:
Ако бяхме бяла държава, за толкова години подобни ментета щяха вече да са в средата на присъдите си в затвора. Тука обаче в България.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот bbb12 » Сря 03 ное 2021 22:33


Хаха, измамниците явно изключително детайлно следят форума. Чак тема на една година повдигнал! Точно така трябва - мошениците да бъдат изобличавани постоянно и сочени с пръст! Между другото, тази практика да се пита за конкретна обява в съответния форум е много добра. Освен, че можеш да получиш ценни технически съвети, може се сдобиеш с информация за конретния търговец или даже за конкретната бройка. Това от своя страна може да ти спести огромни понататъшни главоболия.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот VWGT » Чет 04 ное 2021 9:39


Не знам какви интереси защитава този valo0111, но "благодарение" на него, google индексира тази тема на второ място, веднага след ФБ страницата на самата фирма.


mitobayern
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот mitobayern » Чет 16 юни 2022 10:50


Здравейте,
Насочили сме се към закупуване на Golf 7 след Facelift (след 2017) с бензинов двигател. Още не сме решили дали непременно трябва да е автоматична или ръчна скоростна кутия. Това, което обаче виждам са много обяви на автомобили внесени от Канада. Молбата ми е за мнение дали си заслужава или да бъда търпелив, че ще изпадне и нашият автомобил.
Една от по-примамливите обяви: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ooaauc

Принципно ми се иска да е с по-големия двигател, но съм склонен да изслушам мнения, които да ме разубедят в противното: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ooaauc

Наистина ще съм много благодарен за помоща на избор на следващия ни семеен автомобил.


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот !R1 » Чет 16 юни 2022 20:39


Няма за какво да те разубеждаваме или убеждаваме. И двата двигателя(1.5ТSI ACT 150/2.0ТSI 245) са читави и зависи какво, как ти се шофира и какъв е бюджета. Скоростната кутия също е въпрос на предпочитание. Ако ще ти от полза чуждо такова, давам глас за DSG. Разликата в пърформънсът на двата автомобила е различна...GTI си е класика.
Аз бих търсил автомобил купуван в България или от Германия. В момента, знаеш каква е ситуацията, така че ще си търпелив и с по-висок бюджет:)

П.С. Няма нужда от дублиран линк към обява, ако търсиш само мнения :exclaim


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот hooligan_sk » Пет 17 юни 2022 8:31


mitobayern написа:Здравейте,
Насочили сме се към закупуване на Golf 7 след Facelift (след 2017) с бензинов двигател. Още не сме решили дали непременно трябва да е автоматична или ръчна скоростна кутия. Това, което обаче виждам са много обяви на автомобили внесени от Канада. Молбата ми е за мнение дали си заслужава или да бъда търпелив, че ще изпадне и нашият автомобил.
Една от по-примамливите обяви: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ooaauc

Принципно ми се иска да е с по-големия двигател, но съм склонен да изслушам мнения, които да ме разубедят в противното: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ooaauc

Наистина ще съм много благодарен за помоща на избор на следващия ни семеен автомобил.


Бягай с 200 от американо/канадския внос. За Северна Америка, Голф 7 се прави в тамошен завод и е доста различен откъм качество. Изключително евтина и долнопробна тапицерия, като тази на обявата ти, но и много повече дефекти. Конкретния екземпляр с афтърмаркет теглича и джантите... много слаба оферта. Отделен е въпроса, че всички коли внос от там, са печелени по търгове за остатъчна стойност и са отписани като тотални щети.

Ето един читав екземпляр с "големия" мотор, помисли дали питането ти въобще е сериозно: https://www.dasweltauto.bg/vehicle/2011 ... %2Fvw-golf


Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот Zhivko Zhelev » Пет 17 юни 2022 8:55


Имам познат,който внася коли от Канада. Той ми е казвал, че на 99%, всичко внасяно от там е претърпяло някаква щета. Голяма или малка. Иначе, от две години имаме Golf 7.5, 2017, 1.4 TSI, 150 к.с, DSG. Взехме го на 55к,гаранционен, сега е на 82к. Една гарнитура на водната помпа сменена. Много приятен мотор, динамичен и икономичен, което е важно при тези цени на горивата. Возенето е приемливо. Все пак предишния ни автомобил беше Passat. Кутията е суха, DQ200. Чука, щрака, но нали е суха кутия. Няма драми и мисля, при грамотно каране спокойно би изкарала 200к и повече.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот ssssl » Пет 17 юни 2022 23:35


Американките имат огромно предимство пред тея, внесени от Европа, а именно: км са РЕАЛНИ, не са връщани. Съвсем друг е въпросът какво е правил вносителят в БГ, но това лесно може да се провери с карфакс.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот hooligan_sk » Пон 20 юни 2022 9:52


Действително са на по-малки пробези, но въпреки това, често ги връщат! Примерно Passat NMS, ударен, със шунтиръни еърбези и всичко както си трябва, върнат от 60 000 мили, на 30 000 мили...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот VWGT » Пон 20 юни 2022 10:03


Карфакс, мисля че предоставя доста коректна информация, така че задължителна проверка там и след това вече ... всеки сам си преценя.
Това е силен коз пред масовия EU внос.


winger
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 29 яну 2020 8:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот winger » Сря 22 юни 2022 9:47


Здравейте, колебая се между тези два автомобила. Може ли да споделите мнения, кой е по-неангажиращ откъм подръжка, по-здав и надежден.
Не ме притесняват малкото екстри и конски сили.
Бензиновият е на доста по-малък пробег, но пък дизеловият е доста по-евтин :D.
Може би въпросът ми е, оправдано ли ще е парите отгоре за бензиновият? Ако е по-здрав двигател, по-малко проблемен, ще играя с него. Чувал съм, че и по принцип бензиновите са по-лесни и евтини за подръжка (нищо не разбирам от коли, ще ме извинявате)
В момента карам пежо 306 комби, 90кс и не ми липсва мощност на моето каране :)

https://www.dasweltauto.bg/vehicle/2011 ... t%2Fsofiya

https://www.dasweltauto.bg/vehicle/2011 ... t%2Fsofiya

Благодаря!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот hooligan_sk » Сря 22 юни 2022 9:53


Бензиновия мотор е доста по-приятен и предвид по-ниския пробег, си струва надценката. Въпроса е дали ти се поема допълнителен риск с автоматика. Това DSG е със сухи съединители и има лоша репутация. Към 2016г, основните му проблеми се водят за отстранени, но въпреки това, има някакъв риск от допълнителни разходи там.

Разхода и на 2та мотора е доста нисък, като разликата е пренебрежима. Извънградско, макс 0,5л.


winger
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 29 яну 2020 8:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот winger » Сря 22 юни 2022 11:00


Опеделено предпочитам ръчни скорости. Ако двата мотора са сходни откъм здравина и нямат проблеми, по-скоро ще взема дизелчето.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Golf 7.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 22 юни 2022 11:12


този синия го гледам всяка сутрин, на паркинга им е отвън на първа линия до локалното на южната дъга на околовръстното, цвета на слънце е жесток, бе знам обаче 7 хил разлика за 60хил км разлика дали са оправдани ако се абстрахираме от всичко останало.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта