Покупка на Tiguan - Съвети?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Klimfilt
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 26 авг 2015 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Покупка на Tiguan - Съвети?

Мнениеот Klimfilt » Сря 25 ное 2020 16:42


Здравейте,
Имам регистрация отдавна, но за първи път ще пиша тема/мнение, до сега само шпионирах "врага" :mhihi . Накратко, искам да сменя колата на нейно величество Жената с нещо по-ново от сегашното Рено клио от 2003 и скромните 75 к.с., с нещо по-ново и по-сигурно най-вече, че с тази калинка положението из софийските улици е "грамофон свири, майка плаче". И съм се насочил за евентуален Тигуан, въпреки, че съм фен на друга немска марка и има СУВ и лек автомобил в гаража, тя категорично отказва да ги кара. Едното и било голямо, а с другото паркирането ще излиза много скъпо с оглед на щетите по сегашната й кола.... А БМВ няма шанс да се търкаля от член на семейството :twisted:, а другото Немско пак излиза ценово малко по-високо от това което планирам да купя. Та след толкова локуми, можете ли да ме ориентирате за какво да се оглеждам на пазара? Категорично няма да купувам от автокъщи, ако ще да е на брат ми, защото съм наясно, че България е спирка "последна грижа" за колите от Запад. Нямам изявени предпочитания към мотор все още, но не ми трябва нещо над 160-170 к.с. (дори 170 е доста). Ако е бензинова може би ще се газира и тук е първият въпрос, тези мотори търпят ли газифициране, спогаждат ли се с АГУ от марката Романо (ако ще има газ, ще е тази марка) има ли нужда мотора от система за допълнително мазане на клапаните? Дизелите страдат ли от проблемни дюзи и ЕГР-а лесно ли им заминава? Колата ще се кара основно градско/междуградско (София-Костинброд и обратно, общо около 35-40 км./ дневно и тук там извънградско, без магистрали) така, че няма да е голямо каране с тази кола и ме интересува повече надежност и сигурност, от колкото разход и вървеж. 4motion-а постоянно зацепен ли е или може да се минава в 2WD режим? Скоростната кутия ще е най-вероятно автоматик (жени..), но признавам си не съм се интересувал от АСК на ВАГ групата, само слухове за проблемната DSG, съвети относно избора на АСК ? Двигателите с ремък ли са или верига и изобщо има ли 4 цилиндров с верига ? От моите коли съм се научил да търся, или фейслифт или крайна година на предифейсов модел. В случая фейсов модел няма да ми е финансово изгоден и съм се насочил към последните модели на пре-фейсов. Относно оглед на евентуален кандидат, какви са опциите освен официален сервиз? Читави VW майстори и диагностици с ВАГКОМ из форума, или София? Какво да се наблегне при оглед? Когато ходя да гледам кола за мен си отивам директно със Стар-а и зная какво и къде да гледам по модули и системи за недобросъвестни собственици. Един от най-лесните варианти за проверка на километраж е през модула за еърбег-а, при VW съществува ли тази опция ?




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Tiguan - Съвети?

Мнениеот Vlad777 » Сря 25 ное 2020 17:23


За кой Тигуан става дума?

2007-2011 Tiguan I
2011-2015 Tiguan I facelift
2015-2020 Tiguan II


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Покупка на Tiguan - Съвети?

Мнениеот cecoa1 » Чет 26 ное 2020 0:25


Всичките бензини са с директно впръскване, та газова уредба...стават само някакви доста скъпоценни, които харчат и газ и бензин едновременно(щото иначе бензиновите дюзи си заминават от прегряване). Предполагам имаш представа.
Отделно, че що-годе читав бензин е един или два от всичките, поне при първа генерация на модела.

Дизелът става, но при всички случаи е с DPF(който не е много сигурно, че при описания режим на ползване ще може да се регенерира успешно)

Автомат...има и класически, хидротрансформаторен на Айсин(6-степенен), но само с определени мотори, и само в началото на производството, до към средата на 2010г.
За DSG си чел, потенциални доста скъпи проблеми. Трябва да е правилно и редовно обслужван, и да не е на много километри.

4х4 не се изключва, но се управлява автоматично, и при нормални условия, колата си е предимно на предно предаване.

Според мен, е добре да помислиш за алтернативи от други производители. Примерно Форд Куга първа генерация, бензина му е 2,4 турбо от легендарните петаци на Волво. Съответно типично за Волво, и автомата му е класически на Айсин. Доколкото съм се интересувал, е доста добре направена кола.
Също така Хонда CRV трета генерация(2006-2012г) е доста добър избор за описаните цели(здрави мотори и автомат, става и на газ), но е с 10см по-дълъг от първия Тигуан.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта