Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Angel_1985
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 05 яну 2021 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот Angel_1985 » Вто 05 яну 2021 17:15


Здравейте,
Надявам се не се натрапвам в темата на колегата.
Понеже сън ба същият хал като него и бих искал да се включа.
Разликата е, че при мен автомобила ще се кара по около 100-120км на ден или с други думи 3000км на месец.
Като цяло съм се загледал по почти същите модели.
Октавия 2 фейс 2ТДИ, Пасат Б7, (Тойота авенсис и Версо, Хонда Акорд комби. заради газта).
Бюджет 14!
Ако е удобно и за мен да препоръчате нещо?




Потребителски аватар
mihailbm
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 02 яну 2021 15:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот mihailbm » Вто 05 яну 2021 22:43


Благодаря на всички, които активно се включиха в темата.

Ще прегледам още веднъж мненията и препоръките на всеки от Вас и се надявам в най-скоро време да купя автомобил.

Когато това се случи, отново ще пиша тук, ако темата все още съществува.

Благодаря Ви отново!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот VWGT » Сря 06 яну 2021 11:04


При тези условия
Angel_1985 написа:.
Разликата е, че при мен автомобила ще се кара по около 100-120км на ден или с други думи 3000км на месец.


за мен избора е само един (като компромис може и Октавия)
Пасат Б7

стига да влиза в
Бюджет 14!


Angel_1985
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 05 яну 2021 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот Angel_1985 » Чет 07 яну 2021 14:53


Мнение ако може и за СупърБ Комби, фейс?
Ясно е, че говорим за 2ТДИ.
Също ме интересува варианта да се газифицира 1.8ТСИ с течна газ?
Като цяло предпочитам Шкода, защото в момента съм със 1.6 компи първа генерация от 99г. и съм повече от доволен.
Но търся по мощен автомобил. Писна ми да изключвам климатика за да изпреваря по магистралата, ако ме разбирате.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот Vlad777 » Чет 07 яну 2021 15:33


Superb II Combi Facelift 2013-2015. Oтварям mobile.de и най-евтината такава кола (2.0 TDi 140 кс) на под 200 к км е 7800 евро. Ако искаш все пак и някакво нормално оборудване - 8500 евро. В България поне 18 000 лв.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот nikson85 » Чет 07 яну 2021 16:14


Според мене Опел Зафира 140коня е твоята кола. Опел в последно време след 2000 са много здрави и не гният вече.
Или двата мерцедеса които си посочил, като модел. Всичко друго е компромис.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот tdi fen » Чет 07 яну 2021 16:32


Angel_1985 написа:Също ме интересува варианта да се газифицира 1.8ТСИ с течна газ?
освен газовата трябва да предвидиш и около 6к за смяна на бутала защото от тези години са дефектни


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Търсим автомобил - моля, помагайте!

Мнениеот rld » Пет 08 яну 2021 9:38


mihailbm написа:
- Ford Focus 1.8-2.0


Едно на ум с форда
https://youtu.be/1X2mwifrZPM


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот baracuda681 » Нед 10 яну 2021 18:33


Мога да напиша за Volvo v50 (s40).

След около година на много тежко търсене и нерви, взех Volvo s40, 2.4i, бензин, 140 конски сили, автомат, 2007 година.
До момента съм навъртял доста малко киломентри, но ще споделя своите наблюдения.
За начало трябва да кажа, че 13 години карах VW Golf3, 1.6 (аее), бензин, 75 конски сили, ръчни скорости.
1. Големина. Колата е сравнително голяма, като е хубаво да има парктроник. Не е много маневрена, но положението не е трагично.
2. Комфорт. Изключително впечатление прави комфортът на този автомобил. Седалките са много удобни и имат напомпване в зоната на кръста, което за дълъг път е доста добре. Вози средно твърдо (не обичам меките возии, падам си по талиги, признавам). Карането на дълъг път е доста приятно и не изморява.
Голям минус за мен е липсата на достатъчно място в самия автомобил. Аз обичам да се изпъвам, та можеше да е една идея по-голям вътре.
3. Ускорение. В сравнение със стария автомобил, бях... изумен. Натискаш педала и всичко се случва. Много е приятен и звукът на 5 цилиндров двигател в по-високи обороти.
4. Интериор. Ако основната конзола не ти е проблем и бързо свикнеш с нея, няма да ти прави впечатление. Бутоните за озвучаване, отопление (климатик) са разположени добре и се използват лесно. Таблото е приятно, зависи от ден/ нощ, има съответен цвят на дисплея на конзолата, за да не ти изважда очите.
Под подлакътника има удобна жабка, която събира очила, слушалки и подобни. Зад централната конзола има ваничка, която не е много голяма, но е удобна за да оставиш телефон.
Няма пепелник, но има 2 поставки за чаши пред подлакътника.
Багажникът е доста голям, което е огромен плюс. Дори и след слагане на газова бутилка ще остане място.
5. Озвучаване. Е тук нещата са доста хубави. Много приятно, чисто и силно звучене. Проблем са mp3-ките. Моята кола няма модул, а да сложа, трябва да дам около 200 лева. Няма как да се сложи отделен касетофон без да се бърника по конзолата.
6. Разход на гориво. Разходът в града е висок. Моят е 14 в града и 7 извън. На двулентов път колата се държи доста добре, стабилна е и носи удоволствие от шофирането.
Искам да сложа газ, но търся къде да го направя.
7. Други. Данъкът за град София е 160 лева. Вратите се затварят сравнително тежко, но ако не успееш, имаш уведомяване на таблото.
Личното ми мнение е, че това е много добър автомобил.


Не претендирам за точност и изчерпателност. Написаното е плод на моите наблюдения.

Последна промяна от baracuda681 на Пон 11 яну 2021 17:01, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот nikson85 » Нед 10 яну 2021 21:17


Ако сложиш газ и решиш да продадеш колата след 1 година и не може да си избиеш парите от газовата. Ако въртиш по малко от 10К няма смисъл от газ. Бензиновата помпа си заминава през 2-3г, ако не всяка година ако вземеш китайска до 100лв. Ако е оригинална може да е към 300-500лв.
Ако караш на бензин карат повече от 10г. И на газ се сменят кабели свещи и бобини по често. Ламбда сондата също се сменя често.
По някога по добре е да караш на бензин зависи колко караш колата. Ако се кара по 20-30К има сметка иначе за под 10К няма сметка да се набутваш.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот silent » Пон 11 яну 2021 8:09


Не искам да звучи грубо но само глупости си написал....стари лаладжийски мантри от преди 20година ни на току що прохождащи в ремонта на западни коли стари майстори на Лада и Москвич...


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот viksanlg » Пон 11 яну 2021 9:43


Прав си,но беше груб!


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот nikson85 » Пон 11 яну 2021 11:16


Карал съм на газ и знам. Даже все още карам на газ. Имам 100К само на газ. За да го кажа това значи съм го видял с очите си.
Ако не караш на бензин често помпата блокира. Моята блокира два пъти, а винаги е имало над 10л. Бензин. Свещи кабели и бобини поне 3 пъти за тези километри. Даже един път импулсен датчик където струва 150лв. И изпарител през 80К. Аз вече съм си избил някой лев по еже въртях по 20К на година, но ме дразнеше проблемите с бензина. Сега в момента бензина пак не ми работи. Карам само на газ и за капак след сменени нови кабели колата не иска да запали в това влажно и дъждовно време. Не казвам че на газ няма файда, но ако караш малко и не мислиш да караш една кола дълго време не си заслужава да се набутваш.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот thanis » Пон 11 яну 2021 11:28


nikson85 написа:Карал съм на газ и знам. Даже все още карам на газ. Имам 100К само на газ. За да го кажа това значи съм го видял с очите си.
Ако не караш на бензин често помпата блокира. Моята блокира два пъти, а винаги е имало над 10л. Бензин. Свещи кабели и бобини поне 3 пъти за тези километри. Даже един път импулсен датчик където струва 150лв. И изпарител през 80К. Аз вече съм си избил някой лев по еже въртях по 20К на година, но ме дразнеше проблемите с бензина. Сега в момента бензина пак не ми работи. Карам само на газ и за капак след сменени нови кабели колата не иска да запали.



Не знам колега, аз също карам на газ и имам над 60к км на газ и никога не съм имал проблеми с бензиновата помпа /говоря за една кола/. Резервоара винаги е 1/2 пълен с бенз и през годината макс 2-3 пъти да се кара на бензин, 95% от останалото време си е на газ. При мен си пали на бензин и обръща сравнително късно. Свещи съм сменял 2 пъти, бобините са си здрави и си бачкат, кабели веднъж. Не съм напълно съгласен, че яде бензиновите помпи газта. Иначе съм съгласен с теб, че при по-малко от 10к на година за стара кола не си заслужава газта /ако ще се продава колата след 2-3г - няма смисъл/ Твърдя, че газта не ти пести пари, а по-скоро трябва да гледаш, че с едни пари ще минаваш повече километри. Т.е. е за хора, които карат. Само за градско за кола под 10к на година и тук таме да отидеш на море/балкан - газта е много много на кантар, защото ако няма правилен монтаж и настройка се почват едни филми, дето няма да искаш да караш на газ никога. Колите на газ обичат да се карат, не да седят пред блока или да са по 5км в посока до работа :)


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Семеен автомобил до 10 000 лв - бензинов - моля помагайте!

Мнениеот silent » Пон 11 яну 2021 11:44


nikson85 написа:Карал съм на газ и знам. Даже все още карам на газ. Имам 100К само на газ. За да го кажа това значи съм го видял с очите си.
Ако не караш на бензин често помпата блокира. Моята блокира два пъти, а винаги е имало над 10л. Бензин. Свещи кабели и бобини поне 3 пъти за тези километри. Даже един път импулсен датчик където струва 150лв. И изпарител през 80К. Аз вече съм си избил някой лев по еже въртях по 20К на година, но ме дразнеше проблемите с бензина. Сега в момента бензина пак не ми работи. Карам само на газ и за капак след сменени нови кабели колата не иска да запали в това влажно и дъждовно време. Не казвам че на газ няма файда, но ако караш малко и не мислиш да караш една кола дълго време не си заслужава да се набутваш.

Колега това което на теб ти се е случило не е меродавно...аз пък си купих Пасат 2000г(на 9г. беше)....сложих газ 2005 г . и до 2018 му навъртях 160хиляди на газ ...и помпа никога не съм сменял(вероятно е оригинална на 380х.) бобина и комутатор никога не съм сменял -вероятно са оригиналните....кабели на свещи съм сменял веднъж но се оказа безмислена смяна -старите си бяха ок...свещи сменях на 60х...винаги оригинални NGK BUR6ET...ЕЕЕЕ....вероятно и аз съм някакво изключение от общия случай но това единствено навежда на мисълта че на което му е дошло времето така или иначе ще се скапе без значение дали си газ или на бензин....осапмихме на човека темата....



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта