Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 04 фев 2021 8:06


Братчеда продава едно волво V70 но е над бюджета, но не знам дали бензиновите волва преди 2013 година си заслужават. Волвото е с 2.0 екобууст на форд и газ май само течна фаза може да се сложи, но пък предлага до 11 на 100 градско София максимално зимата, за 241 к.с и почти 2 тона си е повече от добър разход, автоматик е.
Та може и някое мондео да влезе в бюджета, имат 2.0 бензин 145 к.с, газифицира се прекрасно




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот silent » Чет 04 фев 2021 8:45


Която и да вземеш от тези трите ще страдаш...защото искаш е един куршум не два а три заека да удариш...и ако може и една лисица за яката на жената...е няма такъв филм...разхода градско на някои от тези кораби ще те разори...на други при предимно градско каране подръжката....по добре направи компромис между не толкова голяма кола с приличен комфорт при извънградско каране през уикендите....и по малко експолатационни разходи....защото при предимно градско каране споменатите три нямат никакви реални ползи за теб...освен може би на самочувствието ти макар че никого няма да впечатлиш точно стези три коли ако ида си мислиш друго.... а големината е много относително понятие и си зависи от теб....на много хора и рейс ще им се види малък...


dimitar.nikolov93
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 фев 2021 8:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот dimitar.nikolov93 » Чет 04 фев 2021 9:07


silent написа:Която и да вземеш от тези трите ще страдаш...защото искаш е един куршум не два а три заека да удариш...и ако може и една лисица за яката на жената...е няма такъв филм...разхода градско на някои от тези кораби ще те разори...на други при предимно градско каране подръжката....по добре направи компромис между не толкова голяма кола с приличен комфорт при извънградско каране през уикендите....и по малко експолатационни разходи....защото при предимно градско каране споменатите три нямат никакви реални ползи за теб...освен може би на самочувствието ти макар че никого няма да впечатлиш точно стези три коли ако ида си мислиш друго.... а големината е много относително понятие и си зависи от теб....на много хора и рейс ще им се види малък...

Здравей, кои автомобили би ми препоръчал като не толкова големи, но комфортни за извънградско ?

Последна промяна от IvanMan на Чет 04 фев 2021 12:12, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "нов отговор"!


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот thanis » Чет 04 фев 2021 9:21


К.Одаджийски написа:Братчеда продава едно волво V70 но е над бюджета, но не знам дали бензиновите волва преди 2013 година си заслужават. Волвото е с 2.0 екобууст на форд и газ май само течна фаза може да се сложи, но пък предлага до 11 на 100 градско София максимално зимата, за 241 к.с и почти 2 тона си е повече от добър разход, автоматик е.
Та може и някое мондео да влезе в бюджета, имат 2.0 бензин 145 к.с, газифицира се прекрасно


Колега, Т5 е само за ценители. Превъзходна колица е, ама си е скъпичка пак. Според мен, автора за бензин, маздата с 2.0 или 2.5 му е окей и в бюджет и като комфорт и като финанси няма да скъса джоба. Мондеотата са хубави и те, ама комбитата са в калибъра на инсигнията. Принципно Авенсис 3 комби е добро и бензина е приличен, но е пак малко над бюджета. Ако падне 1 клас по-надолу е доста по прилично в клас Астра/Голф/308/Фокус и т.н. За този бюджет големите шлепове са много на граница и единствено Мазда и Форд могат да се класират.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот Danny boy » Чет 04 фев 2021 11:31


Хонда акорд?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот samo_pechka » Чет 04 фев 2021 12:10


Щом ще се кара често градско, си търси бензинова кола . Щом искаш и да може лесно да се сложи газ - значи без дир.впръскване. А щом ще се ползва и извън + повече хора, гледай малко или много да има багажник + пространство за седене. От търсенето не изключвай примерно ЦРВ на Хонда. Това е повече ван , отколкото джипче. Няма тунел по средата , приличен двулитров мотор . Добър обем багажник и т.н. Ако смяташ, че може да преглътнеш азиатското изпълнение в купето , слабата шумоизолация, си струва да го видиш. Ще оцениш и по-високата позиция на седене, също и леко повишения просвет .
Акорд за тия пари е релативно малък отвътре. Отвън с размер солиден, но отвътре е малък. Не знам дали ще се и намери добър за тия пари осмица. Предното поколение пък е и бая грозно .
Отделно са ниски, много ниски , за свестни пътища са.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот katmai » Чет 04 фев 2021 12:29


zdravkop64 написа:Щом искаш голяма кола, то Инсигнията е най- голямата от трите. Особено комбито е огромно, но е тежък автомобил и си му трябва голям двигател. Щом искаш бензин имаш два варианта- 2.0 турбо 220 коня или 2.8 турбо 260 коня.

Начииии, по комично мнение не бях чел скоро. Да сравняваш Супърб с Инсигния и да кажеш ,че инсигнията е най-голяма...
Супърба вътре(и багажника) е ОСЕЗАЕМО по-голям.
Изобщо "широкостта" на Инсигнията вътре е обратнопропорционална на това как изглежда отвънка.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот samo_pechka » Чет 04 фев 2021 12:40


Инсигнията определено е с малко вътрешно пространство . Познати имат и я гледах. Суперб има много място отзад. Дори и яки мъже да седнат, ще се чувстват добре.
Но ако трябва съм честен, не е подходяща за ежедневно градско , не споменавам въобще тук сега за моторите им


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот silent » Чет 04 фев 2021 13:17


dimitar.nikolov93 написа:Здравей, кои автомобили би ми препоръчал като не толкова големи, но комфортни за извънградско ?

За градско предимно градско каране не по-високо от Голфовия клас...вече избора си е твой ...за два дена в седмицата или през седмица винаги можеш да сложиш куфар на на тавана....но да търкаляш и трошиш 5 метрови лимузини из града по 2 тона да се чудиш къде да ги паркираш поне за мен не е оферта....виж ако беше обратно да.... но за градско за мен не оправдано.... конкретно не знам какво да ти препоръчам...Шкодата я направи Октавия , или дори Фабия комби Форд Фокус може би ..Кия Сеед Тойота корола...


kurt 2
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 01 мар 2012 8:36
Автомобил: Polo fun
Двигател: AXR 2005

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот kurt 2 » Чет 04 фев 2021 14:41


Както и да го мислим - за едно семейство си трябват две коли.По-малка за градско и по-голяма за дълъг път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот stefan4o » Чет 04 фев 2021 17:14


Не е баш така. То е хубаво и двама шофьори да има, ама нейсе.
Зависи, какво се разбира под "дълъг път".


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот zdravkop64 » Чет 04 фев 2021 17:17


katmai написа:Супърба вътре(и багажника) е ОСЕЗАЕМО по-голям.
Изобщо "широкостта" на Инсигнията вътре е обратнопропорционална на това как изглежда отвънка.


Начиии тук не пишем за осезаемост, а за размери. Дай размерите на интериора на Инсигнията и Супърба. Аз давам външните размери:
Инсигния дължина: 4908 мм, Супърб- 4838.
Широчина /със сгънати огледала/: Инсигния: 1856 мм, Супърб- 1817.
Височина Инсигния: 1520 мм, Супърб: 1510.
Кои числа са комични и кои не и кои мнения са комични и кои не си ги запази за себе си. Тук сме за да си помагаме, а не за да си даваме квалификации на мненията.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот katmai » Чет 04 фев 2021 17:43


Предпочитам да не ми говориш, кое ми е позволено и кое не, по-скоро това може ти да го запазиш за себе си! Колкото до по-голямото, за пръв път чувам някой да се интересува , колко е голяма дадена кола на външен вид. Аз съм карал и двете коли, ти карал ли си ги? Имаш ли представа колко по-тясна е Инсигнията? И що за помощ е това да кажеш на някой , колко е голяма дадена кола отвънка, все едно той не може да го види това с очите си? Изобщо, аз изказвам мнение на база опит. Инсигнията на задната седалка ако си над 180см при спящ полицай ще си удариш главата в тавана. Супърба на задната седалка може да скръстиш крака и пак ще имаш много място. Той с това е известен, общо взето само Long версиите на премиум седани имат толкова място. Багажника на инсигнията напрво е комично малък в сравнение със Супърба.

Последна промяна от katmai на Чет 04 фев 2021 18:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот joro_kem » Чет 04 фев 2021 17:56


за фИеновете на числата - ширини, дължини, обем и полезен товар: https://www.automobiledimension.com/executive-cars.php
п.п. сигурен съм, че 70% от писалите не са влизали в колите, за които са писали, ама нейсе
п.п.п. от всички изброени инсигния има най-голяма загуба на вътрешно пространство, отнесено към външните размери на автомобила!


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Skoda Superb, Mazda 6, Opel insignia - избор на кола с бюджет 10-11 000 лв

Мнениеот Lonely-Wolf » Чет 04 фев 2021 20:51


Аз бих избрал w204 фейслифт . Имах го около година,имал съм досег и до всички изброени коли в темата. Ако имаш възможност да завишиш леко бюджета,това е за мен колата. Не е много голяма,но не е и тясна. Спокойно пътуват 4ма души с багаж,а 2.2 цди има достатъчно въртящ момент за да не се затруднява. Може би колеги ще кажат "ми то като ще завишава,може да е пасат7 или ауди вариант от същите години. Ако случиш на запазен екземпляр какъвто бе моя, ще ти се завърти в главата махленските истории "че Мерцедеса си е Мерцедес". Точно за този модел важи с пълна сила,дори на Аутобилд заключението е "че това е мерцедес за вечността" . Дпф с чисто градско със средна 19-21км/ч ми регенерираше на 500-550км. Сменял съм преден лагер 36лв и термостат 240лв. Комфорта е страхотен,а завоите направо са приказка с тази кола. От вериги модела не страда,ест ако не е 500к+ ,лошото му е само електрическата маслена помпа. За която само съм чел по форумите,че и не святка лампата на Аладин ако спре да работи,нз колко е истина. Но проблеми имат и всички други предложени,а и безпроблемна няма,въпроса е да имаш доверен майстор. Вътре изработката е мн на ниво.Да леко ретро,но няма скърцане,хлопане,трескане. Вратите се затварят като на хладилник,даже и 5-тата врата,не можеш да чуеш дрънчене на тенекии. Успех с избора :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта