Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
denkatar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 17 мар 2021 11:48
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот denkatar » Сря 17 мар 2021 11:55


Здравейте.

Извинявам се предварително, ако съм сгрешил секцията за пускане на тема.

Въпросът ми е ясен още от заглавието.
До сега не съм си купувал никога кола.

Млад шофьор съм и искам за първа кола ГОЛФ.
Обаче едно не ми е ясно.. Дали да е голф 5 или голф 6?

За 2021 година какво бихте ми препоръчали?
Какво точно да гледам и от какво да се пазя?
Знам , че всички са с дръпнати киломентри..

Нов внос ли да търся или от частно лице?

Надявам се да ми помогнете с избора




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот Vlad777 » Сря 17 мар 2021 12:53


Освен ако нямаш печатница за пари и те за теб не са никакъв проблем, добре е да споделиш колко пари можеш да отделиш за кола - закупуване и обслужване.

Друг въпрос важен - колко километра ще изминаваш на година, градско или извънградско ще се кара повече.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот thanis » Сря 17 мар 2021 12:55


Привет колега,
по-скоро въпроса е какъв бюджет имаш, а не дали да е голф 5 или 6. Теоретично за парите на хубава 5ца, ще вземеш опоскана 6ца и така. Кажи какъв бюджет си заделил /не само за колата, а всичко/ Закупуването от човек, както и нов внос си имат своите предимства и недостатъци.


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот richko25 » Сря 17 мар 2021 15:12


Някой казват, че 6-то поколение е фейс на 5-то.Освен чисто визуалната разлика - реално има нова линия двигатели/отговарящи на Euro 5/ и допълнителна въздушна възглавница за краката на шофьора.Бутоните в интериора не се белят толкова бързо и грозно като при 5 поколение.Осветлението на таблото е в бял цвят и има малки разлики в показанията на борд. компютъра.При 6 може да има "екстрата" park assist. Като за първи автомобил търси най-запазения, който влиза в твоя бюджет - без значение дали 5 или 6.Вземеш ли правилната бройка, ще се радваш на шофирането.

Последна промяна от richko25 на Сря 17 мар 2021 19:33, променено общо 1 път.


denkatar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 17 мар 2021 11:48
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот denkatar » Сря 17 мар 2021 18:30


Vlad777 написа:Освен ако нямаш печатница за пари и те за теб не са никакъв проблем, добре е да споделиш колко пари можеш да отделиш за кола - закупуване и обслужване.

Друг въпрос важен - колко километра ще изминаваш на година, градско или извънградско ще се кара повече.


За голф 6, който е хубав колко пари ще трябва да приготвя горе долу?(Нов внос примерно и обслужване) Със сигурност говорим за 2-ра ръка кола, а не нова.

Ще шофирам градско, но не и активно със сигурност. Работата ми е в къщи пред компютъра. Извънградско ще ползвам само, като ходя на разходки и почивки.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот thanis » Сря 17 мар 2021 18:42


За около 10 хиляди лева можеш да си намериш що годе приличен голф 6. Отделно от това трябва да приготвиш още 2 и ще си спокоен, че ще си оправил всичко. За твоето ползване няма значение бензин или дизел, стига да е запазена колата. Намери си човек, който разбира, за да няма след това излишни ядове и главоболия.


denkatar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 17 мар 2021 11:48
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот denkatar » Сря 17 мар 2021 23:33


Кой дизел бихте ми препоръчали най-много? Какъв мотор да търся и колко коне? Благодаря за бързите отговори!


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот imter » Чет 18 мар 2021 8:20


Като за млад шофьор най-добре бензинов Голф 4,по възможност 1,8 или 1,6.Това е прекрасен вариант за първи автомобил, лесна и евтина поддръжка.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот thanis » Чет 18 мар 2021 8:43


И 1.9 105 коня и 2.0 140 коня са хубави PD-тата. Но за теб не бих ти препоръчал да е конкретно дизел. Гледай колата да е максимално истинска, пък дали бензин или дизел все тая. Дори и 1.6 102 коня на 5цата са ти достатъчни.


denkatar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 17 мар 2021 11:48
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот denkatar » Чет 18 мар 2021 9:29


Може да поразгледам за някой голф 5 наистина. Че и без това 6 са по-скъпи.

А защо ми препоръчваш бензин вместо дизел?


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот thanis » Чет 18 мар 2021 9:46


Защото колега си млад шофьор, тоест нямаш база за сравнение. Не че ти казвам, да си купиш бензин, а просто да не го изключваш като опция. Голф 5-ца има основни проблеми с търкащи се копчета по интериора, но без проблем можеш да си поръчаш комплект и да си ги смениш. Основното при закупуването да е здрава ходова част, здрав двигател, работещ климатик и да провериш всички екстри дали работят (електрически огледала, всички прозорци дали се свалят, всички функции по климатроника, ако има, темпомат дали работи, ако има, регулирането на фаровете дали работи и т.н.) Козметичните забележки, да са повод за договаряне на цена, не да те отказват от автомобил. Основното на което ти наблягам е да търсиш здрава кола без значение бензин или дизел. Така или иначе като млад шофьор силно ме съмнява да правиш над 15 хиляди километра, а разликата между бензин и дизел в гориво да бъде около 300-400лв. Тъй че, не се набивай на шамарите да вземаш убит дизел, щот ще пестиш от гориво. Намери си разбиращ човек и задължително я закачете на VAGCOM (това е софтуера за автомобили от VAG) Пък в крайна сметка каквото се уцели, защото си е късмет. Мое лично неангажиращо мнение е, че за млад водач е по-добре да почне от по-слаба кола, да покара година-две и след това да си взема нещо силно, а не обратното.


denkatar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 17 мар 2021 11:48
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот denkatar » Чет 18 мар 2021 9:56


Сравнително млад шофьор съм, защото имам книжка от 3 години, но не съм купувал кола. През тези 3 години съм повъртял и аз някой друг км... Е гр. Пловдив си го знам целия. И може би наистина ще се насоча към голф 5.. И без това за него мислех още преди това.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот thanis » Чет 18 мар 2021 10:47


Голф 5 е добър автомобил. Изключително важно е независимо дали нов внос или от човек ще закупуваш кола, да си с някой, който разбира наистина. Би трябвало да се предлага в Пловдив тая услуга да си вземеш майстор за оглед за 50тина лева примерно, когато се спреш на някоя кола, ако нямаш приятел/познат технически грамотен. Също така да се закачи колата на диагностика. С търпение и късмет ще си намериш хубав екземпляр.

Последна промяна от thanis на Чет 18 мар 2021 11:50, променено общо 1 път.


denkatar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 17 мар 2021 11:48
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот denkatar » Чет 18 мар 2021 11:36


thanis написа:Голф 5 е добър автомобил. Изключително важно е независимо дали нов внос или от човек ще закупуваш кола, да си с някой, който разбира наистина, би трябвало да се предлага в Пловдив тая услуга да си вземеш майстор за оглед за 50тина лева примерно, когато се спреш на някоя кола, ако нямаш приятел/познат технически грамотен. Също така да се закачи колата на диагностика. С търпение и късмет ще си намериш хубав екземпляр.


Много благодаря за съветите и бързите отговори! Със сигурност ще продължа да ползвам форума. Иначе аз имам мерак да си направя голфа красив.

Последна промяна от IvanMan на Чет 18 мар 2021 11:37, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "нов отговор"!


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 или Golf 6 за млад шофьор?

Мнениеот stoi4o.d » Чет 25 мар 2021 11:29


Колко време смяташ да го караш, ако ще е над 6-7г не е ли по-добре Г6, ако ще го вземеш да му се радваш 2-3г макс е друго!?
Всичко е под условие, но все пак трябва да имаш някаква представа!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 196 госта