Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот thanis » Сря 07 апр 2021 14:40


Колега, бъркаш се. Директното впръскване не работи на принципа на дизела. Дизела се самовъзпламенява от налягане от компресията. Както можеш да имаш дизел с предкамерно впръскване, така и всички бензини с директно впръскване не работят на принципа на дизела, защото там пък имаш запалителни свещи. Не бъркай терминологията, не е заяждане - просто да не стават обърквания и да се хващаме за гушите, просто защото не сме се разбрали. Поздрави !




Diido0
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 02 апр 2021 6:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот Diido0 » Сря 07 апр 2021 14:54


Добре де, заради помпата за високо налягане на впръскване, така мисля е по-точно?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот fur1ous » Сря 07 апр 2021 14:55


thanis написа:Колега, бъркаш се. Директното впръскване не работи на принципа на дизела. Дизела се самовъзпламенява от налягане от компресията. Както можеш да имаш дизел с предкамерно впръскване, така и всички бензини с директно впръскване не работят на принципа на дизела, защото там пък имаш запалителни свещи. Не бъркай терминологията, не е заяждане - просто да не стават обърквания и да се хващаме за гушите, просто защото не сме се разбрали. Поздрави !


Казвам го щото дизелите използват DI много преди бензините да навлезнат масово с DI, да не говорим колко по ненадежни са бензините с DI от бензините с MPI, но това е друга тема.
DI на бензин създава много повече проблеми отколкото решава, но емисиите са решаващи от години, та за това има и бензини с DI.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот cecoa1 » Сря 07 апр 2021 18:35


Единственото принципно предимство на бензина с директно впръскване, е по-добра икономичност.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот joromnt » Чет 08 апр 2021 8:10


Zdravko Zankov написа:Читавите коли се продават бързо.
Отпадъка си стои с месеци/години.
Със снега по покривите.

Понеже съм от Монтана, а тук такива не се продаваха... Ходих да оглеждам из Враца, всичко де що е Г6, и бензин и дизел.
Човече, нищо лично, но положението е по-зле от Дупница/"Колега, това огледало е счупено? -Еми, то и другото е счупено, но за десет годишна кола толкова" :screwy /. Колите който бяха през октомври по обявите, са същите и до днес. Имаше една червена за 13к, сега вече е 9,8к.... До лятото ще е 7к вероятно :mhihi
Половината ги палеха с подаване на ток... Една като я запалиха, веригата и ще се откачи и ще избяга на собствен ход... А джамбаза компетент, вика, трябва да качи масло за повдигачите, и седи вътре и подава газ :11 .... Директно си тръгнах.
С разлика една сива четиривратка дизелова 1,6 за 10к срещу картинг пистата, тя беше прилична, добре оборудвана с екстри, но не търсех такъв двигател и подминах. Между другото, подкарах я малко, тиха като за дизел буквално мърка/като я изгасиш нещо кряка три пъти под капака хахаха/, според нета икономичен мотор. Субективното ми мнение е, че е по-мудна от ТСИ 122к въпреки, че е дизел. Та тая кола изчезна от обява няколко дни след това, просто на фона на останалите в града, тази изглеждаше читава.


Diido0
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 02 апр 2021 6:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот Diido0 » Чет 08 апр 2021 22:39


Аз, сегашното Ауди 1.8, което ми е първия личен автомобил, беше и първата кола за която отидох на оглед и я купих без да съм тествал и гледал други. Двигателя само дето беше шумен, ама уцелих на читава кола, която само я обслужвам.


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот richko25 » Съб 10 апр 2021 17:18


Защо не погледенеш тази бройка- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=joovcg .Вярно, че е Plus /вероятно на около 220 000-230 000км/,но има сравнително добър вид,екстри и е с двигателя който търсиш.Успех!


Diido0
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 02 апр 2021 6:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 1.4 TSI - 2021г. Заслужава ли си?

Мнениеот Diido0 » Сря 14 апр 2021 18:49


Diido0 написа:
Според мненията в темата разбирам, че трябва да гледам подобни обяви, какво мислите конкретно за тази?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jlv7rq


Въпросният автомобил е бил учебен, а до колко е удачна покупката на такъв, не знам.
Но изглежда запазен.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта