Мнение VW Polo 1.4 Бензин 75к.с.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
smile2infinity
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 17 апр 2021 21:09
Автомобил:
Двигател:

Мнение VW Polo 1.4 Бензин 75к.с.

Мнениеот smile2infinity » Съб 17 апр 2021 22:16


Здравейте,

Скоро взех книжка и сега съм в търсене на автомобил. Спряла съм се на едно Polo 1.4 бензин / 75к.с./ Април 2004. За жалост още нищо не разбирам от двигатели и надеждности на автомобилите, но се надявам да споделите мнението си за този модел.

- здрави ли са
- подходящи ли са за градско и извънградско
- скъпи ли са за потдръжка
- основи неща които е хубаво да се проверят преди покупка

Благодаря :beer




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнение VW Polo 1.4 Бензин 75к.с.

Мнениеот tdi fen » Нед 18 апр 2021 12:32


всичко е до екземпляра на който ще попаднете как е каран и поддържан,лично за мен е слабичък,както за градско,така и за извънградско не е и особенно икономичен,но ще ви върши работа да пътувате от а до б ,подръжката бих казал,че е поносима, трябва да намериете човек,който знае какво гледа двигателя трябва да работи тихо без да трака,ако трака по-добре не го вземайте


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Мнение VW Polo 1.4 Бензин 75к.с.

Мнениеот thanis » Нед 18 апр 2021 14:24


Аз имам такъв. Както каза колегата, ако не си карал маломощен двигател, ще ти дойде слаб. За всички видове двг в обем от 1.2 до 1.4 от тези години си върви доста прилично. Не е икономичен. Ако ще се кара на газ, няма проблем. Поддръжката не е скъпа, масла+филтри са между 120-180лв, ако нямаш отстъпки. Масло не би трябвало да ти гори при нормална употреба /до 10к км, около 300-400мл е може би нормално и няма смисъл да се търси проблем/ Ако се пържи по магистралите на заварка, гори масло. Нещата за проверка са както за всяка друга кола втора ръка на 15-17 години. Този двигател няма нещо кой знае колко специфично. Има хидравлични повдигачи и ако слагаш газ, не би трябвало да се регулират. Ако трака много при палене може да е от кофти масло. При загрят двигател, вътре нищо не трябва да се чува и да се усеща в покой. Скорости над 140км/ч не са за този автомобил. Извънградско и магистралите нямат проблем, просто караш спрямо възможностите на колата. Провери в spritmonitor.de как се движи разхода, аз съм спокоен шофьор и ми идва около 8л газ и около 1л бенз смесеният разход /магистрала/зиме/лете/градско/извънградско/ като рядко съм я карал само на бенз профилактично. Аз съм доволен от колата, вътре не е тясна, отзад може да влезе нормален човек, багажника е приличен. За в града е удобна с добра видимост и безпроблемно паркиране. Климатика я спъва една идея, но не е болка за умиране. На извънградско, ако сте 4 човека с багаж и клима, просто трябва повече дистанция за изпреварвания, но не е да се кръстиш. Та така, ако имаш конкретен въпрос - питай. Поздрав и късмет !


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение VW Polo 1.4 Бензин 75к.с.

Мнениеот !R1 » Нед 18 апр 2021 15:09


За млада водачка бива мощността, това си е типична градска кола. Ако искаш повече тяга - 1.9TDI. Може да погледнеш и фейслифта от 2005г.


smile2infinity
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 17 апр 2021 21:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение VW Polo 1.4 Бензин 75к.с.

Мнениеот smile2infinity » Нед 18 апр 2021 22:10


Благодаря много и на тримата! Информацията беше полезна, сега остава да видим какво ще стане по огледите и се надявам скоро да си имам едно Polo :c020



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта