Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Мнениеот goodlucker » Нед 25 апр 2021 19:45


Здравейте, плануваме с жена ми да направим покупка на Поло МК6, но гледам, че двигателите са им 1.0 литър, но изкарват по 110 коня. Та се чудя дали този двигател ще издържи дълги години.

Надявам се да има някой собственик на такова Поло, който може да ми даде малко повече информация за колата като цяло. Какви са му впечатленията за този двигател, какви са и болежките, имал ли е проблеми като цяло с колата и дали е доволен от нея.
Ще гледаме задължително да е автоматик, но главно се чудя, как този двигател може да извади тези коне и да изкара 7-8 години, да не говорим за 10. Защото искаме да я поддържаме и евентуално да я задържим след лизинга, а не да я връщаме и да вземаме следващия модел.

Ще съм благодарен за всякаква информация свързана с тази кола.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Мнениеот stefan4o » Нед 25 апр 2021 20:19


Много ме съмнява съвременна кола да изкара безпроблемно 10 години. Може - ако не се кара много...
Почти съм сигурен, че максимум на 2рата година след покупката ще можете сами да вземете правилното решение.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Мнениеот tdi fen » Нед 25 апр 2021 20:31


колко ще се кара ? ако е по 10к км на година съвсем възможно е да изкара 10 години без особенни проблеми


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Мнениеот goodlucker » Нед 25 апр 2021 22:46


Колата ще се кара реално от жена ми до работа и обратно (20км на ден). Евентуално събота и неделя, ей така да я разтикаме на някъде, но за дълго ще сме със сегашната, че по-голяма и удобна.
Даже гледам, че в момента и не продават нови Полота, ами са ги заменили с ID3. Много кофти, защото цената им е повече и от Голф.
Реално гледаме малка евтина нова кола, но всички са с 1.0 двигатели ( не съм им привърженик, не че търся рали кола ). Като почнеш Форд, Сеат, Тойота, Фолксваген...

Интересно ми е, ако има колега който притежава колата от година-две, да каже как е за толкова време и дали е доволен като цяло.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 26 апр 2021 6:45


Не е проблем малкия двигател. Имам преки наблюдения над фокус 1.0 120 к.с 2016 година. Купена нова и на около 120 хил км в момента. За това време са сменени масла и филтри и по един комплект накладки


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Мнениеот silent » Пон 26 апр 2021 7:42


Теб основно те притеснява двигателят....година 2 всеки двигател ще изкара....двигателят е много пъргав заради намаленото триене икономичен но с малко по специфичен шум и по-твърд при ускорение....при нормално каране ще изкара поне едни 200х. без сериозни драми което са едни 20г. градско каране на жена ти...по вероятно е първо да имаш проблеми с автомата и после с мотора....инак митове и легенди бол ...от хора които даже и не са го вижали....


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Polo MK6 - 1.0 двигател, ако може информация.

Мнениеот goodlucker » Сря 12 май 2021 16:50


Благодаря ви за информацията, спряхме се на Шкода Скала понеже в държавата в която сме Поло е спряна от продажби. Най-близко до него става Т-Крос.

Скала има същия мотор, същата скоростна кутия и предлага супер много екстри за базов модел и всички системи за сигурност, докато при VW абсолютно всичко се заплаща допълнително.

Когато я вземем ще споделя някоя снимка за любопитните :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта