7 местен автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

7 местен автомобил

Мнениеот 777 » Нед 23 май 2021 13:28


"7 местен" се води нещо като екстра. Интересува ме има ли разлика откъм документи, ограчения или нещо такова. По-рано май имаха много нисък данък тоя тип. Не ми трябват 7 седалки, но ако попадна на такава бройка да знам дали няма други неприятни изненади. Нямат голяма резервна гума май повечето.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: 7 местен автомобил

Мнениеот cecoa1 » Нед 23 май 2021 14:42


Ако гледаш Туран, при седем места нямаш въобще резервна гума. Предполагам и при други модели може да е така. Ако не ти трябват, нямат предимства никакви. А ако пък ти трябват, то трябва да се знае, че при много модели допълнителните седалки са почти неизползваеми освен може би от деца.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: 7 местен автомобил

Мнениеот group® » Нед 23 май 2021 14:57


777 написа:"Интересува ме има ли разлика откъм документи, ограчения или нещо такова.

На основния въпрос - не няма.

Иначе е страхотна екстра, за мен.
Имал 2бр. такива коли с двете различни системи:
1. Прикачени 2бр сгъваеми седалки в багажника.
Плюсове:
По-удобни за възрастен. Може да се свалят, когато не са нужни.
Минуси:
Заемат повече място, когато се носят. Изискват място за съхранение, когато не се носят.

2. Сгъваема в пода на багажника.
Плюсове:
Заема много малко място. Не пречи на нормалното използване на багажника. Винаги е на разположение. При нужда пак може да се демонтира, макар и малко по-трудно.
Минуси:
При някои коли няма резервна гума (но не при всички!). По-неудобно, но става за деца, каквито обикновено има в такива ситуации на нужда. Не остава почти никакво място за багаж и дори за един човек се опъва цялата (при другите можеш да имаш само една).

При първи вариант никога не съм ги ползвал. Когато са ми трябвали, все ги е нямало.
При вариант две съм ползвал доста тази екстра в определени ситуации. В същото време, никога не ми е пречило да я имам.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79, IronMaiden и 60 госта