Случи се неизбежното - купих Форд Фокус Мк3 фейслифт 1.5тдци 2016г.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 30 сеп 2021 9:38


Zdravko Zankov написа:Много е закъсала тази,да знаеш....

viksanlg написа::mhihi

Не че е грозен мъж Стефко,просто тая е осъзнала,че тия с Ауди, БМВ, Мерцедес и Бентли не ѝ обръщат внимание,и е свалила левъла.
:Mr Green Fun




powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот powerade » Чет 30 сеп 2021 9:56


stefan4o написа:Забравих да спомена нещо важно - жените ме заглеждат с тази кола. Една днес ме зяпаше на светофара като се обърнах към нея и се направи на разсеяна :)

Да продължим с Офф-а (с извинение разбира се)

Ти гледай жена ти да не загледа ТЕМАТА, че тогава дали ще се направи на разсеяна е Божа работа :icon_lol :icon_lol :icon_razz


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот stefan4o » Чет 30 сеп 2021 11:31


Zdravko Zankov написа:
Zdravko Zankov написа:Много е закъсала тази,да знаеш....

viksanlg написа::mhihi

Не че е грозен мъж Стефко,просто тая е осъзнала,че тия с Ауди, БМВ, Мерцедес и Бентли не ѝ обръщат внимание,и е свалила левъла.
:Mr Green Fun

Те мен и без кола ме заглеждат, ама това друга тема :11
Пу-пу-пу да не ми уроки, че сам съм се урочасвал преди години. :scare3
Жената няма достъп до този форум. :mhihi


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Pet_rov » Чет 30 сеп 2021 15:39


Въпрос на време... :rolleyes


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот viksanlg » Пет 01 окт 2021 6:58


:mhihi То стана петък...Винаги съм се кефил на Форд, когато е в изправност, как пали от четвърт оборот...
Да не влизаш във възраст,когато би искал да те заглеждат :a015 :new_Eyecrazy


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот nikson85 » Съб 02 окт 2021 12:55


Голям късмет си изкарал обикновено тия коли на 4-5 години са на по 100-200К км.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот cecoa1 » Вто 23 ное 2021 19:21


Ето Стефчо, баш за твоя мотор(абониран съм за канала) - https://youtu.be/oBpjeqelbek


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот stefan4o » Вто 23 ное 2021 20:42


Мерси, Цецо.
Ще го изгледам. Нямам забележки към мотора (пу пу, да не му е уроки). Може би само към него :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 24 ное 2021 7:28


cecoa1 написа:Ето Стефчо, баш за твоя мотор(абониран съм за канала) - https://youtu.be/oBpjeqelbek

Направо съм изненадан колко сухо хди на 180 хил км


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - купих Форд Фокус Мк3 фейслифт 1.5тдци 2016г.

Мнениеот stefan4o » Нед 12 юни 2022 19:59


Вчера ми изплува спомен, че миналата година по това време съм се сдобил с този автомобил.
Реших да доложа някои неща, които може да са от полза на хора, решили да закупят такъв модел.
До момента съм изминал скромните 7 хиляди километра с колата, понеже си карам и другите две. Нямам някакви особено оплаквания, просто малко капризи. Установих, че седалките са сравнително твърди (примерно на Голф Мк6 с обикновен салон са по-меки), сякаш не са най-удобните на света. Аудио-системата все така не ме кефи, но я търпя все още (не съм я подменил с андроид-медия, както мислех в началото), но пък звукът й е приличен. Като цяло проблеми с колата не съм имал за този скромен пробег. Смених й накладките опред още в началото, малко след като я купих. Имах проблем с горната помпа на съединителя, причинен от мен (поради немърливост). Не съм свикнал да проверявам нивото на спирачната течност и беше спаднала около или под минимума. Поради това, явно беше глътнала въздух и педалът понякога не се връщаше докрай. Реших да се опитам да обезвъздуша системата след като долях течност. След доста мъки и ценен жокер накрая успяхме с баща ми (понякога доста ми помага, колкото и да ме дразни). Оттогава проблеми с педала не съм имал - всичко си е ОК.
За разхода - ами как да кажа - според зависи карането. Ако се кара леко харчи доста малко. Със скорости по равното от порядъка на 100км/ч харчи около 4, даже и малко под, според зависи наклона на пътя, предавката и т.н. На магистралата като я опъна мъжката, както аз си знам (както си карам и другата кола) си похарчва - някъде към 6, че и отгоре,предполагам. При максималната скорост разходът е около 10/100 нафта, ако не се бъркам. За всичките 7000км, които съм изминал, откак съм й сменил маслото и филтрите миналата година към момента показва около 6.3 среден разход (ако не ме бърка паметта), средната скорост я забравих, колко беше, но ще я видя. Като цяло колата я карам повече градско. Инак зимъска до работа и обратно е около 7 - 7.5 на 100. Карам я само със скъпата нафта от момента, в който стана моя собственост. Като споменах зима - има една много готина екстра. Според мен има допълнителен подгрев на питата на радиатора за парното. Понеже зимата я паля, след 30-тата секунда вече духа приятно от въздуховодите и успява да стопли купето до степен да не зъзне човек.
Относно динамиката - имаше мнения по-напред в темата от колеги, че трябва много да внимавам, като изпреварвам. Не е баш така. Колата въпреки скромния си мотор 1.5л. с 95 кончета ускорява доста добре (250нМ) и се справя добре в изпреварването. Изобщо не съм имал проблем и не съм изпадал в неприятна ситуация до момента. Не е спортен автомобил, разбира се, няма и претенциите за такъв. 6-те й предавки са сметнати доста добре за двигателя, точно както е при ФВ, където няма компромиси в това отношение. Като цяло това е, което се сещам към момента. Ако някой има конкретно питане - бих му отговорил съвсем безпристрастно и обективно. Харесвам си я колата, не е супер-мека яка или с много екстри - но ми върши работа и се чувствам спокоен, когато я шофирам. Може би бих я заменил само за хибрид и то след не по-малко от 2-3 години.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Случи се неизбежното - купих Форд Фокус Мк3 фейслифт 1.5тдци 2016г.

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 12 юни 2022 20:35


Кога мина една година?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - купих Форд Фокус Мк3 фейслифт 1.5тдци 2016г.

Мнениеот stefan4o » Нед 12 юни 2022 20:38


Лани я купихме. Сватбен подарък :) На 11.06 бяхме при нотариуса. Беше Петък. А на 13ти се взехме с жената през 2009.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7r3l0k и 53 госта