Случи се неизбежното - купих Форд Фокус Мк3 фейслифт 1.5тдци 2016г.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 17 юни 2021 12:29


Не знам ,всички майстори по сервизи дето познавам карат бараки от преди 2000 ,а не е като да са сиромаси и да не могат си купят "модерен" автомобил ;) .И като ги питаш ,отговора винаги "Тия новите са трагични "




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот cecoa1 » Чет 17 юни 2021 12:31


Имаше и по-читави, но зависи за кое време говорим. А и трудно се сравняват нещата, щото новите имат пък съвсем различни характеристики, които старите не можеха да постигнат.
Отделно, питането е некоректно, защото аз не твърдя, че въобще няма читави мотори и сега, просто си мисля, че в днешно време те са по-малко от проблемните, а в миналото беше обратното.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот VWGT » Чет 17 юни 2021 13:21


Аз пък откакто карам по-нови коли, в сервиз влизам само за консумативи, тааа нищо чудно майсторите да не ги обичат :mhihi

Не знам колко км на година прави Стефан, но според мен ще я кара дъъълго време тази количка.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот fur1ous » Чет 17 юни 2021 13:26


+1 и аз от както карам коли под 8г. възраст само обслужвам масла/филтри/накладки :mhihi
За Голф 3ката от профила няма да споменавам,че вече ми е стъпила над 15к за последните 5 години ама там причините са други :mrgreen


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот forski » Чет 17 юни 2021 13:32


Последните три години в сервиз не съм влизал, и с разбирачи омазани до лактите с грес и масло не съм се занимавал. Докато мога да си го позволя, стара кола повече не поглеждам!


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот cecoa1 » Чет 17 юни 2021 13:57


Пак объркАхме ябълки с круши да сравняваме... Сравнявате 3-4-5-6 годишни колици, с 15-20-25 годишни... А има и достатъчно възрастни тук, които могат да помнят, когато сегашните 20-25 годишни коли бяха на по 5-6 години, как повечето изкарваха по още 10-15 години само с обслужване и дребни ремонти. Това е коректното сравнение - дали сегашните 5-6 годишни ще изкарат също колкото караха старите. Въпроса е риторичен, защото правилния отговор не е "да" или "не", а би бил "няма нужда сегашните да изкарват колкото предишните". Изключения сигурно има и ще има, но това е тенденцията.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот hvp800 » Чет 17 юни 2021 14:04


Ивайло Димов написа:Тия дето могат да си купуват чисто нови коли голяма част о тях не четат и не пишат по форуми :) Нещо като им се развали оставят колата в сервиза .Не драскат някой да им дава акъл кво да правят .Хората дето четат тук или който и да било друг форум обикновенно си купуват употребяван автомобил ,в който започват да наливат пари :) Така ,че нещата трябва да се казват с истинските им имена .Щот кът се обърне каруцата и пътища много .


Имаш ли представа колко хора от форума имат нови автомобили и дори си пишат съвсем редовно ? Не е за вярване , ама е факт :mhihi


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот technopolis » Чет 17 юни 2021 14:05


За DPF-а мога да кажа много за фокуса...
На 95к почна доста често да влиза в принудителна регенерация. Вдига оборотите на 1.100 и пуска перката.Като аз имам малка градкса кола тази кола се кара 90% извънградско от 50к от както я имам от Мото-Пфое досега.Тоест в малкото градско за 2000км почна много често да регенерира форда няма лампа. Освен в момента когато не стигне в много краен вариант и дирекно изписва че си за сервиз влиза в авариен режим и гаси турбото и това заради DPF.
Намерих едни пичове във Варна мисля, че бяха слагат нова пита пратих го там сложиха нова пита но и след 200/300км неискаше да се адаптира и да я хареса. Хората са точни пратих им отново корубата вътре с дпф-а да си я извадят и ми върнаха парите. Човека каза, че с VAG и BMW няма проблеми досега, имаше съмнения за форда.
Сега ще питате защо не изпра филтъра. Керамиката беше спукана на 2 места нямам идея защо а и още по добре не съм фен на тва пране не върши никаква работа. Отидох в МП 4500лв ми обадиха исках и имах желание да сложа отново но не за тези пари. Само за справка след месец приятел ми се обади от Мюнхен и каза, че там в официалния сервиз по мойта рама е 1200 евро. За техните стадарти е ок ама ние явно сме много по богати неразбирам.
Натам мисля, че ви е ясно какво стана.
Преди поста е за колегат с новата придобивка да не я кара на къси разстояния и ако може всяка седмица или поне на две извънградско.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот drotomir » Чет 17 юни 2021 14:07


Убедил съм се в едно нещо , ако разчиташ на майстори да ти правят колата и тя да е в цветущо състояние това го забравете. Колкото повече калпазани пипат толкова по зле. На майстор съм ходил само два пъти по един на двете ми коли и то за ангренаж и съединител , нещо което сам особено за съединителя не мога или поне нямам време и гараж , като след тези две операции съм дооправял работата на мйасторелите , дребни нещица неправилно подведени и усукани ел.инсталации маркучи , разни крепежи спестени и т.н. Как да не се ядосаш когато намериш счупени букси защото тъпака не знае как се откопчава правилно , ами счупена бърза връзка за нафтата където ясно се вижда че има бутонче което се натиска , тази бърза връзка се измъкна след два дена и ме остави на пътя добре че стъкмих нещо на пътя.Призива ми е четете гледайте клипчета , купете си малко инструменти диагностика и т.н и си правете обслужванията сами , така колата ви дълги години ще е в отлично състояние.
Какво правя сам по колите си , смяна на всички течности и филтри , правил съм окачване амортисьори и т.н всичко , спирачки , разни демпферни шайби , свещи , и много други нещица. Само и единствено не се наемам съединител защото просто нямам гараж и подемник , иначе и това бих направил.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот silent » Чет 17 юни 2021 16:32


Откакто се откачих от последната стара кола се родих ...все нещо и има все нещо трябва да се прави все нещо го мисля...разбрах че имало събота и неделя в която не се занимавам с ремонти....и сега някои ще кажат била боклук...ми не... не беше ....даже съм сигурен че по-голямата част дето нищо не пипап и са мега щастливи и доволни по-големи боклуци карат ...но аз искам всичко да е наред...така като си мисля че трябва да е...а при стара кола това е трудно и скъпо ...не случайно на запад като не мине преглед и ни ги пращат на нас...а ние се радваме като малки африканчета на шоколад...така че предпочитам нова обикновена кола пред втора употреба пичколовджийка.... на Стефко е практически нова..така че нека и се радва....


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот group® » Чет 17 юни 2021 16:43


stefan4o написа:Идея си нямам кога и как регенерира.

Набързо погледнах и май при теб си е с пост инжекция. При 1.6 променят нещо по системата. Май слагат допълнителен резервоар за препарат, който да помага при регенерация.
Но не ми се дълбае.

Теб те интересува, доколкото искаш да знаеш дали ще попада нафта в маслото (явно да). Интересува те и на какви интервали ще се случва, завършваш ли я и т.н. недостатъци на съвременните дизели.
Не знам дали има нещо като vag dpf за форд?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 17 юни 2021 17:04


Аз на Лагуната за 10 години освен воден ,съединител,стартер не съм правил друго.Дискове ,накладки ,стартер,свещи и кабели са консумативи към обслужването.Но колата се предаде пред ръждата.Не я бях карал 1 година...гумите и беха спаднали ,сложих акомулатор и запали от раз.Колата е на 28 години,грам масло не пипа .Жал ме е да я дам на отпадъци.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот lion_heart002 » Чет 17 юни 2021 17:17


Ивайло Димов написа:Аз на Лагуната за 10 години освен воден ,съединител,стартер не съм правил друго.Дискове ,накладки ,стартер,свещи и кабели са консумативи към обслужването.Но колата се предаде пред ръждата.Не я бях карал 1 година...гумите и беха спаднали ,сложих акомулатор и запали от раз.Колата е на 28 години,грам масло не пипа .Жал ме е да я дам на отпадъци.

Защо не се изкърпи тогава и толкоз . Не е болка за умиране, след като механично е здрава.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот stefan4o » Чет 17 юни 2021 17:18


group® написа:Не знам дали има нещо като vag dpf за форд?

Има да. Цитирам човек от Форд-форума:
Bluetooth OBD II адаптор + телефон с Андроид + приложение Fdpf - DPF Monitor for FORD = невероятно добра комбинация

Ще ми я урочасате бре, стига я хвалихте :11 . А, че в нея мирише още на нова е факт. :a045
Ще я разтъпча малко този уикенд, аз и градско си я настъпвам, дано не се запуши тоя пуст ДПФ. Пък ако успея да я вкарам в другия ми гараж може да си я оставя само за уикендите като се мотаме насам-натам из България. А през седмицата да си перкам с бабичката в града :11 От друга страна пък - дал съм пари, трябва да я потребявам повече :a045


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот lion_heart002 » Чет 17 юни 2021 17:22


Мда, и аз както казах купих нещо сравнително ново, но за 10 месеца му направих 47 000 км, дизел е и то. Не бих взел кола която не е евтина и да стои така. Не виждам логиката къде би била.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта