Случи се неизбежното - купих Форд Фокус Мк3 фейслифт 1.5тдци 2016г.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот joro_kem » Чет 17 юни 2021 17:24


stefan4o написа:Ще я разтъпча малко този уикенд, аз и градско си я настъпвам, дано не се запуши тоя пуст ДПФ.
настъпвай смело, и над 3000 оборота също :)




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 17 юни 2021 17:35


lion_heart002 написа:
Ивайло Димов написа:Аз на Лагуната за 10 години освен воден ,съединител,стартер не съм правил друго.Дискове ,накладки ,стартер,свещи и кабели са консумативи към обслужването.Но колата се предаде пред ръждата.Не я бях карал 1 година...гумите и беха спаднали ,сложих акомулатор и запали от раз.Колата е на 28 години,грам масло не пипа .Жал ме е да я дам на отпадъци.

Защо не се изкърпи тогава и толкоз . Не е болка за умиране, след като механично е здрава.




Има 2-3 язви на предния мост ....корите на вратите цъфнаха /тва си е слабост на рено/,няма климатик .Общо взето цялостно оправяне ше е скъпо


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот joro_kem » Чет 17 юни 2021 17:47


Ивайло Димов написа:Има 2-3 язви на предния мост ....корите на вратите цъфнаха /тва си е слабост на рено/,няма климатик .Общо взето цялостно оправяне ше е скъпо
и в голяма степен безсмислено :exclaim


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 17 юни 2021 18:05


joro_kem написа:
Ивайло Димов написа:Има 2-3 язви на предния мост ....корите на вратите цъфнаха /тва си е слабост на рено/,няма климатик .Общо взето цялостно оправяне ше е скъпо
и в голяма степен безсмислено :exclaim



О да ,просто не си заслужава .


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 17 юни 2021 20:25


Абе нема ли кой да разтреби таа тема?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 17 юни 2021 20:29


Всички в Белене :mhihi


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 17 юни 2021 20:42


Ти ше водиш колоната.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот lion_heart002 » Чет 17 юни 2021 20:45


Айде стига бе, усрахте я тая тема.... Е така кат стане начииии..... :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот stefan4o » Сря 29 сеп 2021 17:47


Повдигам темата с цел да представя своята обективна (доколкото е възможно) преценка за автомобила, който закупих лятото.
Искам да подчертая, че нямам референтна кола за сравнение - която да е в същия клас и ценова категория горе-долу.
Ще подредя нещата в категории:
1. Двигател - моторът е действително разработка на Пежо. Не бих казал, че е от най-тихите (сравнен примерно с 1.5 DCI), но пък за сметка на това е достатъчно динамичен (поне, за да покрие моят стил на шофиране). Един колега по-напред спомена, че трябва внимателно да подбирам момента на изпреварването - честно казано си изпреварвам с лекота. На магистралата се представя повече от отлично - покарах го дори с 200 км/ч, добре ускорява при по-високи скорости от порядъка на 120+ км/ч. Разходът е,бих казал, повече от добър. При спокойно шофиране със скорост 80-90 км/ч на последната 6-та предавка гравитира около 3.5-3.8л/100 по показания на борд. Със 140км/ч с включен климатик по магистралата е 5 и малко. С пълна газ - т.е. 190-200км/ч показанието е 7.5/100 нафта. Градско - през лятото в Стара Загора го мяркам, че е около 7-7.5л /100 на моето каране, което не е икономично (за сравнение Джетата ми харчи 13-14л. газ по същите маршрути и начин на шофиране).
Сега да споделя и малко негативи - вече казах, че за мен не е от тихите двигатели. Малкият обем си се усеща. Най-вече при изкачване на по-голям и продължителен наклон. Ако искам да ускорява добре - просто трябва да върна на 5-та предавка. На 6-та... по-скоро си пърпори нагоре по баира.
2. Интериор - тук съм малко със смесени чувства. Моят автомобил е почти базово изпълнение с добавени някои опции. Седалките са удобни, като цяло, но простеят като кройка спокойно мога да ги сравня с тези на Дачия (с тази разлика, че са по-удобни само). Иначе като дамаска, като изпълнение... слаба работа. Отзад липсва подлакътник, а седалката се дели 60-40, както при повечето съвременни коли. Предният подлакътник не е с реглаж, но пък учудващо е доста удобен. Дори и жена ми, която се вози - го ползва. Нищо не скърца и не тропа в колата, няма видимо захабени детайли с изключение на... волана. Предполагам, че не е от естествена кожа и е леко захабен (вероятно ще го възстановя), но пък е доста удобен с тия чупки отгоре. Другото, което не ми харесва е - малкото място за предмети - липсват ниши, долапи и т.н. Реално колата разполага с една джабка, която да кажем е средно голяма, едно малко джобче пред скоростния лост (примерно което да събере две кутии цигари), един подлакътник, който е тип - ракла, в него може да се сложи шише половин литър и някоя дреболия. Зад скоростния лост има подвижна поставка за чаши, която се сгъва, но малко пречи на предметите там.
Обезшумяването - пак съм на кантар. От една страна при 160км/ч си говорим нормално с жена ми и скоростта не се усеща толкова (доста дълги предавки има). От друга пък - на място като работи дизелакът - ами чува си се, леко ме дразни.
3. Пътно поведение - пътното поведение ми харесва, колата вози стегнато, много добре в завоите. На магистралата е също конкурентна на по-голямата част от колите, движещи се по нея. Отзад е с независимо окачване - носачи, пружини, амортисьори.
4. Мултимедия - тук изостава дори и от Дачия. Още не мога да проумея, как кола в този сегмент и тази година на производство няма да предлага блутуут-свързаност като базово оборудване.
5. Багажник - слаба работа. Като цяло ни е достатъчен, не мъкнем детски колички много отдавна, но все пак... под средното ниво е за мен като обем и практичност.
Има си пълноразмерна резервна гума, което е супер. Сравнително прост автомобил, но кофти за ремонт в някои отношения - всичко е нагъчено отпред (къса предница). Оказа се дори, че накладките му отпред са без датчик - досущ като дъртаняните. Смених ги сам, без никакви проблеми, все едно сменям на Джетата.
На този етап смятам, че автомобилът покрива личните ми нужди, остава само да не ме вкарва в много излишни разходи, за да го покарам някоя година. Не е лош автомобил, ако човек му се кара сравнително нова кола, за немного пари. За момента, това се сещам да напиша като впечатления. С цел да помогна или откажа някой от покупка на такава кола.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот forski » Сря 29 сеп 2021 19:09


Колата ти е перфектна!
Не виждам какво повече може да искаш от този автомобил, на тази цена, с този двигател, и това оборудване.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 29 сеп 2021 20:14


Стефко,Както се казва,За тия пари, толкова...
Или иначе казано,За тия пари,Е шеесЕ. Карай си я със здраве. И не се вторачвай много в нея.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот stefan4o » Сря 29 сеп 2021 20:54


Забравих да спомена нещо важно - жените ме заглеждат с тази кола. Една днес ме зяпаше на светофара като се обърнах към нея и се направи на разсеяна :)


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 29 сеп 2021 21:19


Много е закъсала тази,да знаеш....


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот viksanlg » Чет 30 сеп 2021 5:39


:mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Случи се неизбежното - сдобих се със съвременен автомобил (че и дизел)

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 30 сеп 2021 7:15


Много са си хубави фокусчетата, аз просто ги предпочитам бензинови колите :beer



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта