Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
crimp
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 14 юни 2021 7:09
Автомобил:
Двигател:

Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот crimp » Пон 14 юни 2021 8:29


Здравейте, харесал съм си този Пасат:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=kfj9av

Ако може мнения за него, че вече съм объркан тотално с тези двигатели. :banghead

Ще съм благодарен.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4240
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот tdi fen » Пон 14 юни 2021 9:03


задвижването на маслената помпа е с шестостен


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот thanis » Пон 14 юни 2021 9:17


Колега, за да ти е мирна главата - имай поне 2000лв заделени освен за колата, иначе се откажи. Имат си болежки и всичко се оправя. Иначе, волана изглежда, като да не е от Highline. "НЕРАЗЛИЧИМ от НОВ . . . Заслужава да се види" тези думи в обява трябва да ти светват лампата. Не че, колата може да е гробница, ама имай едно на ум. Виж дали е с 2 ключа, виж дали всички ел. системи работят. Така по обява, може да е и 8 и 16 клапана. 8 клапана е "по-здрав". Главата да се прегледа хубаво и да направите тест-драйв, ако отказват не съм сигурен, дали си заслужава риска. И най-вече късмет.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 14 юни 2021 9:45


Изглежда добре на първо четене ,но водиш я в сервиз за пълен преглед ,диагностика и тестване .Аз лично съм предубеден към автоматици ,но поне тази нема теглич .Километрите ги сложи със 100 к отгоре ;)


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот Asko VW » Пон 14 юни 2021 12:23


Съдейки по кората на двигателя, е 16-клапановия (BKP). В обявата са описани екстри които ги няма: система за измиване на фаровете, контрол на налягането на гумите, Auto Start Stop function, безключово палене, датчик за светлина (автоматични фарове), за печката и подгряването на предното стъкло не се вижда добре на снимките, но мисля, че и тях ги няма, също така не съм сигурен за сензор за дъжд (автоматични чистачки). Има и други неща чието наличие/отсъствие не може да се установи по снимките и трябва да се провери на място: Bluetooth \ handsfree система; USB, audio\video, IN\AUX изводи; хладилна жабка; сензор за автоматично затъмняване на огледалото и ел. прибиране на огледалата.


crimp
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 14 юни 2021 7:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот crimp » Пон 14 юни 2021 12:47


thanis написа:Колега, за да ти е мирна главата - имай поне 2000лв заделени освен за колата, иначе се откажи. Имат си болежки и всичко се оправя. Иначе, волана изглежда, като да не е от Highline. "НЕРАЗЛИЧИМ от НОВ . . . Заслужава да се види" тези думи в обява трябва да ти светват лампата. Не че, колата може да е гробница, ама имай едно на ум. Виж дали е с 2 ключа, виж дали всички ел. системи работят. Така по обява, може да е и 8 и 16 клапана. 8 клапана е "по-здрав". Главата да се прегледа хубаво и да направите тест-драйв, ако отказват не съм сигурен, дали си заслужава риска. И най-вече късмет.


Да, то няма как без болежки. :biggrin Иначе със сигурност не е Highline и неразличим от нов.. :11 Пише уж, че можело тест драйв. Мерси :th_up


crimp
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 14 юни 2021 7:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот crimp » Пон 14 юни 2021 13:12


Asko VW написа:Съдейки по кората на двигателя, е 16-клапановия (BKP). В обявата са описани екстри които ги няма: система за измиване на фаровете, контрол на налягането на гумите, Auto Start Stop function, безключово палене, датчик за светлина (автоматични фарове), за печката и подгряването на предното стъкло не се вижда добре на снимките, но мисля, че и тях ги няма, също така не съм сигурен за сензор за дъжд (автоматични чистачки). Има и други неща чието наличие/отсъствие не може да се установи по снимките и трябва да се провери на място: Bluetooth \ handsfree система; USB, audio\video, IN\AUX изводи; хладилна жабка; сензор за автоматично затъмняване на огледалото и ел. прибиране на огледалата.

Ивайло Димов написа:Изглежда добре на първо четене ,но водиш я в сервиз за пълен преглед ,диагностика и тестване .Аз лично съм предубеден към автоматици ,но поне тази нема теглич .Километрите ги сложи със 100 к отгоре ;)


Най-вероятно ги няма повечето неща, където са описани ама не ми е зор, за двигателя по ме интересува. Със сигурност през сервиз. Какво имаш предвид за теглича, че не е товарена да дърпа ли ? За километрите - толко, ако не и повече от 100к отгоре.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот brum » Пон 14 юни 2021 13:22


Никой не си взема теглич за красота. Ако колата е с теглич, то той е ползван по предназначение. Което води до допълнително амортизиране на агрегатите.

Като си търсех кола преди известно време две неща бяха като определящ критерии дали да ходя на оглед - да няма теглич и да не е имало монтирана газова уредба (гледах за бензинови двигатели).


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот Asko VW » Пон 14 юни 2021 13:25


Всъщност е Highline, но противно на твърденията на джамбазите, това не означава задължително много високо ниво на оборудване, "фул екстри". Highline е основно оптичен пакет, отличителните му белези (т.е. това което пакета задължително включва) са хромирани релси на покрива (при комбито), хромирани лайснички по предните ръбове на хоризонталните елементи на радиаторната решетка, лети джанти, и салон от кожа и алкантара. Не знам дали в пакета изобщо са включени функционални екстри и ако да кои са те (евентуално климатроник, 4 ел. стъкла и ел. огледала). Като цяло функционалните екстри са си отделно и се доплащат. Причината повечето Highline екземпляри да имат и по-богато оборудване се дължи на това, че човек склонен да се оръси за оптичен пакет е склонен да плати и за повече екстри, НО това не е задължително. Има случаи, при които кола от по ниска линия, може на практика да има повече екстри от някой Highline.
За мотора съм на 99,9%, че е BKP, с 16 клапана, тия мотори страдаха от дюзи (Сименс) и дефектни партиди глави които се пукаха. Но в днешно време е много малко вероятно да попаднеш на екземпляр с оригиналните дюзи (повечето са сменени по акция или по неволя), подобна е ситуацията с главите, ако е била от дефектните, би трябвало вече да е дала проблем и съответно сменена, все пак трябва да се провери, което ти казваш, че ще направиш.
По отношение на липсващите екстри, просто обръщам внимание до колко може да се вярва на обявата.
П.П. Всички 2.0 ТДИ от това поколение страдат от приводен вал на маслената помпа (шестостена), при покупка на такъв задължително смени този детайл, да ти е мирна главата, не е скъпо!


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 14 юни 2021 14:46


Аз тва казвам ,че е хубаво че няма теглич;) Чети с разбиране де


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 14 юни 2021 14:50


Ако е с теглич значи е теглила каравана ,а тва плюс автомата значи бъдещи ядове.Ако ще ходиш на оглед ,задължително искай проверка в сервиз .Откажат ли ,следващата обява ;)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот Vlad777 » Пон 14 юни 2021 15:07


Не е задължително да е теглила каравана, но е наистина по-вероятно, отколкото кола без теглич. Имам познат, който си сложи теглич само, за да може да слага на него багажник за велосипеди.
Ивайло Димов написа:Ако ще ходиш на оглед ,задължително искай проверка в сервиз .Откажат ли ,следващата обява ;)
А проверката в сервиз наистина е задължителна и то от човек, който знае какво да гледа и има необходимата апаратура.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 14 юни 2021 15:10


И носенето на колелета е вариант при наличие на теглич.Лично аз не бих рискувал с дизел ,автоматик .За мен е огромен таралеж в гащите .....но мнението ми е субективно ;) .Дизел нов от магазина ,или такъв с остатъчна гаранция от официален дилър.Всичко друго е руска рулетка ;)


crimp
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 14 юни 2021 7:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот crimp » Пон 14 юни 2021 15:23


Плюса на теглича обаче е, ако някой се хакне отзад щетата да е по-малко, което ми се е случвало и не бях с теглич. Иначе за автоматик дизеларка на толкова години и аз не мисля, че е много удачно, ама ще видя какво ѝ е състоянието при тест-драйв.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Мнение за обява - VW Passat B6 2.0TDI DSG 2007 г. 140 кс

Мнениеот thanis » Пон 14 юни 2021 15:25


Не е толкова руска ролетка, ако го направи от-до и си с идеята да шофираш и държиш колата 5+ години, не е чак толкова голям ужас. За хора дето въртят под 10к и съответно го пържат - Да, тогава съм съгласен и аз с твоето мнение колега. Ама в момента не знаем автора с какво нужди е :) Повярвай, ако правиш по 20-25к на година само разликата в горивото може да стигне 1000лв, които могат да си седят в "резерв" за 5г, стават доста. Ако ще вземаш кола да я караш около и над 100к км, дизела си заслужава.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта