ВАГ до 17 000 лева след 2015 г.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
MapTo_D
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 17 юни 2021 17:51
Автомобил:
Двигател:

ВАГ до 17 000 лева след 2015 г.

Мнениеот MapTo_D » Чет 17 юни 2021 18:07


Здравейте, чисто нов съм във форума ви, първо мнение ми е.

От 2 месеца съм в търсене на автомобил и вече започнах да се отчайвам, на колелото ми започнаха да му се изтъркват гумите и накладките. :icon_lol Идвам от 'семейството' на форд, като имах ескорт и след това фокус, който купих, когато беше на 6 годинки и експлоатирах още 12. До този Великден, когато се възнесе, скъса колянов вал и стана мазало. Реших да не се занимавам повече с него.

В момента гледам за автомобил от ВАГ групата, голф7 вариант, джета, октавия 3 и евентуално леон st. В сайтовете е пълно с всякакви барутници на незнайно колко километра. Имаше няколко автомобила, които се появиха и докато реагирам и заминаха при нови собственици. От Варна съм, а все излизаха в София в дни, когато нямах възможност да пътувам и така, все още търся.
Бюджета ми е до около 17000лв, нямам претенции за дизел или бензин, предпочитам ръчна скоростна кутия, ясно осъзнавайки, че автомата е по-удобен. Гледам за коли след 2015г, предпочитам да са с ясна история, т.е. купувани от тук и обслужвани в официални сервизи, но като гледам май ще трябва да се оглеждам и за някой читав внос и евентуално да сваля и годината.

Има една джета, която ми е интересна, обявата се върти от почти 3 месеца. Идва ми малко над бюджета, но като нищо щях да съм я отнесъл, но ме спира и черния цвят. Супер капризен е, карал съм 3-4 седмици такъв автомобил и се видях в чудо. Това е обявата, някой случайно има ли наблюдения, да е ходил да я гледа на живо? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=kh16rk
Имат ли някакви специфични проблеми тия мотори. Знам, че от предни поколения 2.0 tdi е имал проблем, пукал глави, но този мисля, че е оправен? Дюзите са ясни, имат някакъв ресурс така или иначе. Навъртени са бая километри, говорих със собственика, първите 2 години са правени по почти 50к на година с ежеседмични пътувания до Германия. Сами предлагат час за проверка в Порше /Изток/Юг/Запад или друг сервиз, ако предпочита купувача.

А 1.6 tdi моторите след 2015г с 105/110к.с. как са, при тях нещо по-специфично? Гледам авточастите и ми излиза, че скоростните им кутии са с едномасов маховик /ръчните/, това истина ли е? Не вярвах, че има съвременен дизел с такъв маховик, ама май има.




thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот thanis » Пет 18 юни 2021 10:02


Колега, не се заяждам. Грешка ли е, че си писал бюджет до 17 хиляди, а търсиш кола за 18500. Също така този бюджет е само за автомобил или за всичко. Сподели малко какъв ти е стила на шофиране /км на година, градско,извън/ Динамичен шофьор ли си или спокоен. Комби приемаш ли или искаш да е "седан" ? Тотално ли изключваш бензина като опция ?? Сподели малко повече информация, евентуално да можем да те насочим какво би било подходящо за теб и вече ти си решаваш и дърпаш спусъка :)


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот forski » Пет 18 юни 2021 10:13


Само заради черния цвят бих я пропуснал!


MapTo_D
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 17 юни 2021 17:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот MapTo_D » Пет 18 юни 2021 10:21


Бюджета ми е 20к, предвидил съм поне 2500 за обслужване, гуми и друго каквото е нужно.
Стигал съм до 15000 км на година, но последната минах само 8000. Повече въртя в града, но имам поне едно излизане в месеца на дълъг път.
Карам спокойно по принцип. Фокуса ми беше засилен до към 150к.с. и си навървяваше добре, но го мачках само в началото като цяло. Нямам намерение да ходя да се състезавам. :)
Ако автомобила ще е голф 7 или сеат леон предпочитам да е комби, ако ще е джета или октавия 3 ми се иска да е седан, че особено октавията ми изглежда на ебаси големия кораб-майка. :biggrin

А тая джета я гледам, защото е обслужена, няма да трябват и зимни гуми, защото има, ще има едно прехвърляне и след това смяна на номера, а и все си мисля, че ще може да се договори някаква лека корекция в цената, ако тръгна да я купувам.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 18 юни 2021 20:04


Ти как разбра ,че е обслужена ,интересно ми е ?Щото аз на тези неща невярвам освен ако няма подпис и печат в сервизна книжка от сервиз .


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот tdi fen » Пет 18 юни 2021 20:29


предвид,че карате повече градско при дизела може до очаквате праблеми с дпф филтъра,според мен може да погледнете и бензиновите двигатели


MapTo_D
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 17 юни 2021 17:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот MapTo_D » Пет 18 юни 2021 20:32


Ивайло Димов написа:Ти как разбра ,че е обслужена ,интересно ми е ?Щото аз на тези неща невярвам освен ако няма подпис и печат в сервизна книжка от сервиз .


По принцип не виждам да съм питал това дали е обслужена или не?! Или така с глупави въпроси се трупат мнения?
Но щом питаш - приеми, че съм питал и, че съм видял сервизната книжка, която е стриктно попълвана от официален сервиз.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 18 юни 2021 20:37


ще е добре да се огледате нещо по официалните представителства


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 18 юни 2021 20:44




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 18 юни 2021 20:45


Тва е на първо четене :)


MapTo_D
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 17 юни 2021 17:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот MapTo_D » Пет 18 юни 2021 20:49


Гледам и за бензинови, но са рядкост. Има някакви с фабричен метан, които избягвам, че изобщо нямам наблюдения над тях. И няма почти никакви автомобили, които да не са внос. А заради ДПФ мога да си намирам оправдание за по-чести екскурзии. :)

Иво, официалните предатавитвлства май чисто и просто са автокъща, която продава автомобили с 20% по-скъпо. Че и, ако искаш да си продадеш колата на тях обявяват някакви супер смешни цени, ако се излъжеш да я продадеш я напудрят, пишат я, че е минала инспекция и обслужване и слагат едни 4-5к отгоре и я пускат за продажба.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 18 юни 2021 21:10


Да и тва го има ,но ти да не мислиш ,че джамбазите не слагат при цена 18 000 поне 4-5000 печалба :) .Аз като търсих кола гледах едно фейсово ауди а4 Sline 2001 .Изкарах продавача от нерви и оня ми обяви ,че го е взел за 700 евра и наистина го продаде за 4000 лева .Колата беше адски запазена си струва 4000 лева .Но сметай кви пари праят от 1 продажба .От официален дилър поне ако е до 5 годишна колата ще имаш пълна сервизна история и ще си наясно какво взимаш .


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот imter » Съб 19 юни 2021 13:32


Ивайло Димов написа:Да и тва го има ,но ти да не мислиш ,че джамбазите не слагат при цена 18 000 поне 4-5000 печалба :) .Аз като търсих кола гледах едно фейсово ауди а4 Sline 2001 .Изкарах продавача от нерви и оня ми обяви ,че го е взел за 700 евра и наистина го продаде за 4000 лева .Колата беше адски запазена си струва 4000 лева .Но сметай кви пари праят от 1 продажба .От официален дилър поне ако е до 5 годишна колата ще имаш пълна сервизна история и ще си наясно какво взимаш .

Това са пълни глупости ,защо все правите сметката на другите ,само да вметна че на 18-20 000 лева обявена цена,ако успееш да изкараш чисти 1500 лева печалба си е истински късмет!!!Мислете преди да пишете!!!


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 19 юни 2021 13:39


А един мърмот завива баМбон в станиол :surprised


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за конкретен автомобил

Мнениеот joro_kem » Съб 19 юни 2021 13:49


Ивайло, в този форум спамът не се толерира icon_idea



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 199 госта