Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
renegadebg
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 05 юли 2011 20:24
Автомобил: VW Passat b6
Двигател: CDGA
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот renegadebg » Чет 01 юли 2021 19:57


Някой май е щипнал катализатора, така ми мирише на мен :)




delievvasko
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 29 юни 2021 21:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот delievvasko » Пет 27 авг 2021 11:38


Здравейте колеги, след дълга пауза без да пиша, поради ред причини, най-вече работа и че съм с малко дете, та остана време да драсна някой ред за нещата, които се случиха през изминалите месеци. /Близо два/.
След покупката на автомобила и гаражните майстори, колата беше добре до около месец и нещо. След това започна да създава проблеми в ниските обороти. При палене гасне ако не подам повечко газ за да качи малко оборотите и мирише леко на суров бензин. Закарах я на сервиз където почистиха дроселовата клапа, понеже беше зацапана. Но така и не разбраха от къде точно идва проблема. Та ще търся отново, не знам кой по ред, сервиз с майстор, който си разбира от работата и който разбира от този двигател(тук е момента да препоръчате читав майстор в Пловдив и региона.).
Колкото до разхода на гориво, Да разхода на Газ не е добър, върти се от порядъка на 10/100, като пипа и около 3-4 литра от бензина за същите километри. Вървежа е слабо казано анемия на Газ и освен на равно за пресечен терен НЕ става.
Карам я само на бензин, като средния разход е около 9/100 при нормално каране. Вървежа на бензин е задоволителен за скромните ми претенции.
Не зная, но си мисля, че разхода е леко завишен заради проблема в ниските обороти.
Като цяло съм доволен от возията и габаритите на автомобила.
Върши ми работа като тръгнем на път с малкия, но бърка в джоба, спрямо дизела на който съм свикнал от преди това.
Освен Носачите и тампоните по ходовата част за смяна са вече и каретата.
Та заключението за два месеца е, че ако желаете да се сдобиете с такъв автомобил ще трябва да си приготвите една Хилядарка за обслужване и ремонти освен цената, която ще платите за покупката.
Лек и спорен ден. Ще пиша пак по-натам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот stefan4o » Пет 27 авг 2021 12:32


А по-доброто заключение е да се избягва тази моторизация. Просто някой се е отървал от мъките - позната история.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот 777 » Пет 27 авг 2021 12:55


Аз не разбрах нещо. FSI не става за ГИ, само течна фаза. Тук обаче не е течна фаза. Успява ли да върви с обикновен ГИ и как?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот tdi fen » Пет 27 авг 2021 16:44


върви си но изисква качествена уредба монтирана от кадърен майстор


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот 777 » Пет 27 авг 2021 16:46


Тогава защо се мъчат с течна фаза? Хем скъпа, хем и бензин гори.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот Asko VW » Пон 30 авг 2021 10:14


Нещо не разбрах, защо решихте, че не е с течна фаза, прегледах темата и не видях автора да е писал такова нещо. Всъщност пише, че харчи 10/100 газ + 3-4 литра бензин, това не е ли именно принципа на течната фаза?


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот cecoa1 » Пон 30 авг 2021 12:36


Според мен и двамата бъркате. Течната фаза си е течна фаза. Може да се впръсква в колектора, или да се ползват бензиновите дюзи при директно впръскване. Има си определени предимства, но и недостатъци. НО! Въобще не е задължително при директно впръскване на бензин да се ползва течна фаза. Ползва се и газова фаза в колектора, но пак по-специален софтуер за да впръскват и бензиновите дюзи на няколко впръсквания на газовите(това се прави за да се охлаждат бензиновите дюзи, при директно впръскване те се нагряват повече).


delievvasko
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 29 юни 2021 21:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот delievvasko » Пон 16 яну 2023 15:09


Здравейте, колеги!
Да оставя и аз един отзив от автомобила, с който съм вече повече от година и половина. Пасат б6 ФСИ 1.6 - 115 коня, на газ.

Та по същество, причината, поради която автомобила палеше и гаснеше ако не се подадеше газ се оказа причинена от "познатия майстор", след като не е успял да зацепи правилно ангренажната верига. Оказа се, че изобщо не е ползвал нужните инструменти, а я зацепил направо на ръка. След като му я закарах, за да си я оправи, след престой от две седмици, ми я върна твърдейки, че не е от веригата. Наложи се да ходя при друг майстор, за който предварително бях посъветван, че разбира от този тип двигатели и с право. Справи се отлично! Колата заработи много добре и не съм имал проблеми с автомобила от към палене, а вървежа на газ се подобри значително, като намаля и разхода на гориво.
Равносметката за изминалото време е следната, освен първоначалните мъки, които бях описал и по-рано, а именно:
смяна на ангренажната верига, непосредствено след закупуването, съм сменил още външните карета отпред около 8 месеца каране след покупката, биалетки отпред, които според майстора си бяха здрави, но маншона на едната се беше скъсал та реших, че им е време и на тях.
Преди два месеца се наложи също смяна на двете полуоски отпред понеже предницата се тресеше при потегляне, а отделно и се чуваше онова пукане при завиване. Сменят се целите полуоски понеже вътрешни карета не се продават поотделно,
като и двете, които закупих бяха някакви заместители, понеже оригиналните са цифра. Е и тук поговорката, че евтиното излиза скъпо важи с пълна сила, тъй като не издържаха дълго и сега се чува едно леко пукане от време на време при потегляне или спиране. Оказва се, че има луфт във вътрешните карета, но не бързам със смяната, понеже за сега не е фрапантно, а и бюджета като сме с малко дете леко ще се претовари с тези чиновнически заплати. Тук моля за препоръки, ако някой може да предложи качествени полуоски от заместителите ще съм благодарен или е по-добре да търся втора ръка!?
Мнението ми за изминалата година и половина е, че автомобила вози добре, харчи малко повече от чист газов инжекцион, понеже пипа и от бензина, ремонтите не са от най-евтините, но в никакъв случай не са и от най-скъпите, които да съдират кожи. Може би страда ходовата част малко повече от калпавите пътища, но за човек, който не е претенциозен към динамиката на автомобила, е един чудесен семеен градски автомобил, с който спокойно може да се отиде и на планина и на море няколко пъти годишно, понеже се държи много добре и на дълъг път със 6 степенната ръчна предавка и автопилот.

Поздрави! Бъдете живи и здрави!
П.п. ще пиша пак по-натам във времето.


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот zdravkop64 » Пон 16 яну 2023 16:28


Здравей, колега Васко! Добре се грижиш за шестицата и тя ти се отплаща. Вярно е, че нашите бензинови двигатели са с директно впръскване и освен газ горят и бензин, но все пак се возим по- евтино отколкото само на бензин. При мен разходът е идентичен с твоя, макар и да съм с доста по- голям двигател. Гори около 9-10 л газ и 2.5-3 л бензин. А относно ходовата част- на всички автомобили страда, защото пътищата ни са "перфектни". Аз затова се принуждавам винаги да имам втори автомобил, който да ползвам за работен. Карай си я със здраве!
Колегата cecoa1 е прав- газта ни не е течна, а си е газ като на другите уредби. Налага се да се впръсква и бензин заради охлаждането на инжекторите. Това е.


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Покупка на Passat B6 1.6 FSI с газ

Мнениеот zdravkop64 » Пон 16 яну 2023 16:30


777 написа:Тогава защо се мъчат с течна фаза? Хем скъпа, хем и бензин гори.

Не се мъчим с течна фаза, въпреки че гори и бензин. Това е избор на всеки един човек, притежаващ автомобил с директно впръскване.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 132 госта