Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот Tsankovski » Вто 24 авг 2021 16:56


eng написа:
Tsankovski написа:21век тия претъпкани градове да се кара ръчка си е чисто мъчение за колата и шофьора

Съгласен съм, автомата е неземен кеф ( за мен говоря), ама да купя кола било то и Тойота ( на които съм голям фен ) и да знам, че може да се прецака точно в момент в който нямам обхват на телефона например, ще се въздържа от покупка. Разбира се и с останалите нямам никаква гаранция, но реално е една причина по-малко.
И малко в страни от темата:
Приятел голям фен на Мерцедес си взема Е класа W211 270 cdi автомат 2003 на реални 220к, а самия търговец му е казал, че е пипнал леко със 100к. надолу, демек 320к. Той за една година навъртя 12к.км, колата от 12 месеца един беше в сервиза сумарно, смени нещо по автомата за 1200 лв, комп на двигателя 600 лв и рециклиране на турбо незнам колко. Та да- модела предполагам е БИЛ много здрав, но, като я вземеш от джамбазин на "реални" 220к, пък той " малко" я пипнал а тя сигурно релано е на 600-700к. какво да очакваш? Точно това най-много ме притеснява при покупката на автомобил в България.


Кола е от Бг е малко риск. Аз ходих за Пасатора до Швейцария и вече година при мен, изминал 65000км с него без да е стъпвал в сервиз ,поне за сега де. Ако нямаш сигурни хора тук(джамбази) оглеждай коли от вън




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот cecoa1 » Вто 24 авг 2021 17:07


Напред дадох линк за Авео. Автомата е корав, мотора става, а колиците са и на доста малко километри. Бих погледнал софийската. А и е Евро 5, цената не е лоша, продава се от човек.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот muns61 » Вто 24 авг 2021 17:39


Tsankovski написа:21век тия претъпкани градове да се кара ръчка си е чисто мъчение за колата и шофьора

Това е силно субективно. Карам и ръчка, и автомат и не ми прави впечатление с коя съм. Въпрос на навици и нагласа.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот fur1ous » Вто 24 авг 2021 18:08


Аз съм имал и хидро и DSG и ръчка.
В момента карам ръчка, всичко си е строго индивидуално до кола.
Мен лично DSG-то ме дразни. Хидрото според мен е по добро.

И все пак за мен лично по важно е колата да е 4х4 от това дали е ръчка/автомат.

Всеки сам преценява. Въпрос на вкус. И двете не са гадни.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот Кайзен » Сря 25 авг 2021 7:19


hooligan_sk написа:
Кайзен написа:
eng написа:Вие какъв съвет бихте дали?
Suzuki Swift (2005–2010)

Ако е решено за ръчка, това би бил и моят избор.
Аз имам почти 7г наблюдение над Swift автомат, който е вече на над 220 000км. Проблем с двигател и скорости не е имало.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот hooligan_sk » Сря 25 авг 2021 8:52


Суифт автомат сигурно е здраво, проблема е с много ограниченото предлагане. Какъв тип е автоматика му? :rolleyes


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот fur1ous » Сря 25 авг 2021 9:11


Аз за това поколение не знам, но последно се возих в един суифт които е 2019-та.
Тавана е направен от кора за яйца (материала е 1:1 на пипане, а за луфта около плафона и отстрани при уплътненията да не споменавам),
дори да е здраво аз лично бих пропуснал. За таблото, вратите и тн. като материал изобщо не искам да говоря. Отвратителна кола.
В крайна сметка една кола не е само мотор и скорости :wink


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот eng » Сря 25 авг 2021 10:34


Засега не търся, че и времето ми е кът, чакам да видя Рендето и ако ми хареса ще скачам, вярно, че няма нищо общо със заглавието на темата, но действително кола се купува на състояние.
Приятел ми разказа за една Q5-ца, която буквално била сглобена от 3 блъснати, и то не калници, ами носещи греди по купето и т.н. Същата съм виждал на живо - правя уточнението, че колата беше неразличима от нова и аз не можах да видя една забележка, така беше направена, е друг е въпроса недай Боже при удар, тия заварки как ще издържат, как са променени деформационните зони на цялото купе, като цяло, как е окабелена, как ще се задействат различните датчици, странични еърбеци и т.н.
И за момент си представям ценовия клас в който аз търся и за какво иде реч.
Като цяло такива коли още от чужбина не се ли водят тотал щета и да нямат документи и да не подлежат на ремонт, защото според мен това е престъпно и най-вече опасно з амераклията, който е наринал не една а няколко шапки с пари и кара "изряден" автомобил, лъскав и т.н. А всъщност ........................


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот fur1ous » Сря 25 авг 2021 10:47


Малко е Off ама ще пусна един линк за едно кърпене.
https://www.facebook.com/yasseencar/pos ... 5166585873


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот Кайзен » Сря 25 авг 2021 10:54


hooligan_sk написа:Суифт автомат сигурно е здраво, проблема е с много ограниченото предлагане. Какъв тип е автоматика му? :rolleyes

1.3 е 5-степенна с хидротрансофрматор
1.5 е 4-степенна с хидротрансофрматор


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот hooligan_sk » Сря 25 авг 2021 13:04


eng написа:Засега не търся, че и времето ми е кът, чакам да видя Рендето и ако ми хареса ще скачам, вярно, че няма нищо общо със заглавието на темата, но действително кола се купува на състояние.
Приятел ми разказа за една Q5-ца, която буквално била сглобена от 3 блъснати, и то не калници, ами носещи греди по купето и т.н. Същата съм виждал на живо - правя уточнението, че колата беше неразличима от нова и аз не можах да видя една забележка, така беше направена, е друг е въпроса недай Боже при удар, тия заварки как ще издържат, как са променени деформационните зони на цялото купе, като цяло, как е окабелена, как ще се задействат различните датчици, странични еърбеци и т.н.
И за момент си представям ценовия клас в който аз търся и за какво иде реч.
Като цяло такива коли още от чужбина не се ли водят тотал щета и да нямат документи и да не подлежат на ремонт, защото според мен това е престъпно и най-вече опасно з амераклията, който е наринал не една а няколко шапки с пари и кара "изряден" автомобил, лъскав и т.н. А всъщност ........................


Такива реставрации се правят на скъпи коли колега, за кола за 1000 евро няма кой да прави 3в1 :)
Застрахователите ги пишат тотална щета, но това не означава, че се праща за скрап. Продава се на търг обикновено.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот eng » Сря 25 авг 2021 13:35


Да де тотал щета и после някой започва да се радва на новата лъскачка, друг е въпроса каква е дефиницията за тотал щета тук и там?
Блъснат Ярис 2 ( зависи колко е ударен) предполагам не го вземат за повече от 1000 Евро, ако е в пакет с още няколко скрапа може и без пари, тук този Ярис 2007-2008, най-зле изглеждащия започва някъде от около 5500-6000, ще сглобят не от 3 един ами от 10. Вярно е разбира се, че печалбата от Q5 е в пъти по-голяма, но като гледам какъв глад за коли има какви са кошери.........., а и имам чувството, че са поскъпнали спрямо същия период миналата година.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот 777 » Сря 25 авг 2021 13:37


Тотал означава, че застрахователят предпочита да плати максималната оценка вместо ремонт, който може да излезе по-скъп. Иначе колата може да изглежда сравнително цяла. Освен всичкото получава и "останките", които продава.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на малка кола бензин автомат до 5-6к.

Мнениеот fur1ous » Сря 25 авг 2021 13:58


eng написа:а и имам чувството, че са поскъпнали спрямо същия период миналата година.


Не е само чувствто



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта