Избор на Passat B5.5

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
koliolol
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 11 сеп 2021 21:59
Автомобил:
Двигател:

Избор на Passat B5.5

Мнениеот koliolol » Съб 11 сеп 2021 23:18


Здравейте,

Насочил съм се към Passat B5.5. Моля за съвет относно избора на конкретна бройка, както и съвети какво точно да гледам при модела - дали има нещо специфично, на което трябва да се обръща внимание при огледи?

Двигатели - нямам претенции за бензин срещу дизел, единственото предпочитание е ако е бензин - без газ. Мисля, че 1.8T, 1.9 TDI и 2.0 бинзин отговарят най-добре на нуждите ми - ще се кара както градско, така и извънградско, искам да е адекватен извън града, но и не ми трябва по-голям. Какво бихте казали за тези конкретни двигатели и различните им разновидности като конски сили, кои са най-надеждни?

И изобщо всичко друго, за което се сетите. За пръв път ще купувам VW, така че всякакви странични съвети биха били от полза.

Edit: Търси се седан.

Последна промяна от koliolol на Съб 11 сеп 2021 23:55, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на Passat B5.5

Мнениеот Vlad777 » Съб 11 сеп 2021 23:30


https://www.google.com/search?q=избор+на+passat+b5.5+site:forum.vwclub.bg
Има десетки теми по въпроса. Съмнявам се, че има нещо ново, което може да бъде написано.


koliolol
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 11 сеп 2021 21:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на Passat B5.5

Мнениеот koliolol » Съб 11 сеп 2021 23:54


@Vlad - четох всъщност, но повечето теми са много стари и се отнасят предимно за избора на двигател - там се ориентирах горе-долу с различните плюсове и минуси. Резона ми за нова тема е по-скоро да получа по-персонализиран съвет за мен от гледна точка на самия избор на бройка и огледи, тъй като нямам много опит с това. Освен това от 2012 до 2021 може да има разлика - кой двигател би се държал по-добре като вземем предвид колко години са минали.

Съжалявам ако това все пак не си заслужава нова тема.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на Passat B5.5

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 12 сеп 2021 7:56


Избягвайте бензин 2.0/130кс.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на Passat B5.5

Мнениеот tdi fen » Нед 12 сеп 2021 8:59


много зависи от състоянието на конкратния екземпляр и бензина и дизела имат плюсове и минуси най-важно е как е подържан и на какви километри е ,ако миниваш повече километри примерно 20-30к и повече годишно дизела е по-оправдан ще може да избиеш неизбежните ремонти по-един автомобил над 15 години може би трябва да се вземат и цените горивата ,които се повишават почти всеки ден, дизела ще вземе по-ниска екокатегория,което може да се окаже проблем за влизането в центъра на София в определени дни


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на Passat B5.5

Мнениеот cecoa1 » Нед 12 сеп 2021 10:15


От дизелите Евро 4 са някои от 2,5V6, и 2,0PD -136к.с.(DPF и специална добавка).
Всичките бензинови мотори са Евро 4.
2,0 бензин само 115к.с. другия 130 харчи много масло. 115 също харчи, но по-малко и не чак винаги.
Мой приятел взе наскоро точно такъв 2,0-115 комби, с 4х4. Приятно се кара, има тяга от ниски обороти. На извънградско и при по-динамично каране, дизела който имах(1,9-130 с 4х4) вървеше повече, но при нормално каране разликата не ме дразни. За сега неговия не харчи осезаемо масло, разхода е добър...доколкото видях и катализатора е труден за крадене... Не е лоша колица.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 131 госта