Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
me7ro
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 26 юли 2018 17:06
Автомобил:
Двигател:

Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Мнениеот me7ro » Нед 03 окт 2021 10:33


Здравейте,

В момента карам Sharan 2015, 2.0TDI 140к.с. DSG (6степенна)
Замислям се за смяна с по-нов който е същия двигател с малко повечето к.с и 4MOTION варианта - 4х4
Някой има ли отзиви и опит с 4MOTION на този Sharan (2018, 2019, 2020 година) или изобщо от серията 2010г насам (би трябвало да нямат ралзика освен фейс-лифт 2017г)
Ще се радвам ако някой има опит или знае къде мога да получа (от кого) повече информация.
Също така ме интересува до колко е ефективен и добър 4MOTION конкретно на този Sharan.

Благодаря колеги!
P.S Може скоро да си пусна моя шаран за продажба ;)
Александър




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Мнениеот Vlad777 » Пет 08 окт 2021 9:35


При Sharan, както и при Golf, Passat, Touran, Caddy и т.н., задвижването 4x4 е чрез системата Haldex.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Мнениеот Ivo_ » Пет 08 окт 2021 10:02


Аз карам вече 5 години фейсливтория със 184 кс но само на предно, с ДСГ. Двигателя е с адблу, но мястото за доливане на уреята е много глупаво разположено. Намира се в багажната част, от лявата страна, като за да се отвори капачето на кората е необходимо да се отвори едната от допълнителните седалки. Добре че сигнализацията за доливане дава се появява доста рано. Разликите спрямо предния модел са най-вече в двигателите и в асистиращите системи. Предлага се с асистент за подържане на лентата, сляпа точка, внезапно спиране, удължен обхват на задните датчици за регистриране на приближаващ автомобил, асистент за управление на ремарке и мултимедия с андроид ауто и кар плей. Аз съм много доволен от асистентите и ги смятам за много полезни и удобни. Само с автоматичното паркиране не успявам толкова години да се спогодя, не защото ми е необходимо, по-скоро забавлявам децата :) Фабричната навигация съм ползвал може би само няколко пъти, предпочитам андроид ауто с гугъл мапс или waze. ДСГ кутията на 4моушън модел Шаран е 7 степена, мисля че е същата която се слага на Тигуан и някои от по-мощните версии на Пасат. С 4моушън поведението на колата ще е друго. Само на предно, със 184к, при мокро, хлъзгаво или ниски температури, много лесно превърта гумите. Затова при такива условия съм свикнал да галя педала на газта при тръгване. Ако имаш други въпроси ще се радвам ако мога да помогна.


me7ro
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 26 юли 2018 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Мнениеот me7ro » Пет 08 окт 2021 13:27


Благодаря ти колега!
Може би не си ме разбрал правилно - закупих чисто нов 2015г Sharan 2.0TDI 140кс от VW Sofia. Той е с 2 задвижващи (предно) и 6DSG автоматичната кутия.
Понеже на колата и натрупах вече 200 000км смятам да я сменя с нов SHARAN. Така, че аз опит имам с Sharan :)
Проблема е, че от тази година Sharan/Alhambra се предлага само с 1.5 бензин 150кс което не ме устройва. За БГ Sharan не се предлага от 2015г a само Seat Alhambra (същото с друга емблема).
Поради тази причина проверявам за възможност да си закупя от Германия (най-вероятно) от дилър Sharan 2018-2019-2020г примерно който е 4MOTION (4 задвижващи колела) с дизелов 2.0 TDI или 140кс или 184кс пак DSG7 автоматичната кутия.
ТА ВЪРПОСА МИ БЕШЕ:
Някой има ли опит с новите Sharan-и (2015г насам модела) който е с 4х4 (4MOTION) и дали е това 4х4 е ефективно и добро, има ли и създава ли проблеми или да избягвам Sharan с 4х4 от това поколение?

Това е!
Поздрави
Александър


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Мнениеот dobrin » Вто 09 ное 2021 22:51


Както и по-горе са писали колегите - 4motion системата е Haldex от пето поколение, което си е супер и при правилно обслужване ще работи безпроблемно. Двигателят 184 к.с. (който аз лично бих предпочел за Шаран 4motion) е същият като в Голф ГТД и по мое мнение е надежден, с достатъчно мощност и сравнително икономичен. Шаранът обаче изобщо не е нов и освен някои козметични промени реална разлика от твоя едва ли ще намериш. До колкото съм запознат мисля, че вече е спрян от производство. Със сигурност го няма в БГ като нов при дилърите.


me7ro
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 26 юли 2018 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Мнениеот me7ro » Съб 05 фев 2022 23:10


dobrin написа:Както и по-горе са писали колегите - 4motion системата е Haldex от пето поколение, което си е супер и при правилно обслужване ще работи безпроблемно. Двигателят 184 к.с. (който аз лично бих предпочел за Шаран 4motion) е същият като в Голф ГТД и по мое мнение е надежден, с достатъчно мощност и сравнително икономичен. Шаранът обаче изобщо не е нов и освен някои козметични промени реална разлика от твоя едва ли ще намериш. До колкото съм запознат мисля, че вече е спрян от производство. Със сигурност го няма в БГ като нов при дилърите.


Благодаря колега!
Да, няма го Шарана нов при дилърите вече! Не се и произвежда (май миналата година му беше последната и само с 1.4 бензин мотора което е смешно)
От няколко месеца обаче ме чопли и мисля да се метна на Мултиван 4моушън (4х4) и се оглеждам 2017-2018г и насам до 120-130х км.
Просто като ще е гарга да е рошава :) а и с 3 деца...
Единствено от това което гледам сега е, че такива не се продават с diff lock + усиленото окачване отзад което се води за лоши пътища а това според мен ще е струваща си екстра!
Поздрави


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за мнение Sharan 2018г 4MOTION

Мнениеот dobrin » Сря 09 фев 2022 15:43


Мултиван е друга работа. Изобщо там концепцията е друга. Аз имам бус Т5, и макар, че е само на предно, си е супер автомобил, ако може изобщо да се нарече така. Многофункционален и удобен. Вече Мултиван е друго ниво, но там и парите са други. Минимумът е поне 60 000 лева и нагоре ...
Ето и вариант с блокаж:
Multivan.difflock.jpg



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 71 госта