Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 22 дек 2021 12:03


Какво ще кажете за този очукан Т5 , да си го причиня ли :gruebel Искам го за работно конче, отдавна гледам пикапи, ремаркета, това сякаш обединява всичко от което имам нужда. Външния вид не ме притеснява , лека по лека ще стане слънчак. Мотора го имаме в един от служебните бусове, който вече е на 450хил.км по километраж,иначе може би повече, веднъж скъса клапани направи бая поразии, егр два пъти сменяме, но си е пушка. Държа да е пътнически с три ред-а за да мога да возя и децата и някоя и друга , баба, приятели като тръгнем на почивка, защото в пасата двете детски столчета отзад изключват възможността дори за пети човек в колата и навсякъде ходим с две коли. Като оборудване ми харесва, относително запазен интериор без липси, ако беше и 4х4 и с две плъзгащи врати нямаше сигурно и тема да пускам, а вече щях да съм го взел но все пак, интересно ми е как разсъждавате за конкретния бус.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=31627387536267946&slink=mnu743




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот tdi fen » Сря 22 дек 2021 12:48


1.9 ли е


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 22 дек 2021 13:55


би трябвало по въртящия момент, който е описан 240нм


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот vanesto » Сря 22 дек 2021 14:10


Този бус е на мнооого км. Волана е супер изяден отгоре и освен екстериора и интериора е много зле. Не знам какво ти харесва в него.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот brum » Сря 22 дек 2021 14:22


Обявата е написана неграмотно. Не е Multivan. Като го гледам е Caravelle с 8 места. Къде е 9тото за да стане 8+1 не ми е ясно.

1.9 TDI мотора е 250Nm, а 2.5 TDI който е 131кс е 340Nm. Обади се и виж кой мотор е. Ако е 2.5 TDI моят съвет е да не си го причиняваш - ако се наложи да се отваря мотора може с лекота да прехвърли цената от обявата.

Ако е 1.9 можеш да рискуваш. Мотора се прави и частите са на поносими цени. Повечето неща са идентични с тези по леките коли. Кутиите чувам, че са проблемни, а те не са масови. Та бих обърнал внимание на кутията повече отколкото на мотора.

Климатика е донякъде предимство - една грижа по-малко. В най-студените дни може да не стопля отзад. Както и в най-топлите да не успее да охлади. Моя Multivan е с 2 броя радиатори за подгряване и охлаждане - по един отпред и един отзад. За да са там явно е имало смисъл.

Гледай за проблеми по вратите и бравите. Че при мен за под 10 000км се наложи да правя 4 от 5 врати. Къде микроключета, къде вратата спря да се отключва, къде кората се счупи и дръжката от вътре спря да работи.

Като цена е повече от добре. На тази цена подозирам, че ще има скрити проблеми. Не е такава заради многото (очевидни) километри.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот tdi fen » Сря 22 дек 2021 14:23


огледай се и за някое вито доста сполучливи машини особено 115cdi 150кс има и добър вървеж


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 22 дек 2021 14:54


brum следя твоята тема и други за 2.5тди и затова го отбягвам задължително. Иначе четох за 1.9тди който е 102 к.с. че е 240нм та предполагам , че е той, това лесно ще се установи. Ще видя и по талонкак се води, може отпред да е бил с двойна седалка от дясно. Въпреки,че тапицериите са един модел и по-скоро е грешка в обявата. Брави и т.н. не ме тревожат, още от стария В5.5 ги лекувам с по едно бутонче допълнително монтирано на вратата и повече няма драми :)
Виж за скоростите не знаех, какво им е , на служебния бус вече втори път сменяме съедините на по 200хил км заради заминаващ си лагер, защото са градски бойци нашите бусове, за сега с кутия не сме имали проблеми. Лагери ли заминават ?
Вито не искам, малко съм си сектант и искам VW.
п.с. Муцуната лесно ли става фейса след 2009 , радиаторна маска, фарове, капак, броня, решетка, калници или не е толкова просто, че гледам за около 1000лв с афтърмаркет части става много свеж , ремонт и смяна на панели, обслужване, гуми, ГО каско ако се впиша до 12-13 мисля, че е ток


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 22 дек 2021 15:05


Занемарен бус ......ако ДВГ и скоростна кутия са ОК ,другото е въпрос на пазарлък .Вероятно ако отидеш със 7 000 и започнеш да изтъкваш недостатъци може и да склони джамбазина.Много е очукана от двете страни


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 22 дек 2021 15:21


brum написа:Caravelle с 8 места.

Caravelle не е ли с две врати между стоповете , отварящи се странично


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот samo_pechka » Сря 22 дек 2021 15:57


Мисля, че ги има и в двата варианта.
С кекави кутии са тия. Кутия за голф сложен на бус ( малко в преносен смисъл , но почти... )


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот tdi fen » Сря 22 дек 2021 16:14


кутиите са им слабо място имам наблюдения че пробег около 300-400 к заминават ремонта е четрицифрен, но ако се намери читава втора употреба е поносимо


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот Ivo_ » Сря 22 дек 2021 16:31


Каравеле с 8 места и отваряща се нагоре единична врата. Продавача е направил "уникално" описание на буса. Или не е виждал друг Т5 или се опитва да омагьоса купувачите. Трябва да го видиш на място, и най-важното е да провериш пробега, доколкото това е възможно. На мен не ми харесва това, че не е пазен автомобил. Може това да е основната причина за занемарения вътрешен вид, а не километрите. Тъй като са ми интересни бусовете, следя какви излизат на едно друго място, където са основно служебни автомобили продавани след изтичане на лизинга. Мога да кажа че за подобни километри, които там са истински, работните бусове вътре изглеждат даже по-зле от този. Това е средство за работа, качват се различни шофьори. В конкретния случай плюса е буса идва от Испания, предполага се че няма да има ръжда.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот samo_pechka » Сря 22 дек 2021 17:05


Намери си някоя Т4 запазена . Малко останаха читавите , но може да има някоя за двойна цена на тоя т5


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот brum » Сря 22 дек 2021 17:25


Факт, на двойна цена ще е спрямо това Т5 ако е запазена. Качвал съм се на Т4 и разликата между Т5 е все едно караш бус. А Т5-цата се усеща като кола. И лоста е на по-удобно място, и усещането е тотално различно при Т5.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Transporter T5 пътнически , мнение за конкретна обява

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 22 дек 2021 17:37


Гледал съм и Т4, но вече психологически не мога да ги харесам, връщат ме 15 години назад, когато карах Пасат В4 , имам си един пикап дето ми е набор да си ме връща в тия години като ми домъчнее. По-скоро гледам Т5 фейс но там 20 бона не мърдат, а идеята е това да е допълнителна кола , а не основна, пасата В7 си ми е ежедневката, но за случаите с повече хора, пренасяне на материали за вилата, някой и друг къмпинг, пикник и т.н. искам бус който да започне да се превръща в удобно средство за придвижване. Затова и гледам доната ценова граница на Т5 , като външния вид мога да си го направя и не ме притеснява. Ще го мисля още малко и след празниците, ако стои ще ида да го видя



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта