Мнения за компактно комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот silent » Вто 28 дек 2021 10:21


К.Одаджийски написа:Изчетох цялата тема, то е ясно, че вместо да му се изясни на питащия, възникват повече дилеми и трилеми, та в тоя ред на мисли да питам, защо анатемосахте 1.0 екобууст, двигател на годината в малкия клас поне десетина пъти?

Основно заради ремъка в маслена баня който отделя частици които запушват цедката на маслената помпа и когато ти свене лампата мотора вече е съсипан...




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот tdi fen » Вто 28 дек 2021 10:31


освен това ремъка се сменя доста трудно цената и смяната му в представителство излизата около 2к лв


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот stefan4o » Вто 28 дек 2021 10:35


tdi fen написа:освен това ремъка се сменя доста трудно цената и смяната му в представителство излизата около 2к лв

Даже ги надхвърля, ако не се бъркам.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот muns61 » Вто 28 дек 2021 10:49


Хейтите корейките, ала простите решения са там.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот silent » Вто 28 дек 2021 11:05


Няма прости решения при съвременните автомобили просто корейците вървят няколко крачки назад...което е и нубава тактика...


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот cecoa1 » Вто 28 дек 2021 11:10


То има и Дачия с още по-проста и здрава механика, че и комби, че и по-нови години, че и дори заводски на газ, че и клиренса им огромен(снимах нарочно заради това Дачията на един колега немец), цените добри... Абе, правено за страни като нашата. Ама правено основно да върши работа, за останалото има доста компромиси. Т.е. ако е важно само здравина и евтина експлоатация е ОК, но пък за кусурите човек трябва да е над нещата... Но компромисът, или иначе казано балансът(съотношението) цена/качества е различно за всеки.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 28 дек 2021 11:20


Дачия първите бяха доста зле от към интериор ,в последствие доста се подобриха нещата.Но се е наложило мнението ,че са баничарки,работни коли....абе не било престижно да си купиш такава за лична.Което си някъв снобизъм.Супер здрави са ,непретенциозни и поддръжката им не е скъпа


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот stefan4o » Вто 28 дек 2021 14:33


Вземи преход 200км с някоя Дачия да те заболи кръстът от гадните седалки и пак ще си говорим за сноби... Аз имам опит, не говоря ей така наизуст. Иначе са непретенциозни и сравнително здрави коли.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 28 дек 2021 14:45


Тука си прав ,аз стоя по 24 часа в Дачия и наистина са дървени :) Но за толкова пари нали не очакваш чутовно усещане .Хората като им погледнеш първите коли и сегашните ....голяма разлика ,развиват се.Навсякъде околко България се правят автомобили ,а ние нищо .


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот bbb12 » Вто 28 дек 2021 21:01


Дачията не е чак толкова неудобна кола. Правил съм по 500 км. преходи нееднократно със служебно Сандеро и не мога да се оплача. Карал съм планинско, магистрално, качвал съм Шипка и т.н. За мен от гледна точка на ергономия е нормална кола. Иначе, да, вътре си е дървеничка, но и цената й е доста ниска. Преди 3 години дори мислех да си купя ново Лоджи за лична и единствено мързела и незаинтересоваността на дилърите ме отказаха. Просто трябваше да им се моля за тестово шофиране, което някак си не беше нормално.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Vlad777 » Вто 28 дек 2021 23:32


Ако Дачията е нормална кола, сигурно Голф е космос? Чудно високият и луксозният клас автомобили къде се редят в тази класация?! И също така коя точно кола е по-зле от Дачия, че ми стана интересно коя кола е по-зле?!


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот bbb12 » Сря 29 дек 2021 0:11


Не знам коя кола е по-зле от Дачия, но за мен Дачия не е лоша кола. Разбира се, трябва да сравняваме ябълки с ябълки. Високият клас си е нещо съвсем друго. Ако не се интересуваш от коли и ти е нужно придвижване от точка А до точка Б, определено е вариант. Това е като да ти трябва да знаеш колко е часа и да си ползваш за тази цел телефона или някой кварц за 30 лева, а някой да ти обяснява как нещо под Ролкес за 50 бона не е часовник. Въпрос на приоритети е. Сега, пределно ясно е, че Голф е доста по-хубава кола от Дачия. Макар, че скоро карах Голф 4 на познат и ми беше супер неудобен. Има и хора, които ще кажат, че Голф и останалите в класа са щайги и не биха си причилнили подобно нещо.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 29 дек 2021 6:51


Няма как да сравняваш Голф с Дачия :) но за нашите условия като цена ,здравина и обслужване са ок .Утре ще се появи някой с Бентли Мулсан и ще каже " Бе тва народната кола -кола ли е " .Но да не разводняваме темата .Автора да каже взел ли е решение.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот silent » Сря 29 дек 2021 10:42


Дачия е с по-добро окачване от Шкода конкретно Дъстър и конкретно фабия рапид октавия...има добри двигатели...конкретно дизеловия 1,4или1,5не помня точно... Седалките са на кантар или аз поне не съм претенциозен ....по всичко друго отстъпва ....инрериора е по-дървен въпреки подобренията при последната версия....по зле обезшумена е...всичко и е наобратно...чистачките се пускат надолу...алармата се включва с две бибкания изкл.ес едно..няма подсветка на кочетата на волана има един излишен уй за управление на радио и тел дисплея на таблото е матричен от калкулатор от 90те...грозна е външно все дразнещи неща но пък е висока проходима с добро пътно поведение и не е неприятна за каране...така че има плюсове и минуси...но чак да е най лошата кола е толкова невярно колкото голфа е най великата сапунерка....


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 29 дек 2021 10:49


Дъстъра с 1.5 dci 110 к.с. си е супер за бюджетен SUV



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта