Мнения за компактно комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот vandu » Нед 26 дек 2021 19:03


Този спор ще го продължаваме докато не затворят форума. На един му харесва комфорта, на друг че отзад е по-широко, на трети че двигателя е по-мощен, на четвърти че багажника му е по-голям.

Да се спори кой двигател на голф е по-надежден ОК, ама дали голф или киа ми е безмислено.




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот StS » Нед 26 дек 2021 19:29


+1 За бюджета или Киа Сиид Комби или Кади/някаква друга баничарка..


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Sonny_89 » Нед 26 дек 2021 20:33


Според мен GOLF 6 Variant e най-удачният избор. Да, i30 и ceed изглеждат уж по-модерни, но с подходящите лети джанти и повечко глезотийки голфът става един приличен автомобил. За посочения бюджет ще се намери добър екземпляр с по-мощният дизелов двигател.
А колегите, които "анатемосаха" астрата могат ли да се обосноват :gruebel... просто от любопитство :rolleyes


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 26 дек 2021 21:32


Автора малко е "Сърби ме ,боли ме -драго ми е " ,хем иска да е компактен автомобил и да се придвижва и паркира по-лесно из града хем иска да натъпче половината покъщнина като тръгне за почивка :) .


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 26 дек 2021 22:42


Sonny_89 написа:.
А колегите, които "анатемосаха" астрата могат ли да се обосноват :gruebel... просто от любопитство :rolleyes

Тясна,гадни двигатели.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Sonny_89 » Нед 26 дек 2021 23:49


При правилна подредба компактното комби събира достатъчно багаж. Всъщност когато на мен ми се наложи да премина в светът на комбитата моите нужди бяха подобни на посочените от автора и естествено и аз се насочих към компактно комби като си закупих Астра Х. Ако в момента трябваше да закупувам семеен автомобил, честно да ви кажа бих си взел комби от "D" - сегмент, защото освен пространството, важен е също и комфортът от придвижването, а компактните комбита не могат да се похвалят много с това (с редки изключения предполагам). Това, разбира се, са мои разсъждения и не искам да ангажирам никого с тях. Авторът сам трябва да прецени кое му е приоритет.


Martosax87
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот Martosax87 » Пон 27 дек 2021 0:56


Съдейки по изискванията, да ти предложа един разумен вариант, а именно на Голф комби братчед му, с 9 см по-къс, но пък с 8 см по-висок.
Аз от 4г. карам именно него https://www.auto-data.net/en/seat-altea ... dsg-21361# , само че 2007г. И двете генерации Altea XL външно изглеждат еднакво, като втората генерация 2010-2015г. е Евро 5.
Взимаш като моя двигател 2.0TDI и ти гарантирам, че с 320 Nm под капака, няма да усетиш кога си с багаж, кога си без багаж, коя баба возиш, нито пък баирите. :)
Пътувам с колеги извънградско и никой не се е оплакал, че му е тясно, ниско или късо откъм краката, а аз съм 185 и шоф. седалка е макс назад.
Преди това 7 г. имах Пасат Б5 комби (т.н. сегмент D), който разбира се беше комфортен и возеше меко, особено за дълъг път, но разликата с този 1,5 тонен Сеат, не е голяма.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот samo_pechka » Пон 27 дек 2021 12:56


Никога не съм се замислял за малка кола и да е комби ( такава комбинация ) . Според мен всичко по-малко от голф3 комби ( за комби автомобил ) е нито риба, нито рак. Може би някой паркетник ще е по-приемливият избор в такъв случай. Или нещо от рода на Корола версо.
Кия ( коментираната ) и т.н. са ниски, не са добър избор единствено поради тази причина, всичко останало-ок. Всяка десета тема, питане ( или потребител ) е как да повдигна колата си. Аз си вдигнах с разумна височина всичките леки коли в семейството ни точно поради кофти моменти с настилки, гаражи, заходи и паркиране.
Търси кола която да е малко от малко по-височка отдолу , ще го оцениш впоследствие, не сега.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот cecoa1 » Пон 27 дек 2021 14:57


То изредените модели всички са Евро 5. В това отношение нищо не се печели спрямо малко по-стария Голф 6. Функционалност, здравина, поддръжка, също едва ли имат съществен плюс. Единствено по-модерен дизайн имат изредените, щото Голф 6 може да се сбърка с Голф 5, от хора непознаващи автомобилите. Ама да почне изведнъж да ти е важен дизайна пред съдържанието, след като си карал 3-4 поколения само Голф, не ми се вижда много вероятно.
Отделно, разхода очевидно не е съществено важен, защото се допуска и карането на бензинови атмосферни модели на бензин. Те пък на всичкото отгоре не се усещат като вървене наравно с турбо-моторите(бензин или дизел) при една и съща мощност. Разните дизелчета 1,5 и 1,6 също няма да вървят колкото сегашният Голф 6, макар че ще горят доста по-малко. НО! При Голф 6 с 2,0 TDI 140к.с. разхода ще е малко над тези 1,5 и 1,6, но като вървене ще е поне на нивото на сегашния хечбек, и пак при доста по-нисък разход.
Е, да, ако вземеш Голф 6 но 2,0TDI комби, има голяма вероятност да съжаляваш за предишния си избор на бензиновия хечбек от същия модел. Ще имаш повече място, сходно или по-добро вървене, и всичко това при по-нисък разход.


Потребителски аватар
hristov79
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 27 яну 2011 21:54
Автомобил: VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот hristov79 » Пон 27 дек 2021 18:31


Здравей колега, мога да дам донякъде мнения за Рено Меган през 2016г купих хечбек 2011г 1.6 бензин купуван в българия със сервизна история на 83хил км. карах го няколко години към 30хил км почти без абсолютно никакви проблеми (смених акумулатор, стария беше оригиналния от завода). Продадох колата защото с 4 човека и климатик изпреварването си е приключение.
1.5dci бих си взел само ако е нов. Ако 1.5dci е нов внос много внимавай защото в белите държави сменят маслото на 30хил км и е голям шанса да си купиш кола с мотор на който не му остава.
От 1.0 екобууст бягай далеч, освен ако не купуваш нова кола с идеята да я продадеш след 5 години. Двигателя е пълен майтап с турбо вградено в изпускателния колектор и ремък, който е вътре в двигателя в и се маже с масло.
По едно време гледах Ford Focus 1.5/1.6HDI мотора е с 8 клапана и по-добър от предшествениците си с 16 клапана, виж и Пежо 308 със същия мотор. Форда ми се стори много пластмасов и отвън и отвътре.
След Реното си купих запазен Пасат Б5 Комби 1.9 AFN от 1999г понаправих си го и продължавам да го карам с кеф.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот stefan4o » Пон 27 дек 2021 20:21


hristov79 написа:1.5dci бих си взел само ако е нов. Ако 1.5dci е нов внос много внимавай защото в белите държави сменят маслото на 30хил км и е голям шанса да си купиш кола с мотор на който не му остава.

Може би мен това ме отказа от един Меган 2017г., който на такива интервали му бяха сменяли маслото. Колата беше на около 110 000км реални. Предстоеше му подмяна на ангренажа (при Рено е на 4г.), ако се бяха навили да е за тяхна сметка, сигурно щях да преглътна това за маслото. Но се направиха на важни. Но повечето на такъв интервал сменят, особено тези, които са решили да върнат колата на 5-тата година, след като мине гаранцията. На моя Фокус първата смяна е била на около 20 000км на маслото на втората година.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот VWGT » Пон 27 дек 2021 21:07


Куфари, количка, колело, клетка за куче, и компактно комби ... звучи ми като искам нещо евтино, бързо, качествено.

Според мен отвсякъде си за т.нар. от теб клас Д, т.е. нормално комби. Че даже и за един рууф бокс отгоре.
В краен случай нещо с багажник на Октавия комби.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 28 дек 2021 9:14


Изчетох цялата тема, то е ясно, че вместо да му се изясни на питащия, възникват повече дилеми и трилеми, та в тоя ред на мисли да питам, защо анатемосахте 1.0 екобууст, двигател на годината в малкия клас поне десетина пъти?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот stefan4o » Вто 28 дек 2021 9:42


Аз лично не анатемосвам нищо. Нека колегата, ако му е интересно за тоя мотор да се отбие до Мото-Пфое да попита за цени и за мнение някой приемчик там :mhihi Нали не говорим за нова кола? А за 7-10г?

Последна промяна от stefan4o на Вто 28 дек 2021 9:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hristov79
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 27 яну 2011 21:54
Автомобил: VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнения за компактно комби

Мнениеот hristov79 » Вто 28 дек 2021 9:43


К.Одаджийски написа:Изчетох цялата тема, то е ясно, че вместо да му се изясни на питащия, възникват повече дилеми и трилеми, та в тоя ред на мисли да питам, защо анатемосахте 1.0 екобууст, двигател на годината в малкия клас поне десетина пъти?

... ако разбирате руски ... ей за това: https://youtu.be/mj0JdTkqV4I и да не разбирате руски пак трябва да стане ясно от видеото.
Ако се купува нов и и ще се кара примерно 100хил км е чудесен, след това почти всеки ремонт по него е финансово неизгоден. Проектиран е да изкара гаранционния срок на колата ... после ако се скапе нещо направо в кофата.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chifut и 64 госта