Избор на бързо комби 4х4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 14 яну 2022 16:16


Последните мнения общо взето отговарят на многото въпроси, защо след дълги разисквания в подобни теми , авторите така и не споделят какво са си купили... Хора нужен ли е този повсеместен хейт ? Не го разбирам това, то не е хубаво да се говори така , ама аз да си кажа...?!?!
п.с. Честито за покупката, смятам избора за адекватен, да не се робува на конкретни марки и модели, а да се вземе най-запазения екзепляр от многото огледи. Почти всички автомобили съм си купувал така, 2004 търсех пежо 406 взех пасат В4 , който още се кара, 2009 исках голф 5 , взех си още един пасат В4 , после исках Голф6 взех си Ауди А3 , после взех един голф временно и си търсех някаква кола и купих Пасат В5.5 , исках да го сменя с В6 , изпадна читав В7 и го взех докато оглеждах коли . Та за мен тази схема работи правилно. Много безаварийни километри и един съвет, поогледайте задълбочено на подемник какво е състоянието отдолу и ако има наченки на корозия, вземи мерки навреме.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот fur1ous » Пет 14 яну 2022 16:39


Тука не е мазда форум за това :mhihi

А и не хейтим само ние, а и самия той

Rat Fink написа:Много се чудих, четох, всички било скапано, всичко се разваляло, говорих с разни приятели познати, то излезе че и нова да вземеш още по-скапано, руски, американски форуми.. субару отпадна, ауди също, бмв 3-серия много ми е тясна вътре, 5-цата ми е голяма и не я искам, инсигнията не ме изкефи също, а и не видях читава.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот stefan4o » Пет 14 яну 2022 16:44


cecoa1 написа:Нищо лично, но последните два коментара са напълно излишни.
...
На боб ли ги виждате тия неща, или в кристално кълбо?!
Съвсем възможно е всичко да е както е описано, включително блокиране на спирачни апарати на гледана кола.

Цецо, аз имам претенции, че поддържам автомобилите си в кондиция. Не бих карал с блокирали спирачни апарати.
Изразих мнение, защото ми стана странно - поддържана кола, пък с проблем в спирачките :gruebel

Последна промяна от stefan4o на Пет 14 яну 2022 17:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот Petrolhead » Пет 14 яну 2022 16:46


хубаво е да се обсъждат конкретни автомобили, с конкретни обяви. всичко останало е вятър, както в случая. тръгнахме за бързо комби, стигнахме до японска джипка на ръчка с малък багажник.

е за какво да давам съвет на следващия питащ?


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот lion_heart002 » Пет 14 яну 2022 16:49


777 написа:"154к км" по километраж. Иначе е на 300.

До 300 к само с безупречна поддръжка би изкарал този двигател(това ме отказа от полупката на такава кола преди). Съмнява ме да е на толкова. Маздите ръждясваха преди 2005-а година.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот fur1ous » Пет 14 яну 2022 16:53


И 2017 ръждясват, да може да не ръждясват като тия преди 2005г., но го правят и в сравнение с другите марки е пълен смях.
Да не са ви баннали от Гугъл ?


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот cecoa1 » Пет 14 яну 2022 18:10


stefan4o написа:Изразих мнение, защото ми стана странно - поддържана кола, пък с проблем в спирачките :gruebel

Точно тоя проблем може да се появи по всяко време на апарати на тази възраст. Почти никой не си сменява апаратите профилактично, преди да има проблем с тях.
...
А за другото вече @lion_heart002 го каза, тоя модел на 300 хиляди километра ще е трудно да е в добро състояние. Т.е. аз не смятам, че е добър избор, но след като вече колата е купена, няма смисъл да го коментирам.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот Rat Fink » Пет 14 яну 2022 21:23


Аз и други коментари не очаквах. Ако се налага ще се направи основен ремонт на двигателя за 5-6 хиляди и готово, ще имам кола за 10 години напред. Понеже ме питаха - колата е нов внос от автокъща внесена от няколко дена. Отидох за друга, видях я леко отдалеч, после по-подробно и отговаря на описанието находка. Ръжди няма, колкото и да ви се иска. Единствената козметика е че има две хербаризирани оси в задния фар. За километрите също се замислете този тип автомобил защо да не е? Реално това не е някакъв премиум, бизнес клас или служебна. Това е кола за гъзария, харчи доста, изглеждала е фешън, не е за много каране. Багажника ми е достатъчен, почти като на сорентото (2.5 и тоя бил много скапан двигател, ама си е на 149х км, и то си ми е находка), ще събере количката и два-три куфара. Аз и обичам т.н. under dogs при автомобилите, w140 s350td, бил rod bender, не знам си какво, ми никакви драми нямаше автомобила няколко години, но беше на реални 200 х, пак находка, ама бил прегрявал, пукал това, чупел онова... Дрън дрън общо взето, като вземеш нещо с изхабен ресурс може и да е така. За тази маздичка всичко показва, че скоро няма да има драми, но и да има ще се прави. Може и да пиша тук да се кефите.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот lion_heart002 » Пет 14 яну 2022 22:34


Много да те радва колата ! Мазда 1984-а година продадох преди месец. Никога не бе кърпена и нямаше ръжда и изгнило. Всичко зависи от собственика. А , че е по-кола от мнооого други марки, по-добре да не го зачекваме, че пак ще има неразбрали и обидени.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта