Избор на бързо комби 4х4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот !R1 » Пет 31 дек 2021 17:28


Rat Fink написа:Та драмата е пълна, накрая ще взема един шаран 4х4 и като види, че ще може да си взима целия гардероб

Направо, вземай мултиван и за мебелите :biggrin

Иначе вместо повечето коне, гледай за по-нова и малък пробег. Бакалските сметки на стар автомобил са малко без кръчмар :exclaim




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот muns61 » Пет 31 дек 2021 18:07


Няма толкова голяма кола, дето жена да не може да я напълни!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот 777 » Пет 31 дек 2021 18:48


lion_heart002 написа:Има, 21 годишна корола на 67 000 км от първи собственик купих скоро, минах 7000 км този месец с нея по цяла Европа, разход 6.5, колата е 1.4 бензин. Е вярно има тук таме одраскано от пазарни колички, ма ще го преживея. Едни накладки , масла и гуми и взех, накладките и бяха оригиналните и почти напълно износени. А и няма нищо което да хлопне, тропне или изтрака докато я караш. Общо взето-ако търсиш намираш. При мен бе и късмет, тъй като бабата беше на 101 години и просто беше решила, че и е време да спре с карането.

Бабата за 80 годишнината си купила чисто нова кола или са ѝ я подарили. Блестящ пример за "ако търсиш намираш" - по-скоро пълен късмет, ако изобщо е вярно. Надявам се лично си се пазарил с бабата.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот lion_heart002 » Пет 31 дек 2021 19:06


777 написа:
lion_heart002 написа:Има, 21 годишна корола на 67 000 км от първи собственик купих скоро, минах 7000 км този месец с нея по цяла Европа, разход 6.5, колата е 1.4 бензин. Е вярно има тук таме одраскано от пазарни колички, ма ще го преживея. Едни накладки , масла и гуми и взех, накладките и бяха оригиналните и почти напълно износени. А и няма нищо което да хлопне, тропне или изтрака докато я караш. Общо взето-ако търсиш намираш. При мен бе и късмет, тъй като бабата беше на 101 години и просто беше решила, че и е време да спре с карането.

Бабата за 80 годишнината си купила чисто нова кола или са ѝ я подарили. Блестящ пример за "ако търсиш намираш" - по-скоро пълен късмет, ако изобщо е вярно. Надявам се лично си се пазарил с бабата.

Ами не, изобщо не съм се пазарил. Не съм от този тип хора. Изобщо не става въпрос за България. Обучавам хора в автомобилната индустрия. Работя със всякакви представителства, Ферари, Астън Мартин и всякакви големи сервизи общо взето. Колата я взех от един от мойте сервизи оставена от бабата да се продава там със всичките разписки и обслужвания от нова.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот stefan4o » Пет 31 дек 2021 19:11


777 написа:
Бабата за 80 годишнината си купила чисто нова кола или са ѝ я подарили. Блестящ пример за "ако търсиш намираш" - по-скоро пълен късмет, ако изобщо е вярно. Надявам се лично си се пазарил с бабата.

Сигурно и аз ако ти кажа, че 16-волтовата баба я купих от един 80-годишен дядо, а той през 1995г. я е купил от близо 70-годишен немец (първия й собственик), няма да ми повярваш, нали?

Искам да кажа, точно в тази тема. Колегата лъвскосърце преди години ми предложи да отида да си взема безплатно Пежо 307 (комби, изрядно в движение, тогава си бяха цифра тези коли), ако не се лъжа (мисля, че 307ца комби беше), от него в Англия. :bowdown :bowdown :bowdown Но аз не се възползвах от офертата :wink Понеже гледам, че някои смятат неговите мнения за почти тотална измислица. Всеки има правото да вярва, на каквото си иска, разбира се :th_up
Всичко се намира - изисква се доза късмет просто.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот lion_heart002 » Пет 31 дек 2021 19:25


:mhihi Мда, още го помня това пежо, съвсем наскоро го изхвърлих за скрап между другото, децата бяха потрошили всичко ел по него. Иначе не беше никак лошо като ни го дадоха, стъклен покрив, 1.6 HDI и 130 000 км. Колко коли коя от коя по-читави потрошиха чираците не е истина...... :mhihi :mhihi :mhihi


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот cecoa1 » Пет 31 дек 2021 19:28


Не е добре да се отклонява темата към това какви коли въобще са намируеми на разни чужди пазари. Но като живял 6-7 години в Германия, мога да кажа, че българските стереотипи не достигат разнообразието в реалността. Бабки като от женския пазар съм виждал в чисто нови коли. И въобще разни старци, които в България не може да си ги представят хората, понякога карат коли за десетки и дори стотици хиляди евро. На мен, който вече очаквам неочакваното, понякога все още направо ми пада ченето от изненада.
Но и при по-нормалните колици възрастните хора рядко карат олдтаймери(макар да има и такива), а и спряганите тук задължителни пробези на година, са още по-далеч от истината при пенсионерите. Трябва да е ясно, че в една Германия има много повече автомобили и много голямо разнообразие на собственици, начини на ползване и пр. И въобще сайтовете за продажба не могат да дадат цялостна представа, просто защото много хора си продават колите без да стигнат до тези обяви. Това не значи, че няма рядко намиращи се модели и в изненадващо състояние, за които трябва късмет да се намерят. Но това никой не го отрича, просто не е уместно да се подхожда с крайно недоверие, че такива неща са възможни.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот 777 » Пет 31 дек 2021 23:01


Не е въпросът дали съществуват баби с нови коли. Става дума за общата приложимост на "ако търсиш намираш". Колко човека обучават хора в автомобилната индустрия и могат да попаднат на подобни оферти? Все едно синът на милиардер да каже "абе ако имаш желание ще намериш пари (200-300 хиляди примерно)", защото той конкретно може да изтегли от сметката си или да иска от баща си.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот cecoa1 » Съб 01 яну 2022 1:03


Въобще контекста беше, че може да се намери 21-годишна надеждна кола. А не за това дали всеки може лесно да намери такава много изгодно и непременно от много възрастен първи(и единствен) собственик.
Та може да се намери и 20, че и 30-годишна надеждна кола. Включително на малко километри, че и от първи собственик, та дори ако е тоя зор може и от пенсионер, просто зависи на каква цена и за колко време.
С доза късмет се намират по-лесно, че даже и често точно когато не ги търсиш. Но това не значи, че не важи израза "ако търсиш, намираш". Просто трябва достатъчно желание, търпение, и реалистичен бюджет.


krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот krisaliks » Съб 01 яну 2022 11:09


Щом гледаш е91, най- умното ще е 330хд. Мазна работа на 6цил днигател, бързо загряване до работна температура, здрав зф6хп, нискъ разход, има езбор от 220 до 280кс. Има сервизи където им разбират, не е като Субару, смяна на ангренажна верига не е като при ВАГ.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот icoico » Съб 01 яну 2022 15:48


muns61 написа:Няма толкова голяма кола, дето жена да не може да я напълни!


Потвърждавам. :mhihi Щом с това опрях до багажник на таванЯ...
Прикачени файлове
IMG_20220101_154702.jpg


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот Petrolhead » Вто 04 яну 2022 9:18


cecoa1 написа:Въобще контекста беше, че може да се намери 21-годишна надеждна кола. А не за това дали всеки може лесно да намери такава много изгодно и непременно от много възрастен първи(и единствен) собственик.
Та може да се намери и 20, че и 30-годишна надеждна кола. Включително на малко километри, че и от първи собственик, та дори ако е тоя зор може и от пенсионер, просто зависи на каква цена и за колко време.
С доза късмет се намират по-лесно, че даже и често точно когато не ги търсиш. Но това не значи, че не важи израза "ако търсиш, намираш". Просто трябва достатъчно желание, търпение, и реалистичен бюджет.


явно имаме различни критерии за надеждна кола.
нито килемтрите, нито модела, нито марката имат значение. техника на 20 години е, можеш да очакваш абсолютно всичко.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот cecoa1 » Вто 04 яну 2022 10:45


Всичко можеш да очакваш и от кола от магазина, зависи с каква вероятност.
И ВСИЧКО има значение за това с каква вероятност може да те остави на пътя. И марката, и модела, и километрите, и поддръжката. Да, и възрастта, щото материалите стареят, но пък в новите коли някои неща са с по-малък ресурс още от завода, а отделно че са по-усложнени.
...
Ясно, че можеш всичко да очакваш, но ако все пак трябва да избираш, не хвърляш жребии коя да бъде, а все пак гледаш всички възможни неща, за които пишеш че уж нямат значение.
Ако утре трябва да избереш от десетина различни автомобила, на различни километри, възраст, и състояние, за да се придвижиш веднага на едни две хиляди километра без да разчиташ на сервизна помощ, едва ли ще теглиш жребии, а ще гледаш точно тия неща, които обясняваш, че са без значение.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот Petrolhead » Вто 04 яну 2022 11:07


ок съгласявам се.
ако огледаш добре една 20 годишна кола много вероятно е тя да е по-надежна и да изкара по-дълго една 3 годишна кола.

скромният ми опит обаче показва, че колкото и да гледаш, колкото и да обслужваш, колкото и да пазиш 20 годишните коли, те със сигурност в един момент ще те изненадат неприятно. докато от новата кола можеш спокойно да очакваш 200 000 безпроблемни километра


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1343
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на бързо комби 4х4

Мнениеот fur1ous » Вто 04 яну 2022 11:41


Който в живота си е имал 1Z знае, че и на 1 милион няма какво неприятно да го изненада :mhihi

Друго такова куче не съм имал, за това го реставрирах и не мисля са го продавам, напоследък го изкарвам просто за да ну врътна едно околовръсно, може пък да го видите на феста след някоя друга година и без това даже оригинално beta аудио му намерих :mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта