Автомобил за 25-30 000 лева - мнения и идеи

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Lupender » Пет 14 яну 2022 9:06


Hustara написа: Сегашната ми кола е Мерцедес е270 2002.

Колега, ако си мислиш, че с повече пари ще вземеш повече кола от мерца Е 270, твърде е вероятно да останеш излъган... даже да е по-нова и даже да е пак мерц, по ред причини. Аз винаги бих предпочел стар чугун пред нов алуминий, независимо от това колко лъскав е последния. В гаража имам стари чугуни и един по-нов и лъскав алуминий и познай от къде ми идват проблемите! Колкото по-нова е една кола, толкова по-зле са нещата с качеството, но още по-зле е поддръжката, дори в оторизиран сервиз. Степента на подготвеност на "майсторите" е трагична и причината за това е в липсата на професионална подготовка, която пък я няма заради текучеството. Всеки келеш, който поработи някоя друга година в един сервиз започва да си мисли, че го цакат и гледа да започне нещо свое и започва от гараж. Е, сега е пълно с гаражни майстори, чието ниво е отчайващо, без да имат капацитет и технологично обезпечение. В големите сервизи имат техническо обезпечение, но нямат подготвени диагностици... На практика се случва следното - възниква проблем, караш колата и я оставяш, след седмица още нямат решение - викали са няколко специалиста (на свободна практика), които работят на повикване (щото на заплата искат много пари), които също са вдигали рамене... Вземаш си колата и я караш в друг сервиз - минава още седмица... и така не е ясно до кога. Накрая се започва по метода на пробата и грешката. И всичко това е защото тия младежи нямат системни знания, а разчитат само на диагностиката. По този път минах и смених един куп неща (дефакто за всяка от хипотезите) а накрая се оказа нещо съвсем различно (несъвместим горивен филтър, който е започнал да се разпада). В резултат хвърлени близо 1200 лева за хипотези, заради нещо елементарно. Не всичко се записва като грешка и се отчита правилно. Като ще избираш автомобил, гледай да е такъв, който съответства не само на джоба, но и на нивото на "майсторите" в града където живееш (в София може да е по-различно, но не много по-различно).




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот fur1ous » Пет 14 яну 2022 9:16


Същото е и в София, тук дори в големите сервизи няма как да си сигурен,че ще направят нещо като хората.
Сервизите които работят както трябва най вероятно се броят на пръстите на двете ми ръце, всичко друго е пълнеж, а пълнежа е много.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот thanis » Пет 14 яну 2022 9:39


В днешно време май стана да си избираш кола спрямо майстора който имаш, а не каквото ти се кара, ако не искаш да се занимаваш с главоболия. Реално можеш да караш каквото искаш, но не очаквай, че където и да я закараш ще разбират. Пък то по метода, сменям от-до и все ще хвана проблема, ем извинявай, ама това и сам можеш да си го направиш. Смисъла на диагностичната работа е да познаваш системите и процесите, а не просто да гледаш дисплей и да проверяваш в интернет какво значи кода. Затова се отхвърлят нещата с тест, а не със смяна за сметка на клиента. Смяната на здрави части не помага никому освен банковата сметка на сервиза.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 205
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот NikMar55 » Пет 14 яну 2022 21:15


Май наистина темата стана малко "локумжийска", в смисъл, че изгубихме темата, но за нас българите това е нормално, да даваме аклъл. От друга страна всичко казано до тук мисля, че ще бъде полезно за колегата. Всеки е патил и ще патим от сервизи. До сега винаги съм на принципа "помисли и се опитай сам да си решиш проблема и ако неможеш тогава ходи при майстори". Колкото до сервизите, предпочитам майсторите от страрата школа.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот cecoa1 » Пет 14 яну 2022 23:07


Точно, че спомена сегашната си кола, и темата се обезсмисли...
Ще се дадат доста пари, за коли които не са съществено по-добри от стария Мерцедес.
Е, ще имат някакви екстри в повече може би, дизайн, имидж, но реално... А като надеждност да не говорим(особено ако е W210).


Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот ubiboy » Нед 16 яну 2022 11:26


cecoa1 написа:Точно, че спомена сегашната си кола, и темата се обезсмисли...
Ще се дадат доста пари, за коли които не са съществено по-добри от стария Мерцедес.
Е, ще имат някакви екстри в повече може би, дизайн, имидж, но реално... А като надеждност да не говорим(особено ако е W210).

Aко е W210 може би си прав нямам поглед върху модела но на жена ми е W211 2002г. 270цди и за мен е пълна скръб вече се чудя какво още не съм сменял по него за капак преди 10на дни и скоростна кутия а на моята за 11г. само предно окачване, климатичен радиатор и вентилатор купе и е като нов сега я навивам да го сменим за фолксваген или ауди та темата не се обезмисля даже напротив мерцедесите не са това което бяха преди файтона имах S500 2002г W220 И с него брах много ядове,според мен е на късмет успех в намирането :love.vwclub :beer


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Asko VW » Нед 16 яну 2022 13:19


Ако мерджана няма ръжди и не ти създава технически главоболия, бих те посъветвал да го задържиш още някоя година, поне докато цените малко се нормализират, че в момента е малко ненормална работа. Ако пък колата има проблеми и/или по друга причина държиш да я смениш сега, бих препоръчал нещо от средния към горния сегмент на С - класа като Октавия, Супърб, Пасат, маже би Волво S60 (за това не знам нищо, даже и цени, но е в този клас и го спомена) има и много други предложения в този клас. Предвид посоченото от теб предназначение считам, че седан (каза че го предпочиташ пред комби) от този клас е оптималния вариант. Имат по-добра возия/комфорт, разход, а и цени от SUV-та които спомена. SUV може ако селото ти е нанякъде където пътищата изискват по-висок просвет, било заради състоянието им, било заради дълбоки снегове зимата (Родопите, дунавската равнина). Предвид разполагаемия в наличност бюджет, гледай коли с цени 15-20 к, като при необходимост използваш малак (1-3к. лв.) потребителски кредит от истинска банка, за обслужването и другите първоначални разходи. Знам, че ще прозвучи пристрастно, но смятам, че един Пасат Б7 от 14-15 г., 2.0 ТДИ, 140 к.с., ръчка, би бил много добър избор в рамките на тези тези пари, ще може да се вземе доста запазен и добър екземпляр, който да се стегне и да си го караш с кеф.
Като цяло, определи си първо конкретен бюджет (за предпочитаме без лизинги и големи кредити), после тип автомобил и после почни да избираш марка и модел, пък ние ще помагаме с каквото можем, че в момента е каша и темата става на говорилня без стойност.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 57 госта