Автомобил за 25-30 000 лева - мнения и идеи

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
ilkapavlova
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 28 фев 2016 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот ilkapavlova » Сря 12 яну 2022 19:54


Suzuki swift от магазина - 29900 лв. или Ignis-малки са само отвън.Брат ми понякога ме вози в Игнис -аз съм 194 см и не винаги се возя отпред.Мощността не е кой знае каква ,но пък колата май е под 1 тон.на едно място спомена голф ,така че не съм съвсем в страни.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот cecoa1 » Сря 12 яну 2022 20:24


Ама разбира се, нова, на лизинг, плащаш си скъпо каско, гаранционни обслужвания, тя си се обезценява яко, а в същото време я караш от дъжд на вятър, един път в месеца 300км, и два пъти в годината на почивка в Турция.
И отгоре на всичко, след 6-7 години, като я обявиш за продажба, тука някои от пишещите, ще ти обяснят, как "няма как да е на тия километри", та ще трябва да сваляш цената до нивото на тия "нов внос" на по половин милион километра с върнати километражи.
Айде, че обичам математиката... Кола от тия класове, които се гледат, едва ли има под 70-80 хиляди лева нова. Само от застраховки, данъци и такси, за едни 7 години ще отидат още около 15 хиляди. Като сложим и посещенията на официалния сервиз, макар и само за обслужване, можем спокойно да закръглим сметката на стотина хиляди лева поне...
А ще се продаде за 25-30 хиляди лева след 7 години. Т.е. ще си се возил 7 години за 70 хиляди лева, без да включвам горивото(около 10 хиляди лева, но то е неизбежно).
...
Нова кола само за много каране. Или ако пък парите хептен не са проблем, но тогава и лизинга не е необходим.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот hvp800 » Сря 12 яну 2022 21:07


Коя кола е 70-80 хил ?
А , че новото си е ново и еВава мамата на старото едва ли е нужно да се убеждаваме.
В този ред мисли , колата за 25-30 не се обезценява ли ? И като сложиш почти задължителните скъпи ремонти то сметката съвсем не излиза.
Ама всеки си знае и всеки може да изглупява колкото си иска . :a045


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот cecoa1 » Сря 12 яну 2022 21:56


Ами той гледа Рав 4, Пасат CC, и подобни. Колко струват чисто новите им аналози?!(даже съм занижил с предположението си до 80 хиляди лева).
Или да си вземе Дачия за 25-30 хиляди, само за да влезе в бюджета и да е чисто ново?!
...
И до нула лева да се обезцени кола за 30 хиляди лева за следващите седем години(което е невъзможно), пак е по-добре от сигурното обезценяване на чисто нова кола за 80 хиляди лева за същите 7 години. Ако сложим и по-скъпо Каско, обслужване в официалния сервиз, разликата става такава, че може да си покриеш и основен ремонт и всички скъпи ремонти и консумативи на 5 до 10 годишната кола за 30 хиляди лева. Друг е въпроса, че най-вероятно няма да ти се наложи да ремонтираш нищо повече от на чисто новата кола, просто щото и употребявана за тия пари, на тия години и на стотина хиляди километра, не би се чупила(особено пък за 10К км на година).
Дискутирано е и Друг път - нова кола за много каране.


bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот bbb12 » Чет 13 яну 2022 1:19


Това за новата кола, хем е вярно, хем не е. Много зависи от човека и какво търси, и иска. Според мен, ако се купи нов автомобил, то той спокойно може да се кара едни 15 години без абсолютно никакви проблеми. При около 10 хил. км. среден пробег, това са 150-200 хил. км. За родните стандарти до последно този автомобил ще е актуален и дори имиджово няма да си демоде. Друго много важно - няма да се занимаваш със сервизи, форуми, "майстори", проблеми и т.н. Всички екстри ти работят, не се чудиш ще стигнеш ли за където си тръгнал и като цяло не се занимаваш изобщо с колата. Друг е въпроса, ако предпочиташ да сменяш автомобила на 3-4 години, просто защото искаш нещо различно. Тогава, по-добре наистина втора употреба. Като цяло е въпрос на гледна точка, разбирания и не на последно място - финанси:)

П.С. Това за "купува" и "закупува" не го знаех. Аз също, макар и рядко, използвам "закупувам" като синоним на "купувам". А какво ще кажете за изключително модерната напоследък дума или по-правилно глагол "сменявам". Това е нещо, което мен лично много ме дразни.


Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот ubiboy » Чет 13 яну 2022 7:08


2011 Когато купих моят VW Phaeton беше на 4г.на цена 18500евро карам я вече 10г. и съм безкрайно доволен скъп е за поддръжка но пък не се чупи, прекрасно съчетание между луксозна лимузина и всъдеход на височина може да се вдигне с още 5см. харчи но все пак е 2300кг.Аз лично не бих взел друга кола а следващият модел :beer


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Petrolhead » Чет 13 яну 2022 10:32


следващия модел на файтона е бентли, стягай се, че те не вървят по 20к евро :)


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Чет 13 яну 2022 11:13


Извинявам се, ако не съм се уточнил, но няма да платя кеш цялата сума от 20-30 хиляди. Най-вероятно колата ще е 2ра ръка и ще я взема на лизинг (просто ще направя една първоначална вноска и после лека полека ще изплащам). Не искам да инвестирам 70-80 хиляди в нова кола честно казано, за тези пари 2 стаен апартамент мога да си купя във Варна.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Petrolhead » Чет 13 яну 2022 12:20


айде задачката стана още по-забавна.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот thanis » Чет 13 яну 2022 12:47


Hustara написа:Извинявам се, ако не съм се уточнил, но няма да платя кеш цялата сума от 20-30 хиляди. Най-вероятно колата ще е 2ра ръка и ще я взема на лизинг (просто ще направя една първоначална вноска и после лека полека ще изплащам). Не искам да инвестирам 70-80 хиляди в нова кола честно казано, за тези пари 2 стаен апартамент мога да си купя във Варна.


Колега, колата със сигурност ще е втора употреба, защото дори и базова Дачия в момента е 20тина хиляди.
Ако имаш възможност да кандидатстваш и да ти дадат потребителски кредит или кредит за кола директно е по-лесно. Ако искаш освен търговеца, да ти предложи и лизинг, общо взето се насочи към автомобили с доста по-ниска сума.
Лизинга оскъпява доста понякога, както и те ограничава в повечето случаи. Не случайно поговорката Cash is King има резон.

Уточни какви да ти възможностите, защото в някой случаи е невъзможно да се случат нещата както си ги мислиш без скрити подводни камъни.

Поздрави


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот cecoa1 » Чет 13 яну 2022 13:42


Hustara написа:Извинявам се, ако не съм се уточнил, но няма да платя кеш цялата сума от 20-30 хиляди. Най-вероятно колата ще е 2ра ръка и ще я взема на лизинг (просто ще направя една първоначална вноска и после лека полека ще изплащам). Не искам да инвестирам 70-80 хиляди в нова кола честно казано, за тези пари 2 стаен апартамент мога да си купя във Варна.

Ще направиш глупост за такава кола по този начин. Най-добронамерено го казвам.
Двустаен дори във Варна, си държи цена и парите са си в него. Купуваш го днес за 80 хиляди лева, и докато го изплащаш цената му се вдига. След десет години ще струва повече, отколкото си дал за него заедно с лихвите. Докато колата постоянно се обезценява и си заслужава само ако ще я ползваш много интензивно.


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Чет 13 яну 2022 13:58


thanis написа:
Hustara написа:Извинявам се, ако не съм се уточнил, но няма да платя кеш цялата сума от 20-30 хиляди. Най-вероятно колата ще е 2ра ръка и ще я взема на лизинг (просто ще направя една първоначална вноска и после лека полека ще изплащам). Не искам да инвестирам 70-80 хиляди в нова кола честно казано, за тези пари 2 стаен апартамент мога да си купя във Варна.


Колега, колата със сигурност ще е втора употреба, защото дори и базова Дачия в момента е 20тина хиляди.
Ако имаш възможност да кандидатстваш и да ти дадат потребителски кредит или кредит за кола директно е по-лесно. Ако искаш освен търговеца, да ти предложи и лизинг, общо взето се насочи към автомобили с доста по-ниска сума.
Лизинга оскъпява доста понякога, както и те ограничава в повечето случаи. Не случайно поговорката Cash is King има резон.

Уточни какви да ти възможностите, защото в някой случаи е невъзможно да се случат нещата както си ги мислиш без скрити подводни камъни.

Поздрави



Здравейте!

Понеже в някои обяви видях, че дават колите без оскъпяване на лизин и за това си бях наумил по този начин да я купя колата. Исках да е малко по-нова за да я карам известно време, а не да сменям през няколко години самата кола. В брой мога да дам 15-20 хиляди.

Ако имате някакви въпроси, питайте.

Благодаря предварително!


Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот ubiboy » Чет 13 яну 2022 14:07


Petrolhead написа:следващия модел на файтона е бентли, стягай се, че те не вървят по 20к евро :)

За цената съм съгласен модел 2015-16 28-36000 евро но пък за какво ми е иначе да работя вече 6г. в швабско ако не мога да си го позволя :love.vwclub от рождението си файтона е със шаси на Бентли защото и се произвежда заедно с Бентли континентал флайнг спур от това което съм изчел ,на практика обаче окачването е като на А8 дали си прав надявам се скоро ще разберем :beer


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 13 яну 2022 15:09


Доста оптимистично е да си купиш двустаен апартамент за 80 000 лева във Варна. Мисля, че дори панелка във Владиславово отдавна не струва толкова евтино. Извинявам се за отклонението.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот vanesto » Чет 13 яну 2022 15:23


И аз търся двустаен във Варна за 80000лв, ако намерите - свиркайте. Ако не намеря, склонен съм и на едно бентли континентал за тия пари :)
За да не съм офф - аз мисля, че във времена на криза и несигурност, човек трябва да се разпростира според чергата си и да избягва кредити, като цяло трябва да се минимизира риска.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта