Автомобил за 25-30 000 лева - мнения и идеи

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Нед 09 яну 2022 15:41


Знам, че CC и RAV4 са доста различни автомобили, но на тях се спрях главно заради отзивите, които съм чувал и просто реших да се допитам до хора, които повече разбират от коли. Както гледам CC се препоръчва от доста хора. Въпросът ми е, какъв двигател да видя, дизел или бензин, мотор, коне и т.н. Кой мотор е по-читав. Ще съм благодарен, ако ми дадете малко повече информация.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Vlad777 » Нед 09 яну 2022 16:55


В този бюджет, разумен избор е VW Golf или Skoda Octavia с двигател 1.6TDI 115 кс на малко километри (до 100 к). Ако е автомат, то този двигател се окомплектова с DSG 7 със сухи съединители, което може да даде някакви проблеми след 180-200 000 км, но ако колата е наистина на малко километри това не трябва да те притеснява, защото с такова каране вероятно ще си продал колата много, преди да се наложи да се занимаваш с това. Има и доста коли с ръчни скорости, които пък са съвсем безпроблемни.

Иначе двигателят е доста пъргав и икономичен и безпроблемен.

Вече от тук нататък идват екстрите и оборудването на колата. При Skoda Octavia има фейслифт през 2017 г. и там може да се намери по-голяма и хубава навигация през тази година, която мисля в Голф навлиза през 2018-та.

Само като пример мога да покажа една Шкода (ето обавата в Шкода форума от февруари 2021), която бяхме купили за брат ми, но в крайна сметка се увеличи бюджета и за него избрахме 2.0TDI 4motion DSG, а тази се продаде.

Сега пазарът е малко по-различен и ограничен, но с търсене вероятно ще може да се намери такава кола с добро оборудване и на малко километри, които гарантират безпроблемно ползване дълги години.


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Нед 09 яну 2022 17:04


Предпочитам да не е комби колата, иначе много благодаря за подробната информация, ще хвърля и око на VW Golf.


Запрян
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 авг 2021 12:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Запрян » Нед 09 яну 2022 17:15


+1 за октавия пред цц


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1347
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот fur1ous » Нед 09 яну 2022 17:31


Hustara написа:Знам, че CC и RAV4 са доста различни автомобили, но на тях се спрях главно заради отзивите, които съм чувал и просто реших да се допитам до хора, които повече разбират от коли. Както гледам CC се препоръчва от доста хора. Въпросът ми е, какъв двигател да видя, дизел или бензин, мотор, коне и т.н. Кой мотор е по-читав. Ще съм благодарен, ако ми дадете малко повече информация.



2.0 TDI CR в краен случай 1.6 TDI CR, по добре ръчка ако търсиш надеждност. По добре дизел предвид това как ще експоатираш колата.

Ако зависи от мен ще си купя Audi винаги, имаш достатъчно бюджет да го направиш.
Мен нито Skoda/Seat нито VW ми доставят такова удоволствие като карам, но то това си е от мен де.

Примерно: Audi A3 Sportback 35 TDI 2019г.

Шкодата пасти да яде на вид и на всичко де :mhihi


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот drotomir » Нед 09 яну 2022 17:53


Гаранция няма , че километрите на това ауди са реални , виждал съм 2 годишна кола на почти 200000км , ако и при това ауди е така по добре за тези пари нова кола , било то и по нисък клас.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1347
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот fur1ous » Нед 09 яну 2022 18:03


Аз не съм казал нищо за километри, дадох я просто за пример, като цяло бъди сигурен,че не е на 200к, но няма гаранция че е и на тези дето пише.
Общо взето колкото по висок сегмент е колата толкова повече километри се въртят годишно.
Тая А3ка ако е направила 200к за 2 години е тотално изключение. Пък и това се проверява без проблем при дилър, ако няма инфо там се пропуска и така.


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Нед 09 яну 2022 20:27


fur1ous написа:
Hustara написа:Знам, че CC и RAV4 са доста различни автомобили, но на тях се спрях главно заради отзивите, които съм чувал и просто реших да се допитам до хора, които повече разбират от коли. Както гледам CC се препоръчва от доста хора. Въпросът ми е, какъв двигател да видя, дизел или бензин, мотор, коне и т.н. Кой мотор е по-читав. Ще съм благодарен, ако ми дадете малко повече информация.



2.0 TDI CR в краен случай 1.6 TDI CR, по добре ръчка ако търсиш надеждност. По добре дизел предвид това как ще експоатираш колата.

Ако зависи от мен ще си купя Audi винаги, имаш достатъчно бюджет да го направиш.
Мен нито Skoda/Seat нито VW ми доставят такова удоволствие като карам, но то това си е от мен де.

Примерно: Audi A3 Sportback 35 TDI 2019г.

Шкодата пасти да яде на вид и на всичко де :mhihi


Ами май ще гледам да стоя на страна от Мерцедес, БМВ и Ауди, защото не ми ги хвалят особено тия мааалко по-новите модели, не знам дали има нещо вярно в това.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1347
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот fur1ous » Нед 09 яну 2022 22:01


И аз не знам, до сега проблеми с Audi не съм имал, зависи какво подбереш е положението :mrgreen

Променям си предишното мнение:

Има много аудита за по около 30к горното е просто пример.

Последна промяна от fur1ous на Нед 09 яну 2022 23:56, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Vlad777 » Нед 09 яну 2022 23:40


Описаният бюджет не е подходящ за Ауди. Цитираното по-горе е 100% с някакъв проблем и това, че си намерил някаква шанаджийска обява, не означава, че тези коли толкова струват.

Темата не е чат, за да пишеш всяко второ мнение в нея! Ако имаш да казваш още нещо - промени си предишното мнение!


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Пон 10 яну 2022 12:49


А някакви отзиви за Волво, Сузуки Витара и Jeep? Как стоят нещата при тях за здравина на двигател, поддръжка, кусури и т.н.? Бих искал да имам резервни варианти също и да знам накъде да се ориентирам и какво да търся.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот StS » Пон 10 яну 2022 12:55


Един съвет, първо уточни какъв клас кола ти трябва, това е много важно. От поло до пасат и РАв4 има солидна разлика и са несравними. Когато установиш какво ти трябва всъщност може да помогнем...а за Волво и Сузуки това не е форума или мястото.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот tdi fen » Пон 10 яну 2022 16:44


https://www.mobile.bg/11639123354102523 тази ми допада не разбрах автоматик или ръчни търсите ?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1347
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот fur1ous » Пон 10 яну 2022 16:47


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6403752491

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1532347138

Поне малко вид да има, тия шкоди са ми като работен кон на външен вид :mhihi


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Пон 10 яну 2022 17:26


tdi fen написа:https://www.mobile.bg/11639123354102523 тази ми допада не разбрах автоматик или ръчни търсите ?


Нямам претенции честно казано. А долните 2 линка с колите, скъпички са ми, все пак ще трябва да се смени това и онова след покупката, в момента гледам Сузуки Витара, не изглеждат зле честно казано.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта