Автомобил за 25-30 000 лева - мнения и идеи

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот tdi fen » Пон 10 яну 2022 18:03


сузуки витара е аналог на дачия дъстър,който се сглабя в Гърция като цяло евтин автомобил които не нищо особенно
ако сте се спрял на suv това
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mw8y57 това си е Японско отвсякъде си заслужава парите ако разгледате обявите много държат цена след като я покарате ще може да и вземете добри пари
Корейските също не са за подценяване
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mw8zlq
или bmw
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mw9gdn




Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Sarafov_03 » Сря 12 яну 2022 10:48


А защо не Мазда 6? Има доста и бензинови и дизели в бюджета. Един пример от 2017, бензин, продавачът е написал 57500 км., но това е горната граница, все пак.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11617813864595173&slink=mx080u


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот fur1ous » Сря 12 яну 2022 11:06


Тия мазди почват да ръждясват още преди да са излезнали от завода, може да си направиш справка в google :icon_lol


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Sarafov_03 » Сря 12 яну 2022 11:10


Добре де, аз му давам още едно предложение на човека, той може изобщо да не ги харесва, но са в бюджета, нека сам да прецени.


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Сря 12 яну 2022 11:20


Отворен съм към всякакви предложения и ви благодаря много. Просто искам да имам и резервни варианти и както всеки би искал да попадне на читав автомобил и аз това искам. Хубаво е, че се споменават и кусурите на дадените модели, но май повече клоня към Сузуки Витара 2015-17г. (джип искам да си взема).


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот VWGT » Сря 12 яну 2022 11:29


Правилно ли пресмятам, че колата ще се ползва по около 5000 км на година? И бюджета е 30к т.е. ще се плащат и по едни 2к всяка година застраховки, плюс амортизация, ремонти ... за 5 години експлоатация километъра идва над левче.

Ако идеята не е да се демонстрира нещо, а просто удобство в придвижването, аз бих си купил запазена и здрава кола до 10к, която без притеснения да седи на услицата, и да ѝ плащам само горивото. С останалите пари, ако така и така са заделени за автомобил, ще си взема акции на VW, VOLVO и тн. отколкото някакво желязо, което да стои на улицата.


Hustara
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 яну 2022 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Hustara » Сря 12 яну 2022 11:43


Километрите, които бях споменал по-рано са образно казано, а и аз няма да я купя за да я покарам 2-3 години и да я продам пак. Благодаря все пак и за вашата идея, оценявам го.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Petrolhead » Сря 12 яну 2022 13:22


много се забавлявам с такива теми. и ми е много интерсно, питащите дали успяват да си купят колите, които им препоръчват?

до някъде разбирам да тъсиш съвет за нова кола, с кой двигател да е, какви екстри да си поръчаш.
ама за 10-20 годишни автомобили, да имаш претенции е доста ограничаващо.
търсиш, гледаш и купуваш това което е в най-добро състояние и можеш да си го позволиш.

ПС. не си купувай витара


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот 777 » Сря 12 яну 2022 16:59


Petrolhead написа:ама за 10-20 годишни автомобили, да имаш претенции е доста ограничаващо.

10-20 годишни за 25-30 хиляди? Не видях да става дума за Порше или подобни.

Малко встрани от темата, мисля че съм го казвал и преди, но спрете се с това ЗАкупуване. Думата е купуване/купувам. Закупуване го пишат хора, които мислят, че е по-културно, а е по-неграмотно. Но толкова често се среща, че още повече хора остават с грешна представа и после подражават. Епидемия от закупувания.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот Petrolhead » Сря 12 яну 2022 17:36


какво значение има колко струват. ако си тръгнал да купуваш стара кола, тъсиш най-доброто което можеш да си позволиш.
например, търсиш голф 7, намираш 1.6 ТДИ със пълна сервизна история, ясни собственици и тн. и друг 1.4 бензин от Италия на "115 000" километра, с 4 различни гуми и сплескан салон. да се запънеш, че не искаш дизел не е умно, защото вместо да се возиш в хубава кола, ти или се се насадил на някой скрап или още чакалиш мобилето


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот 777 » Сря 12 яну 2022 17:40


Исках да кажа, че при такъв бюджет едва ли търси 10-20 годишна. За съжаление най-доброто обикновено не се продава. По причина, че собственикът не иска да си продава изпънатата кола или не вярва, че може да получи смислена цена.

Последна промяна от 777 на Сря 12 яну 2022 17:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот joro_kem » Сря 12 яну 2022 17:41


777 написа:...Малко встрани от темата, мисля че съм го казвал и преди, но спрете се с това ЗАкупуване. Думата е купуване/купувам. Закупуване го пишат хора, които мислят, че е по-културно, а е по-неграмотно. Но толкова често се среща, че още повече хора остават с грешна представа и после подражават. Епидемия от закупувания.

приветствам запазването на чистотата на родния ни език, но е добре, също така, да сме подготвени по темата, преди да пишем:
https://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D0%B7%D ... %B0%D0%BC/
п.п. не се заяждам, уточнявам! конкретния повод за писанието ми е фактът, че за втори път срещам подобен коментар във форума.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот 777 » Сря 12 яну 2022 17:43


Ами аз съм подготвен, а ти би трябвало да прочетеш описанието. Не твърдя, че дума закупувам не съществува, а че масирано се ползва не на място и забележимо с мисълта, че е признак на изтънченост или старание в писането. Маса обяви в мобилето са от типа "Автомобилът е закупен от ...".

Според речника на БАН: "Купувам нещо в голямо количество, изцяло, на едро; закупвам, изкупувам". Къде е тук връзката и какво не пасва на нормалната дума "купувам / купуване"?

Последна промяна от 777 на Сря 12 яну 2022 17:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот alpinab » Сря 12 яну 2022 17:44


Моето предложение е следното:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mx6735

Малко километри. Изглежда да е купувана оттук. Има необходимите екстри за нормално комфортно пътуване.
2ка мотор, най-вероятно без ад-блу, че е от първите б8ци.
Влиза в описания бюджет
Като кола Пасата е много балансирана, прилична както по магистралата, така и градско. Е.... аз съм пристрастен към тази концепция автомобил.

П.С. Тази тема е толко обща, едва ли ще се намери еднозначно и общо решение на въпроса.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Закупуване на автомобил - мнения и идеи

Мнениеот hvp800 » Сря 12 яну 2022 19:46


777 написа:
Малко встрани от темата, мисля че съм го казвал и преди, но спрете се с това ЗАкупуване. Думата е купуване/купувам. Закупуване го пишат хора, които мислят, че е по-културно, а е по-неграмотно. Но толкова често се среща, че още повече хора остават с грешна представа и после подражават. Епидемия от закупувания.

Не е за вярване , че някога ще бъда съгласен с твое мнение :mhihi
Мойте 5 стинки по темата са : щом можеш да си позволиш 25-30 бона кеш , значи нова кола на лизинг е задължителния избор!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта