Кола внос от Румъния

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Кола внос от Румъния

Мнениеот group® » Вто 11 яну 2022 16:24


Привет и за много години!

Отдавна не съм се интересувал за внос на коли и не знам сегашната обстановка. Та имам 3 основни въпроса, ако някой знае:

Става дума за електромобил и по всяка вероятност от фирма (ако има значение)
1. Какви такси се плащат при покупка в Румъния? Нотариус има ли, местни данъци, нещо друго?

2. При внос у нас как седят нещата сега? В КАТ с тамошните документи, гражданска и еко такса? Колко е еко таксата сега?

3. Как се пътува за Румъния сега (към днешна дата)? ПСР-и, карантини?

Май това е :beer




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кола внос от Румъния

Мнениеот stefan4o » Вто 11 яну 2022 18:17


Галине, Дачия ли ще купуваш?


gogogo79
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Кола внос от Румъния

Мнениеот gogogo79 » Вто 11 яну 2022 18:25


Няма какво друго да е освен Spring. С тия субсидии там...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Кола внос от Румъния

Мнениеот group® » Вто 11 яну 2022 19:00


Не е дачията.
Бях я поръчал, но я отказах.
Рено Зое

Допълвам с въпрос:
4 Как стои въпросът с номерата? Ако има Румънски, може ли да се вземе с тях и да се върнат в рония КАТ или трябва транзинтни?
Ако трябва транзитни, откъде се вадят - Бг или Румъния?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 17 яну 2022 23:44


1. Ако вземеш кола, която е само докарана от Европата в Румъния, и после ти я докараш от там тук, няма никакви такси (или поне не би трябвало).
Тя се продава "на фактура", така че това е. Ако е регистрирана там - не знам, но според мен със сигурност ще трябва да се дерегистрира от там и да се докара тук или с транзитни номера (ако румънците предлагат такова нещо), или с репатрак/автовоз.
2. При внос тук ти трябва договор или фактура. Екотакса до миналата година нямаше за електромобили, ама някъде чух, че май са въвели вече. Трябват ти румънските или съответно талоните от последното място на регистрация, още две декларации, ГО и май е това.
3. До Румъния до последно беше свободно за ваксинирани (макар че мен ме провериха само българското РЗИ на връщане), но може би трябва видиш техните сайтове в момента преди тръгване, защото нещата в Русенска област сега са зле и да не въведат някакви ограничения в последния момент.
4. Български транзитни дори да извадиш (без автомобила да е тук), нямаш право с тях да преминаваш границата. За румънските не знам, може да имат като немските червени табели за преминаване на граници, това трябва да се провери.


Nelcars
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 01 мар 2022 16:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Кола внос от Румъния

Мнениеот Nelcars » Пон 04 апр 2022 1:19


някой знае ли от къде може да се намери повече информация по въпроса? Мен също много ме вълнува темата, но ако не си направят нещата с информирано може много да се на играе човек откъм пари. Опцията с фактура н



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtsvetanov98, Google [Bot] и 47 госта