Passat B8 2.0 TDI 240 к.с. Обява въпрос

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 Обява въпрос

Мнениеот Vlad777 » Сря 19 яну 2022 9:56


Софийската и мен, както dobrin, ме зачовърка надписът FULL, с който се ловят шарани, реших да направя едно проучване.

"VW Passat 2.0TDI-240kc. FULL" с VIN WVWZZZ3CZGP010339
ЕЛИТ-ЕЛИСАВЕТА КУЛИНСКА
Телефон: 0878368774
ул. Околовръстен път на 250 м. от караулката на КАТ посока с.Герман
тел.: 0878 897 005, 0878 555 666
Регион: София, гр. София

Date of production 16.09.2015. Произведена за Италия

Ето какво НЯМА тази кола, неизчерпателен списък, който показва колко е далече от FULL. :h020
- LED ниво 2 фарове, завиващи и матрични
- Light Assist (автоматични дълги)
- Lane Assist (следене на лентата)
- Side Assist (следене на мъртва точка)
- Park Assist (самопаркиране)
- 360 камери (има само задна)
- Масаж на шофьорската седалка
- Седалки изцяло в кожа (с кожени среди, а не само бордове)
- Обдухване на седалките
- Интегрирани детски седалки
- Dynaudio аудио система
- HeadUp дисплей на предното стъкло
- Теглич
- Панорамен покрив
- Щори на задните прозорци
- Електрически задвижван заден капак
- Система за организация и укрепване на товари в багажното пространство с релси и подвижни разделители
- Печка за подгряване
- 230 v контакт под духалките на задните седалки
- ...

Ето тук една тема, в която са обяснени нивата на оборудване и екстрите, които Passat B8 има (също не е изчерпателна) https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=6&t=484276

Та, в тази връзка (италианка), километрите (215 000 поне), както и чисто джамбазките лафове (склонност за послъгване и замазване) аз лично дори не бих отишъл да я гледам тази кола.

Двигателят е 240 к.с. с 2 турбини и редица усложнения, в сравнение с 2.0 TDI 150 и 190 к.с. Разликата не е само в турбото, но и в редица компоненти в периферията на двигателя, които могат да дефектират и не са евтини, нито за диагностициране, нито за ремонт и подмяна. Не е случайно, че на 1.6 и 2.0 TDI до 190 к.с. ангренаж се сменя на 210 000 км, а на 240 к.с. се сменя на 120 000 км. Отделно смяната на масло на 30 000 км тотално скапва двигателя. Особено ако се натиска. Маслото трябва да се сменя на 250-300 моточаса. При смесено каране среедната скорост по борд ако е 50 км/ч, това означава, че за 300 часа работа, двигателят ще измине 15 000 км... Като се комбинира с Италия :horror

Като цяло и аз бих сменил моя Пасат (190 к.с.) с 240 к.с., но с този двигател бих си купил само кола на под 100 000 км. с ясна и проверена сервизна исстория. Другото е високорисково.

Колата в Шумен изглежда значително по-добре оборудвана, въпреки че няма дигитален кокпит. Няма VIN за нея, за да извадя пълен списък с оборудването, но отново седи въпроса - защо някой купува такава кола, обслужва я и я пуска на пазара? Километрите са 221 000, което навява на мисълта, че някой вече е осъзнал в какво се е забъркал иска да се отърве от предстоящите разходи...

Също така на снимките е с временни номера - такива се взимат, без да се плати ЕКО такса и такса за регистрация в КАТ (~400 лв), които предстои да се платят, преди да се вземат постоянни номера.

П.П. Не е случайно, че и двете обяви вече седят с месеци - Софийската е поне от 28.10.2021 г., когато е качен клипа в Youtube, а тази от Шумен е с първа промяна на цената в mobile.bg на 1.11.2021 г... и е била на цени от 28888 до 32900 лв... явно без успех.




Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 2.0 TDI 240 к.с. Обява въпрос

Мнениеот Petrolhead » Сря 19 яну 2022 13:27


ако гледаш софийската огледай добре задницата, мисля че багажника е крив


AboHaTa
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 09 ное 2021 11:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 2.0 TDI 240 к.с. Обява въпрос

Мнениеот AboHaTa » Сря 19 яну 2022 15:42


Благодаря много за мнения ви. Наистина имам няколко и аз въпроси и това FULL ми е пределно ясно, че няма нищо общо с FULL. Само една единствена кола наистина FULL беше пусната в мобиле, но я взеха бързо и нямах късмет ,защото бях втория на опашката ( друга наистина не съм виждал като онази, нито в бг сайтове за коли нито в чужди - за парите които съм отделил де ;) ).

Тази шуменската вече е с регистрация, има каско ( макар , че и на изплащане ) и човека каза , че ще сменя демпфера тези дни защото потраквал. Наистина им липсват много от FULL екстрите за модела, но за тези които искам са почти всички там :)

Може би ще продължавам да търся и наистина тези коли стоят от известно време, това съм го забелязал.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта