K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот StS » Чет 20 яну 2022 14:24


Привет -

Интересувам се от К7 Бензин след 2017/18г - може ли препоръки и съответно няколко конкретни въпроса ако някои е проучвал или има така кола -

1/ Газовата Vialle/ICOM ли е или нещо корейско? Моделите са с течна фаза...
2/ Автомата читав ли е и някой да знае чие производство са?
3/ Части намират ли се за К7 в БГ?

Интереса е от мой колега но след като разгледах колата и аз почнах да проявявам..та 2 в 1. : )




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот thanis » Чет 20 яну 2022 14:38


Ако е 8-степенния автомат си е на Киа. Течна фаза са газовите, защото мотора е с директно впръскване, ако е GDI. Има и 3.3 MPI. ама май си е само за тях. Частите за този модел са доста екзотични и първо виж дали може да ти съдейства някой търговец и накрая гледай към КМБ.

Ако К5 не ти е прекалено малка, там нещата са доста опростени и не е чак такава екзотика.

Ако К7-цата ще ти е внос от Кореа е оферта, защото основно са ползвани за служебни коли и може да имат много ниски цени на фона на ЕУ пазар.

Дай повече инфо на коя конфигурация по-точно си се спрял.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 20 яну 2022 14:48


звънни първо в КИА България да ти кажат дали може да поръчваш от тях части, защото имаше някаква драма и отказваха


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот StS » Чет 20 яну 2022 14:51


Това е обявата която ми пратиха -

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=n0tz4z


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот thanis » Чет 20 яну 2022 15:08


Така съдейки, това е по-скоро с фабричната газова. Т.е. мотора е с 6-степенната кутия и не е GDI. Имай предвид, че въпреки мощността, това е автомобил тип GT. Т.е. не очаквай да е бегачка. Малко както Stinger-a.

Ако търговеца се съгласи нека ти дадат VIN и направи запитване в Киа. Ако си от София, по-добре отиди на място и искай да говориш със снабдителите, защото на гишето за общи клиенти е напълно възможно да те отрежат. По отношение на цената и дали е оферта, честно казано отдавна не съм гледал и не мога да те насоча. https://www.autowini.com/Cars/Used-2017 ... ars-detail Ето ти примерна обява, но имай предвид, че си има един бюлюк администрация и разходи за транспорта.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот Svetlix » Чет 20 яну 2022 18:52


Има няколко вносителя на коли от южна Корея и продават тези автомобили с гаранция. Съответно гаранционно се обслужват в техни сервизи. Знам, че частите се различават от тези на европейските варианти и киа България не могат да бъдат особено полезни. На всичкото отгоре Киа България са големи скъпчии.

Газовите уредби не може да ги пипа всеки. Само и единствено в сервиза на вносителя и там цените не са като при кварталният газаджия. Бутилката е в багажника и заема немалка част от него. Поне при К5 е така. За да отиде бултилката на мястото на резервната гума не става при кварталният газаджия. Мен точно това ме отказа от К5. Зимата при по-ниски температури колите, които са само на газ палят малко трудно, но палят. Не забравяй, че въобще нямаш бензинов резервоар в колата и имаш само и единствено газ! Като свърши някъде на път - само платформа. Не става с тубата.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот StS » Чет 20 яну 2022 19:07


Да благодаря, аз съм наясно с течната фаза, въпроса беше дали са от марките по-горе изброени или специфично корейски...

Също от някой собственик търся евентуално данни ако е реален такъв да сподели какви са перипетиите...


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот Sarafov_03 » Пет 21 яну 2022 10:39


Обърни внимание на качеството в салона. Изкушавал съм се и съм разглеждал тези коли в нета. На малко километри, с примамлива цена и много екстри, но видях лятото една (бяха изложили няколко пред входа на Морската градина във Варна, Carsbg11 мисля бяха) и ми направи неприятно впечатление силното износване на салона, макар че е под 50 000 км. На този пробег трябва да е почти неразличима от нова, но изглеждаха доста амортизирани, не знам по каква причина. Човек почва да си задава едни логични въпроси... Говоря за това (от линка на колегата), което никога не съм виждал при VW:
Изображение


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот bongoo » Пет 21 яну 2022 14:22


Аз също подкрепям колегата Sarafov в твърдението, че салоните на всички, които съм гледал бяха силно износени(или по-скоро захабени) пред вид малкото километри на които бяха обявени.Конкретно мога да потвърдя за колите КИА К7 и Хюндай Соната паркирани от фирма вносител до сервиза на Дунев на 4-ти километър в София.Честно казано като видя такива коли на под 70 хил.км с протрити волани,смачкани седалки или захабени части от интериора, вднага ги подминавам.Дори да са реални километрите, тогава пък водачите са били пълни мърлячи или вложените материали в купето са пълен боклук.И аз за сравнение ще кажа че Пасата ми 2015г. на 200+ хил.км. е вътре почти като нов.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот thanis » Пет 21 яну 2022 14:29


За кожените салони много отношение не мога да кажа, но нормалната тапицерия не мърда грам на 10-тина коли до 200 хиляди километра всичките. Единствено на подгрева на волана тапицерията е по-скоро тънка и много лесно може да се скъса/задере и на допир е по-лошо качеството в сравнено с пасат. Въпросните автомобили са модел Kia Ceed все модели от 2015 до сега


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот StS » Пет 21 яну 2022 15:59


Да при оглед на една видях същите проблеми - качествен е проблема, защото не мисля че лъжат с километрите на тези от Ю.Корея

П.С НЕ е за мене, аз съм сектант, но ще предам...


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот Ицку® » Пет 21 яну 2022 22:26


StS написа:... защото не мисля че лъжат с километрите на тези от Ю.Корея
Не , не лъжат , просто спестяват да кажат , че са били таксита в Южна Корея . На повечето всичките стъкла са затъмнени , като на някои фолиото вече е избледняло и се виждат надписи на корейски или е на балончета. Имат и лъскави ветробрани на всички врати . Ето и една примерна обява за кола 2019, не по-лоша от предлаганите в нашите сайтове : https://www.autowini.com/Cars/Used-2019 ... ars-detail . На сайта в графата за километраж ясно е написано, че това са км според продавача и от въпросния сайт не могат да потвърдят автентичността на вписаните км .


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: K7 / Kia Cadenza 2017 - Препоръки

Мнениеот Svetlix » Пет 21 яну 2022 22:31


Обикновено тези коли са били таксита и рент-а-кар. Там връщането на километрите е същото, като пастирането по родните автокъщи. Добрата новина е, че тези двигатели обикновено имат огромен ресурс.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 142 госта