Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот jordan17772 » Нед 13 фев 2022 21:27


Виж Opel Corsa 1.4 90 коня след 2014 година.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот cecoa1 » Нед 13 фев 2022 22:38


За HDI има и 1,4 -68/70к.с. Съединител без демпферен маховик, турбо без геометрия. Има го на малките Пежо, Ситроен, Форд, съответно 208, C3, Фиеста. Да се гледа с горивна система Бош. Има го и по-мощен, с 16 клапана и 90к.с. но там вече турбото е с геометрия.
Иначе 1,6HDI също е много добър, от 2011г минават на 8 клапана (преди това са 16), и е още по-добър. Има го на същите и на малко по-големи модели на същите марки, плюс Волво и Мини. Там пък вече е добре да се избягва горивната система Бош(монтира се според мощността, при по-мощните е Сименс).

Последна промяна от cecoa1 на Пон 14 фев 2022 10:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 14 фев 2022 7:34


Пежо 308 1.6 хди в четвъртък го оборудвахме с 4 нови дюзи континентал щото крякаше като жаба, с отстъпка 2080 лв Честно казано аз предпочитам бензиновия дето е 1,6 с турбо. Поддържаме в сервиза и двата вида и разходите за бензиновия мотор са в пъти по ниски, все пак е с бобини от Е46 :biggrin
Като качество на интериор и периферия, не знам, всички се чупят различно, на мен са ми грозни и едва ли бих карал, но за всеки влак си има пътници


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот rld » Пон 14 фев 2022 14:33


tdi fen написа:евтин за подръжка дачия сандеро или някой Фиат по-средна,може би сузуки суифт,в този клас сполучливи са и хонда и тойота, но бюджета ти е нисък за тях ,според мен по добрият вариант е бензин щом се търси евтина поддръжка разход 5-6 газ е нереалистичен мой познати,които са на газ 1.4 дава 10л/100л , другата 1.2 дава 12 газ градско София


моята е 150 коня с турбо и дава 10-11 на сто засечено по колонка. Извънградското е малко повече от градското. Не вдигам над 130 че е настроена да пищи при превишение


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот 777 » Пон 14 фев 2022 16:52


К.Одаджийски написа:Според мен докато продаваш колега аудито събели още малко пари и като вдигнеш на 10 хил може да се намери някой италянски форд С макс с монтирана заводска газова уредба и дата на производство около 2010 година.

То хубаво, но какво ще прави, ако си продаде аудито, събере парите и стигне до извода, че няма намиране на приемлива кола? Да виси няколко месеца без кола не е добре, а да купува какво да е за 10 хиляди пак не е за предпочитане. Накрая ще тегли чертата, че е хвърлил 2000лв примерно, които е можело да харчи като оскъпяване на горивото 2 години (в смисъл по-големия разход на старата кола спрямо икономичната нова).


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот cecoa1 » Пон 14 фев 2022 17:19


Принципно е така, затова не е добра идея да се набляга хептен на икономичност и едновременно да се търси много нова кола... Трябва да се търси читав екземпляр, и после вече другото.


nnikolov32
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 12 фев 2022 12:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот nnikolov32 » Сря 16 фев 2022 18:22


Здравейте и благодаря за отговорите.

В крайна сметка успях да се спра на бензиново VW Polo (2010-2013) с двигатели 1.2 , 1.2i, 1.2 TSI и 1.4, 1.4i
Най-вероятно ще се потърси екземпляр без газово за около 8 бона (малко над) и след няколко месеца ще се дадат 1-1200 за да сложат и настроя газова уредба.
Евентуално ако попадна на добра кола с газово ще помисля за нея, понеже след слагане на уредба, ще се налага да оправям документи и прочие (кое си е занимавка).

Ако може да дадете на пръв поглед при оглед на коли, какво да търся в тези мотори, неща по купето и прочие. Разбира се, ако я харесам, първо на майстор и след това покупка, но идеята е при оглед да успея да отсея, тези които "не стават", за това ми трябват "хакове-съвети", къде да гледам и за какво да си отварям очите.

Благодаря ви много отново.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот tdi fen » Сря 16 фев 2022 18:37


от изборениете бих взел само 1.2 tsi 105кс 6 скорости,но той е труден за намиране и е не релистичен бюджета за този,който аз предлагам това са най-евтините пет врати от Германия
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 36aa697569
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... d7052e9064
видно е че цените им са 10-11к лв още 2к лв са разходите за докарване от специализирана фирма релистичен бюджет би бил 12к+

Последна промяна от tdi fen на Сря 16 фев 2022 19:57, променено общо 1 път.


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот vocil » Сря 16 фев 2022 19:20


Много ще, много най-вероятно, много фантазия и празни приказки. Хайде първо бюджета да стане реален и тогава?
Няма да можете да поддържате и тези автомобили, които искате.Оправете си финансите и тогава.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот fur1ous » Сря 16 фев 2022 21:30


Бюджета ще стигне за Leon mk1/Golf 4 1.6 16v 105к.с. и е по кола от полото, само дето е по стар, но е по кола.
Имам чувството, че за автора 8к са много пари, а реално това поло може да глътне 3к само за обслужване и евентуални ремонти след покупка без проблеми,та не излизат сметките. Ако имаш 8-9к, не купуваш кола за 8-9к, а за 4-5.


Потребителски аватар
BeNjI14
Мнения: 115
Регистриран на: Пет 28 авг 2020 11:19
Автомобил: Vw Polo mk4 Facelift
Двигател: AWY BMD 2006

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот BeNjI14 » Сря 16 фев 2022 21:55


Стига със този милионник Голф 4 щом искаш Поло тогава Поло 9N3 2005-2009 намираш 2008-2009 и си свиркаш двигателите са що годе същите като следващото поколение но разликата във цената я има ще ти останат и пари за газ.Ще ти стигнат парите и колата си е добра не гори много.


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот rld » Чет 17 фев 2022 9:17


12 хиляди за това поло със сигурност не


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот tdi fen » Чет 17 фев 2022 10:25


и на мен ми се струват много за поло има къде по-смислени коли


nnikolov32
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 12 фев 2022 12:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот nnikolov32 » Пет 16 сеп 2022 14:53


Здравейте отново колеги.

Въведение за новата покупка - процедиране
Още март месец закупих Renault Clio 1.5 dci (2016 година). Тогава цените по обявите и автокъщите вървяха към 14к, но успях да намеря за 9500 лв. Реших малко да изчакам преди да пиша, за да си направя по-ясна представа за колата. Вече няколко месеца минаха и мисля, че съм си изградил едно ясно мнение за колата. Първоначално преди покупката я закарахме на майстор да я погледне, да не би нещо да и има, че толкова да е евтина спрямо другите. Погледнаха я и всичко беше топ. Закупих я на следващият ден. Колата е категория N1 - товарна и се води 3+1 (2 отпред, 2 отзад). Данъка и е 30 лв. Застраховката излезе 200 лв. Имаше сервизна история в дачия/рено, но за последните две години, нищо не бе правено. Вкарах я за обслужване - ремъци, масла, филтри, маншони и каквото друго има. По оферта в дачия/рено излиза към 1200 лв цялостно. Направих я в друг уважаван сервиз (не в дачия/рено) в града за 700 лв (труд с части). От март месец до сега колата е пушка. Преди седмица ми се разтрака отпред при завой с ниска скорост и се наложи да сменя външно каре (55 лв карето).
ВАЖНО: В няколко сервиза ми казаха, че нямало само карете в момента по магазинтие за авточасти или пък че този модел трябва цяла полусока (за 200 лв) - не се връзвайте, сменя се само карето (има си - около 50-60 лв), не е нужно цяла полуоска. (С работата при мен излезе 100 лв)

Интериор, Екстри - плюсове и минуси
Относно интериора на колата - типично за рено/дачия, вътре е доста постно.
- Климатроника - ок.
- Радиото - има блутут, място за флашка и AUX - ок.
- Темпомат - да, много удобен.
- Старт/стоп система - да, може дори да се изключва от копче.
- Ел стъкла - само отпред.
- Всичко е пластмасово, но отпред нищо не скърца за момента.
- Седалките са само в една опзиция - не може нагоре-надолу - минус.
- Подлакътник - липсва, минус. Може да се вземе за 60 лв нормален или за 90 лв по-удължен и удобен (свикнах без и не ми трябва за момента).
- Седалките - текстил, красив - черен с червени шевове - харесва ми.
- Навигация вместо радио - може, 10 инчова, базовата версия струва към 400 лв, заслужаващата версия с повече рам и допълнителните модули към 600 лв (обмислям да закупя) - идва с панели и кабели.
- Отзад - има врати и дръжки (ха-ха), въпреки че дръжката е скрита горе, а място има колкото да седнат двама човека, за трети е неудобно, а и в моя случай ще струва 2 бона глоба (3+1).
- Багажника - достатъчно голям, малко по-малък от аудито, но за момента върши прекрасна работа.
- Седалките отзад могат да се пуснат напред, така багажното място става огромно (колело и мебели се пренасят без проблем - пробвано).
- Относно пластмасите отвътре - отпред са ОК и не скърцат, но отзад когато минавам през по-кофти настилка (дупки) от време на време се чува пропукване. Посамазах нещата със спрей, стана по-добре, но отново от време на време се чува. Не е болка за умиране, пластмаси...
- Шофьорската врата при отваряне, затваряне (на всеки зъб от стойката) се чува някакво чукане/пукане. Със смазване не стана (пробвах със спрей). Трябва да се смени механизъмчето (предполагам) - за момента не ми пречи и не ми се занимава, така го оставям.
- Шумоизолацията - на нормално ниво е, ако се кара с по-шумни гуми ще се чува, но като цяло е добре.
- Звука - отпред има всички тонколни, като тези на вратите се чуват стабилно и приятно. Отзад няма тонколони, но има място да се сложат на вратите (големината е същата като отпред). Уви кабели до там няма прекарани, което е голям минус, а самите дупки зад пластмасовата кора са занитовани. (Исках да сложа и отзад, но се отказах след като няма вече прекарани кабели. За напред може да помисля да прекарам кабели и да сложа тонколни.)
- Ключ - всъщност е keycard (в който има ключ да си отключиш ако нещо падне тока). В моето ниво на оборудване трябва да се пъхне в определеното място за това. В по-високото ниво на оборудване, може да се сложи под подлакътника (има местенце), както и когато си близо до колата да се отключи от бутона на дръжката. Моята няма такива екстри - кофти.
- Има защита от заплаване на скорост без натиснат съединител. При опит ти изписва на таблото че трябва да натиснеш съединител, за да запали на скорост. Когато не е на скорост и не е натиснат съединителя си пали без предупреждения. Допълнително ако я изгасиш (при изпуснат съединител), понеже е старт/стоп при натискане на съединителя пак си пали - не е нужно да натискаш бутона за запалване отново - става много бързо за по-малко от секунда.
- Мулти волан - копчетата за темпомата са там, а зад волана е за звука (усилване, намаляне и смяна на честотата или песента) - готино
- Таблото - дигитално и детайлно - има обороти със стрелка, скорост дигитално, гориво със стрелка. Няма индикация за колко градуса е мотора, а е направено с иконка - синьо (още е студен), без иконка (нормална раб. темп.), червена (прегрял - не съм я виждал). Има си цялостна статистика за изразходено гориво в литри, моментен разход, разход на 100 км и прочие... Свети в приятно бяло и се вижда добре дори срещу заслепяващо слънци, вечерта е супер.
- Датчик за налягането на гумите - супер екстра, но при мен понякога светва. През 100-200 километра, нещо ми изписва да проверя налягането на гумите. Реска се през таблото с натискане на 2та бутона едновременно за няколко секунди. Явно нещо единият датчик прави някакви проблеми - не мисля да го сменям, не е дразнещо.

Двигател
Колата е 75 коня, дизел. В града е много приятна за шофиране, набира много бързо и стабилно. Извън града се изпреварва с 1 наум. За сума от ~400 лв може да я пипнат малко и да я направят 100-110 коня (можело без проблеми и рискове) и да стане още по-приятна за шофиране (за момента не обмислям, ок е и така). Досега направих няколко пътувания из страната и извън и като цяло всичко е добре, доволен съм.
Колата харчи 4.3 - 4.5 градско във Варна. Извънградско ако я караш с 84-88, правиш разход 3.5, но рядко го постигам, понеже карам малко над 90 (95-98) - излиза към 4.0 - 4.3.

––––––––––––––––––––––––––
Надявам се тази информация да е била полезна за някой, който търси мнение за точно тази кола.
––––––––––––––––––––––––––

Търся друга кола за друг човек
В момента търся кола за баща ми. Отново към 2010 година, по възможност бензин, да се газифицира. Гледам някакви сеати (ибиза) 2009-2011, които вървят по 6-7 бона с двигатели 1.2 (3 цилиндъра) и 1.4 газифицирани. Изглеждат добре външно и вътрешно, а двигателите като гледам същите като тези които коментирахме преди месеци тук в тази тема. Другото, което гледам са форд фиестите (2011), които имат 1.25 (3 цилиндъра) и отново 1.4 - газифицирани отново. И те вървят 6-7-8 бона. Междувременно гледам и по-скъпи коли - киа рио (2011), те са към 10-11 хил, но като за баща ми, може би сеат или форд.
На няколко пъти баща ми ме базикна да съм му дал реното, а аз да си избера по-готина кола. Поради това гледам за поло 1.2 тси (след 2012 година) или някой голф 1.2 тси по-намазан - без успех засега. Едва ли ще сменя реното за по-дърто поло или голф, които са нищо кой знае какво спрямо реното (вътре и вън).

Търся мнения за:
- Seat Ibiza (2011) - 1.2 (3 цилиндъра) или 1.4 - общо мнение, за двигателите вече писахме
- Ford Fiesta (2011) - 1.25 (3 цилиндъра) или 1.4 - за двигателите не знам нищо, а и като цяло за колите няма много информация.

Благодаря за вниманието.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Малък/среден автомобил до 8000 лв (след 2010 година)

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 16 сеп 2022 16:35


Честито колега ,безаварийни километри .
1 Радвай се ,че я нямаш тази функция защото е проблемна ,картата е доста нежна пази я от изтърване ....нова с обучение към 200 лева .Имахме в семейството Лагуна 1.9 dci с подобна карта .Ключалката е под капачка на шофорската брава .
2. Двигателя е много добър ,имам преки впчеталения с няколко нови Дачии със същия мотор .Идеален за градски условия ,пъргав и икономичен но разхода ,който споменаваш е нереален .Нашите като чисто нови горяха 6-7 градско .
3.Евтина е за поддръжка ,маховика е парче желязо ,окачването здраво /друса и вози като каруца / но не е скъпо за ремонт
4.Направи една ревизия на маслото на скоростната кутия ,че са има малко кекави .
5.Ако не си сменял антифриза го подмени .
6.Турбинката има живот около 200-220 хил км и е навряна на...................сваля се с голямо разглобяване
7,По-ранните модели имаха някакви драми със помпата за високо налягане .
8.Едно от най-хубавите предимства на Рендетата е доброто антикорозионно покритие на ламарините ,рядко може да видиш корозия по калници и прагове .Ръждясват само ако са удряни и ремонта не е бил добре направен.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milenski_77, pietrokaja и 48 госта