VW - Arteon избор на бензинов двигател

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 21 авг 2022 11:59


blind9292 написа:
EvgeniiOnegin написа:Ако слагаш премиум гориво не мисля, че има смисъл, особено за бензин. Иначе на Bardahl може да намериш няколко вида добавки, повечето обещават едно и също. Аз ги ползвам и мисля, че има някакъв ефект, ама може и да е плацебо.


https://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bard ... zin-detail гледам има 6 в 1 и обхваща доста неща, а цената е смешна. Дали наистина предлага тези неща за тази цена се питам.


Това е еднократна добавка, каква е идеята и на каква кола искаш да я слагаш?




blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Вто 23 авг 2022 18:25


Pagemakerboy написа:
blind9292 написа:
EvgeniiOnegin написа:Ако слагаш премиум гориво не мисля, че има смисъл, особено за бензин. Иначе на Bardahl може да намериш няколко вида добавки, повечето обещават едно и също. Аз ги ползвам и мисля, че има някакъв ефект, ама може и да е плацебо.


https://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bard ... zin-detail гледам има 6 в 1 и обхваща доста неща, а цената е смешна. Дали наистина предлага тези неща за тази цена се питам.


Това е еднократна добавка, каква е идеята и на каква кола искаш да я слагаш?

Идеята е да запазя двигателя и горивната система възможно най-здрава, за възможно най-дълго време, тоест искам превантивно да го запазя от чупене и за това питам. До автомобила, в цялата тема се говори единствено за него - Артеон 2.0 тси 280 бензин.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот stefan4o » Вто 23 авг 2022 18:30


Колега, ти ще векуваш ли с тая кола? Прекаленото робуване също не е полезно ;) Сипвай си от скъпото гориво и си свиркай.

Последна промяна от stefan4o на Вто 23 авг 2022 18:31, променено общо 1 път.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Вто 23 авг 2022 18:30


Каспър написа:
jordan17772 написа:То не са дюзи, а инжектори. Или остават отворени или затворени, когато се счупят. Идеите да ползваш такива неща са превенция. За всяко е изброено какво прави. Не може само газ до ламарината и после що тока... Витамините се пият преди да е дошло време хирурга да реже с ножа.

С две думи - не знаеш защо Xado е по-добро от Лики и Бардал и сравнения при директна употреба на един и същ автомобил на трите добавки, не си правил.
Иначе и аз знам кога се слагат добавки и разликата между инжектор и дюза, но не това питах :rolleyes
Едната ми кола е на газ и бензин вече 10 години. Преди години при различни проблеми на бензин сипвах Лики Моли, чистих инжектори с ултразвук и т.н. Нито един от проблемите не се повлия от чистене и добавка. Единствено перфектна настройка на ГИ имаше ефект.
Та като цяло е много трудно да се оцени ефекта на такива добавки и дали правят всичкото което си го пише на етикета, камо ли да се твърди коя от коя била по-добра защото в какво е по-добра? Отпушените инжектори, по-малко проблеми на бензин като се кара на газ, отворен мотор и видян нагар, почистени горивни пътища, измерена мощност преди и след добавка, износване на двигателя преди и след това? Много е относително.
Ако при Здравко Ликито му помага за инжекторите защото кара на газ, а колега с новия Артеон вземе Бардал и години наред няма ядове защото няма газ? Това значи ли, че Бардала е по-лош?
Опела ми е с директно впръскване и газ докато е при мен няма да помирише именно заради непрекъснатите проблеми причинени от това гориво.
И аз се ослушвам за някакви добавки защото е на малко километри и искам да го предпазя от скапаните ни горива, но не мисля че без сложни замервания, изследвания и тестове хиляди километри, ние като потребители има как да разберем коя от тия добавки е по-добра.
Взимаш някоя в твоя ценови клас и се молиш да прави поне половината от написаното на етикета.
Същото е и с премиум горивата.

Значи да се моля да имат някакво действие, понеже и има доста мнения, че добавките са си маркетингов трик и пари на вятъра.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Вто 23 авг 2022 18:35


stefan4o написа:Колега, ти ще векуваш ли с тая кола? Прекаленото робуване също не е полезно ;) Сипвай си от скъпото гориво и си свиркай.


Надявам се :icon_lol , след време на ретро събор да ходя :mhihi . Иначе просто съм мераклия и искам да си ми е "пушка". А и всеки иска автомобилът му да го надживее (в добрият смисъл) или поне аз съм с такива възгледи.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот stefan4o » Вто 23 авг 2022 18:41


О, Боже...


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот Pagemakerboy » Чет 25 авг 2022 11:58


blind9292 написа:
Pagemakerboy написа:
blind9292 написа:
EvgeniiOnegin написа:Ако слагаш премиум гориво не мисля, че има смисъл, особено за бензин. Иначе на Bardahl може да намериш няколко вида добавки, повечето обещават едно и също. Аз ги ползвам и мисля, че има някакъв ефект, ама може и да е плацебо.


https://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bard ... zin-detail гледам има 6 в 1 и обхваща доста неща, а цената е смешна. Дали наистина предлага тези неща за тази цена се питам.


Това е еднократна добавка, каква е идеята и на каква кола искаш да я слагаш?

Идеята е да запазя двигателя и горивната система възможно най-здрава, за възможно най-дълго време, тоест искам превантивно да го запазя от чупене и за това питам. До автомобила, в цялата тема се говори единствено за него - Артеон 2.0 тси 280 бензин.


След като няма нищо силно замърсено в горивната система може да постигнеш обратен ефект.
Като цяло не е много ОК да се слага бензин или дизел от премиум вариантите точно заради неясните добавки, които слагат в тях, които добавки ги плащаш x5 от нормалната им цена. :mhihi
На 280 коня бензин има точно толкова смисъл от нещо различно от А95, колкото и на Ауди S5 - т.е. никакъв. Пише го и в спецификациите на Аудито например да се кара с A95.
Ако ремапваш - тогава е друго.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Чет 25 авг 2022 13:03


Pagemakerboy написа:
blind9292 написа:
Pagemakerboy написа:
blind9292 написа:
EvgeniiOnegin написа:Ако слагаш премиум гориво не мисля, че има смисъл, особено за бензин. Иначе на Bardahl може да намериш няколко вида добавки, повечето обещават едно и също. Аз ги ползвам и мисля, че има някакъв ефект, ама може и да е плацебо.


https://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bard ... zin-detail гледам има 6 в 1 и обхваща доста неща, а цената е смешна. Дали наистина предлага тези неща за тази цена се питам.

Да разбирам, че на нов двигател за момента няма смисъл да купувам добавки и да се силя постоянно да зареждам от премиума

Това е еднократна добавка, каква е идеята и на каква кола искаш да я слагаш?

Идеята е да запазя двигателя и горивната система възможно най-здрава, за възможно най-дълго време, тоест искам превантивно да го запазя от чупене и за това питам. До автомобила, в цялата тема се говори единствено за него - Артеон 2.0 тси 280 бензин.


След като няма нищо силно замърсено в горивната система може да постигнеш обратен ефект.
Като цяло не е много ОК да се слага бензин или дизел от премиум вариантите точно заради неясните добавки, които слагат в тях, които добавки ги плащаш x5 от нормалната им цена. :mhihi
На 280 коня бензин има точно толкова смисъл от нещо различно от А95, колкото и на Ауди S5 - т.е. никакъв. Пише го и в спецификациите на Аудито например да се кара с A95.
Ако ремапваш - тогава е друго.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот hooligan_sk » Пон 29 авг 2022 10:13


От премиум горивата, има смисъл при съвременните мотори, от около 200кс нагоре. Вижда се на дино стенда, като едни 5-15кс повече. А/Б тестове в нета - бол. Естествено мощноста е второстепенен ефект. Показва, че ECU-то се адаптира и мотора работи по-ефективно, което е желания ефект. :th_up

ПС: говорим за 98-100 октана, нали, не толкова за добавките в тях. По-висока устойчивост на чукане, по-малък аванс и тн.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Вто 30 авг 2022 13:17


Това вече е отговор! Значи е добре да е с 98-100 октана зареждана


EvgeniiOnegin
Мнения: 81
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот EvgeniiOnegin » Вто 30 авг 2022 13:48


На такава хубава кола да ѝ сложиш 95 от Марешки си е престъпление. :newsm66


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот stefan4o » Вто 30 авг 2022 14:27


blind9292 написа:Това вече е отговор! Значи е добре да е с 98-100 октана зареждана

Това е напълно достатъчно. Каране със скъпо гориво и поддръжка с хубави консумативи.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Съб 24 дек 2022 16:00


Скоро не съм се включвал и реших да се полигавя с колата по случай празниците (не успях да намеря къде да сложа носа да е по-централно под емблемата за това е леко встрани). https://lens.google.com/search?p=AXAp4w ... xudWxsXQ==

Весели празници от мен!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот dobrin » Нед 25 дек 2022 9:35


Сори, ама горкият Артеон.
Относно горивата - на моят Голф Р Рево стейдж 1 не сипвам нищо друго, освен премиум горива. Винаги! По изключение един път ми се наложи да сипя стандартно гориво, като тогава сложих добавка за повишаване на октановото число.
От време на време, особено като карам на писта, слагам Bardahl - Добавка за гориво Octane Booster Racing, SLR - BAR-13107.
Честно казано съществена разлика при нормално каране не се усеща, но във високите обороти според мен има разлика.
Най-съществената разлика до момента съм усещал след софтуера на кутията. Превключванията са просто на друго ниво - много по-леко и плавно при леко каране и много по-бързи при спортно каране.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Пет 30 дек 2022 9:17


dobrin написа:Сори, ама горкият Артеон.
Относно горивата - на моят Голф Р Рево стейдж 1 не сипвам нищо друго, освен премиум горива. Винаги! По изключение един път ми се наложи да сипя стандартно гориво, като тогава сложих добавка за повишаване на октановото число.
От време на време, особено като карам на писта, слагам Bardahl - Добавка за гориво Octane Booster Racing, SLR - BAR-13107.
Честно казано съществена разлика при нормално каране не се усеща, но във високите обороти според мен има разлика.
Най-съществената разлика до момента съм усещал след софтуера на кутията. Превключванията са просто на друго ниво - много по-леко и плавно при леко каране и много по-бързи при спортно каране.


За софтуера на кутията в представителството ли си го карал или на другаде?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта