Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот K » Нед 10 апр 2022 13:34


На единия му било грозно ЦР-в, на другия му било тромаво с непросторен багажник и скъпа поддръжка за масла и гуми. :screwy

В семейството имаме същата Хонда и то автомат. Сложи й се газ, и освен редовното обслужване няма никакви сълзи и драми.
Не е състезателна кола, но дори с автомата се ускорява прилично.
Ръжда има тук таме по ходовата част, но не смятаме да се женим до гроб с нея.

Практичен, удобен, неангажиращ излишно финансово автомобил за спокойни шофьори.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот stefan4o » Нед 10 апр 2022 13:49


K написа:На единия му било грозно ЦР-в, на другия му било тромаво с непросторен багажник и скъпа поддръжка за масла и гуми. :screwy

Практичен, удобен, неангажиращ излишно финансово автомобил за спокойни шофьори.

Всеки има право на мнение, нали колега? Нормално е да си я харесваш, нали си е твоя. А, както знаем, от нашето по-убаво нЕма :mhihi Хонда има много готини модели, но точно този е най-смотаният, може би... Визуално, имам предвид. Не технически.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот K » Нед 10 апр 2022 15:02


Човека търси адекватно мнение. Не пита дали ти е красива и дали би дал 5 бона за такъв автомобил.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот stefan4o » Нед 10 апр 2022 15:03


Човекът първо търсеше комби с багажник. Твоето мнение, с какво е по-адекватно? Че може да й сложи газово ли? Да, грозна е. Да няма да дам и 5к за кола, която изглежда като от 80те. Ти си я харесвай, колкото си искаш ;) Извинявай, ако си се почувствал засегнат :beer Следващото поколение на CR-V е много яка кола, все едно са от две различни епохи.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот 777 » Нед 10 апр 2022 16:21


stefan4o написа:Да, грозна е. Да няма да дам и 5к за кола, която изглежда като от 80те.

Не знам защо ти е грозна. Ако е само по снимка се бъркаш. Аз съм се возил в такава, не съм сигурен кое поколение точно и си е съвсем наред. Може да остарявам, но това "като от 80те" ми звучи повече като плюс (по-реално е да се каже от 90-те). Новите модели коли са толкова малоумно заоблени и с такива идиотски табла вътре (някои), че не знам кой и как може да ги харесва. От заобляне се губи 40% от пространството, а видимостта назад клони към нула.


kurt 2
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 01 мар 2012 8:36
Автомобил: Polo fun
Двигател: AXR 2005

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот kurt 2 » Нед 10 апр 2022 17:57


stefan4o написа: Да, грозна е.




То щот джетата от 90-те мноо убава... :icon_lol А иначе наистина е въпрос на вкус.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот stefan4o » Нед 10 апр 2022 17:59


Кой е казал, че е убава? :mhihi Просто я сравнявам с други автомобили от тези години.
Този сивик е горе-долу същата година, но изглежда превъзходно, както отвън, така и отвътре. Въпрос на вкус - да.
Нямам нищо против марката - даже има модели, които МНОГО ми харесват :c020
Прикачени файлове
2005-Honda-Civic-FrontSide_HOCIVSED051_505x375.jpg
2005-Honda-Civic-FrontSide_HOCIVSED051_505x375.jpg (38.13 KиБ) Видяна 1457 пъти


ilkapavlova
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 28 фев 2016 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот ilkapavlova » Нед 10 апр 2022 19:38


Спонтанните купони по-весели стават.И тука е така .Иди си я купи!А вкусовете...Този Сивик е един "скучен седан"


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот cecoa1 » Нед 10 апр 2022 19:52


Само да ви "светна", че Хонда CR-V е била бестселър в класа си много дълги години, всички поколения, та до голяма степен и до сега(въпреки увеличената конкуренция от някои години насам).
Красота никъде не се споменава в условието, а и е въпрос на вкус. Като здравина и практичност колата напълно оправдава добрия имидж на марката. Багажник от над 500 литра си е съвсем адекватен, отделно, че в него имаш заводски маса за пикник, плюс място за резервната гума, което се ползва за газовата бутилка, докато резервната гума си има стойка на петата врата. И този обем е до кората, без нея превъзхожда повечето комбита.
А за динамиката какво толкова се иска - кое обикновенно комби с двулитров атмосферен бензин, върви много съществено повече от тая Хонда?! Около десетина секунди спринт до 100км/ч въобще не е зле за такава кола. Или предложения в началото Пасат B6 с 1,6-102к.с. бензин е по-вървящ?!(че и почти всички коли оборудвани с тоя мотор).
Ама едната изглеждала на някого така, пък другата онака... ГолЕмо важно! Като на собственика му харесва, и му върши добра работа, такива коментари са излишни.
Обективно погледнато, чисто технически, тази кола има два недостатъка - корозия, и клапаните трябва да се регулират. Да, и 4х4 не е най-доброто, но е надеждно и напълно достатъчто за тази кола и предназначението и.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот Каспър » Нед 10 апр 2022 22:03


Цецо, дали е бестселър или не, е последното нещо което аз гледам като избирам кола, а и не мисля, че някой го вълнува и това би било критерий за покупка. По-скоро е важно към днешна дата какво представлява тази кола. А тя представлява един муден, тежък, ръждясал куфар на 18 години за който автора ще даде 9-10 000 лв.
Може за времето си да е била много убава, бърза, удобна и бестселър, но в наши дни не е нито едно от тези неща.
Но, ако на автора му харесва и му трябва подобно нещо, защо не, поне е здрава, ако не е нищо друго :c020
Заглеждах преди година фейслифта на следващото поколение (около 2012 год.) на тези CR-V, което като визия вече прилича що-годе на кола, но липсата на адекватни бензинови турбо мотори и грозното табло отвътре ме отказаха. Ръждата която е традиционна при Хонда, също е проблем, ако мислиш да караш колата по-дълго.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот railfan » Пон 11 апр 2022 8:02


С тоя бюджет 9-10к се намира пасат 6 от крайна година с почти всички екстри за модела.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот cecoa1 » Пон 11 апр 2022 12:37


Тя неслучайно е била бестселър, и още по-неслучайно държи такива цени на вторичния пазар. И именно последното определя какво представлява тази кола към днешна дни. Това, че тоя комплекс от качества не е подходящ за нечии изисквания и представи, не я прави по-лоша за друг, който търси точно тези неща на тази цена.
Търси се кола за газова уредба, минимални разходи и максимални ползи. 4х4 и голям клиренс са пожелателни. Пасат B6 определено не е отговора. Може би някой ван като Шаран/Алхамбра, или Зафира. Конкурент на Хондата някога е бил и Форд Маверик 2, което е Мазда Трибют. Може би има и нещо подходящо от французи, италианци, или Опел и Форд, но едва ли 4х4 и чак толкова здраво. Всичко е някакъв компромис, а и нуждите ни са различни - иначе всички щяхме да караме една и съща перфектна кола.
...
И Ленд Круйзър с 4,2 дизел е тежка и неподходяща кола за ежедневни нужди в София, но това не пречи да си държи цена заради комплекс от качества ценни на друго място и за определени хора, без да има много алтернативи.


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот jijane » Пон 11 апр 2022 13:08


Общо взето повечето хора писали за CRV-то втора генерация си нямат и представа за модела и двигателя.
Единственото общо между моторите на 1,2 и 3-та генерация на CRV е само обема(изключваме 2.4 литра дето се среща във 2 и 3 генерация). Двулитровите мотори са много различни в различните генерации. Вкопаване на клапаните има при 1-ва генерация, при 2 и 3 няма такъв проблем. Тая кола няма никакъв проблем с газифициране и всеки полуграмотен газаджия ще я направи. Реалния проблем с мотора монтиран в CRV-2, е че яде изпускателен вал, а това са си едни 5-600 лева разход за смяна.
Лично за мен CRV-2 също ми е грозен и никога не бих си го купил, но си е много дуракоустойчив и непретенциозен автомобил. То за тва взимаш пасат 6 от последните години на цената на тва CRV от първите, щото е много убав пасата.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Комби ръчка бензин/газ до 7000 лева

Мнениеот stefan4o » Пон 11 апр 2022 15:23


500-600лв са преглъщаема сума за ремонт. Ако е само това зорът - може пък да си заслужава, нищо, че е грозна.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта