Покупка на Tiguan бюджет 15-16 к

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Rumen.D
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 14 мар 2022 13:47
Автомобил:
Двигател:

Покупка на Tiguan бюджет 15-16 к

Мнениеот Rumen.D » Пон 14 мар 2022 13:52


Здравейте,

Решил съм да сменя марката и се ориентирах към VW. Харесах си Тигуан-че и въпроса ми е да споделите малко опит с него. Дали дизел или бензин да си взема, коя година, и какви модификации.Какво да гледам при покупката. Ще го ползвам за градска кола най-вече и предпочитам бензин но гледам че дизела е по-надежден? Единственото условия е да е автоматик. Бюджета ми е 15-16 хил. лева. Знам че има други алтернативи ,но твърдо съм харесал Тигуан. Моля да споделите впечатленията си.




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Tiguan

Мнениеот Dpop » Съб 26 мар 2022 19:28


При условие, че ще се ползва повече градско явно нещата клонят към дизел. Всъщност той ще бъде и по-добрият като разход и извън градско, но зависи и от стила на каране. Предвид твоето описание, аз бих избрал читав дизел до 200 к.с., ще осигуряват достатъчна динамика при положение че автомобила е около 1600 кг. 6-степеният автоматик се води доста здрав, стига да е в добро състояние и е бил обслужван с качествено масло и навреме, през ок 60 хил. км. Коя година произведен да си вземеш е определящо от цената, която можеш да дадеш, т.е. първа серия до към 2010 г. Аз бих предпочел, при равни други условия да е възможно на най-малко години за бюджета ми.
Погледни с търсене в темите във Форума с мнения за Тигуан, примерно тази
viewtopic.php?f=87&t=486894&hilit=Tiguan+%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Покупка на Tiguan

Мнениеот gogogo79 » Съб 26 мар 2022 23:03


Maлко ми е странно ,че се препоръчва дизел за градско каране , при положение , че всички са с dpf. Другото е ,че 1 -ва генерация няма дизели , които да са над 200 коня (поне зоводски). Иначе към автора на темата , аз лично също бих избрал Tiguana с 2.0 tdi и бих се примирил с регенерациите на dpf-a. Aко трябва да е бензин бих тествал как е като вървеж 1.4 tsi 120 коня. 1.4 tsi 150 коня , ако е същия като на Golf 6 1.4 tsi 160 коня- не. 1.8 tsi и 2.0 tsi там трябва да си много внимателен и си струва да се вземе само с доказуема сервизна история и направен ремонт на двигателя за отстраняване на проблема с маслото. Такива коли има , но не са много. Приятел си взе наскоро Audi A4 B8 1.8 tfsi на 207 к от Нидерландия 1 собственик , подържана само в Аudi. На собствен ход от Нидерландия до България , никакъв разход на масло. Инак , на мен ми се струва ,че тоя 1.8 tfsi нищо ,че е бензин сякаш все едно ,че като разходи има подръжката на дизел (поинтересувай се колко струва водна помпа от представителството)...а същевременно на бензиностанцията оставяш доста повече пари от 2.0 tdi.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта