Дилема между Артеон и А6

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете

Какво бихте избрали между чисто нов АРТЕОН 280 коня и А6-ца на 3 години ако цената е близка

1. Артеона
17
47%
2. Аудито
19
53%
 
Общо гласове: 36
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот Vlad777 » Пон 21 мар 2022 22:05


Аз не мога да се съглася с колегата, който каза, че Passat B8 не е комфортен. Карам такъв над година, добре е оборудван и съм доволен от него. Нямам шумове, окачването е с DCC и вози добре.

Между двете конкретни коли и аз гласувам за А6, просто защото Артеонът не ми харесва как е конфигуриран. А иначе съм на мнението на Добрин, че бих си купил Артеон, но да е с всички екстри - в този бюджет ще се намери, но няма да е нов.




Потребителски аватар
mukot
Мнения: 320
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот mukot » Пон 21 мар 2022 22:18


Гласувах за Аудито. Артеона не е премиум. При условие, че се използва 90% извънградско бензина няма смисъл. Единствения въпрос е дали Аудито е редовно - удари, сериозни ремонти.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1342
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот fur1ous » Пон 21 мар 2022 22:26


Аватара ми ясно показва за кое гласувах :mhihi


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот Pagemakerboy » Пон 21 мар 2022 22:27


Ами уж е върнато от лизинг от БГ клиент, проверено, обслужено и със заводска гаранция до октомври - плюс каско, гражданска и винетка дотогава. Купувал съм от Порше и друго Ауди - беше в подобна ситуация, само че с гаранция със самоучастие - след което излязоха едни неща, които след мейл до германците си ги оправиха без самоучастие. Ставаше дума за дреболии,не за проблем с мотор, окачване...


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот silent » Вто 22 мар 2022 8:07


Аудито си е Ауди(моя несподелена любов)...Фолкса си е фолкс..посредствена кола за бедни богаташи...ако ще следващия модел да го кръстят Мона Лиза...
Въпреки че аз в конкретния случай бих избрал Артеона защото е нов и се предполага че няма да стъпвам в сервиз или ще го правя много рядко. Нещо което се предполага я по-голяма степен за
Артеона отколкото за Аудито но без да си залагам главата в предвид първото изречение. Правя уговорката че не съм предствителна извдка на актуалното поколение щото съм от хората които са се возили посред зима на дървена пейка в зил и не си лакирам ноктите, така че автомобила го приемам единствено като средство за придвижване и изискванита ми за конфорт към колата са да не духа повече от москвич и да не е по шумна от лада...

Последна промяна от Vlad777 на Вто 22 мар 2022 9:37, променено общо 1 път.
Причина: За обидата към марката получаваш предупреждение!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот Pet_rov » Вто 22 мар 2022 8:41


+1 за Ауди.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот Petrolhead » Вто 22 мар 2022 8:49


Аз не бих взел нито една от двете.
Не харесвам артеоните, външният им вид тотално се разминават с възможностите и интериорите им.
Аудито ми се струва много опърпано. Нямам представа дали е немско или българско, но в тази кола е имало шофьор, който не е излизал от нея в продължение на 4 години. Нямам друго обяснение как се протриват гумени стелки, точно под седалката. Всичката кожа и тапицерия около шофьорското място е мърлява. Някъде са загубили капачката на джантата. Все дреболии, които не би трябвало да ги има в кола на тези години и тези километри.

И едно лично наблюдение, кола на 4-5 години под 100к не може да бъде отличена от нова, ако собственика е бил читав. Единственото място където фолксвагените показват умора е воланите, слагат някаква много смотана кожа, която първо започва са лъщи и след това почва да се бели.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 22 мар 2022 10:27


Vlad777 написа:Аз не мога да се съглася с колегата, който каза, че Passat B8 не е комфортен. Карам такъв над година, добре е оборудван и съм доволен от него. Нямам шумове, окачването е с DCC и вози добре.

Между двете конкретни коли и аз гласувам за А6, просто защото Артеонът не ми харесва как е конфигуриран. А иначе съм на мнението на Добрин, че бих си купил Артеон, но да е с всички екстри - в този бюджет ще се намери, но няма да е нов.


Кое не Ви допада в конфигурацията? Тя всъщност беше готова, без право на избор и корекция.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот hooligan_sk » Вто 22 мар 2022 10:48


Моят глас в конкретния казус е за Артеона. Не че съм му върл фен, ако бях нямаше да го продам. Просто имам малък досег с 2 годишно А8 на 70 000км, карани без да се жали. Иначе обслужвана на макс. Колата се усеща пред пълен разпад. Нямам никаква вяра, да изсипя значителна сума, без да знам какво точно получавам. И междудругото, не ме впечатли въобще, карайки го успоредно с Артеона. :arrow


Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот kiko26 » Вто 22 мар 2022 10:50


Ако досега си карал предимно Ауди и последната кола е Ауди, мисля че Артеона има голяма вероятност да не ти хареса.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот Vlad777 » Вто 22 мар 2022 11:15


Сега като гледам конфигуратора Бих добавил:
- 20" или мин 19" джанти
- Area view
- Ерго седалка
- Discover Pro
- Harmаn Kardon
- Панорамен покрив и амбиентно осветеление

Ето този например има изброените, освен Area View и е на 1 година:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =333271853


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот !R1 » Вто 22 мар 2022 11:40


Всеки си има негови разбирания, относно екстри, комфорт, динамика и т.н. Резервирай Артеона за тестов ден и ще си отговориш на някои въпроси. От Аудито имаш представа какво да очакваш, щом досега си шофирал няколко и то дизелови.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот dobrin » Вто 22 мар 2022 16:58


Не мисля, че ще намериш съществена разлика между шума на бензинов Артеон и дизеловото Ауди, дори може Аудито да е по-тихо, все пак е по-висок клас, а и има рамки на вратите.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот yoan4o » Вто 22 мар 2022 20:58


Много интересна дискусия с поле за изява и много разсъждения.
Всичко е много относително до усещането, желанията и възможностите на собственика.

За конкретното питане само ще кажа, че за година (преди да ми го откраднат) бях собственик на А7 2012г. 245к.с., на близо 250хил.км. с изсипани 25хиляди за ремонти и подръжка след закупуването му. Това е по-старата генерация от посочената А6 за избор.
В момента съм с Артеон преди фейслифта, видимо от линка на Добрин, като същия претърпя известни подобрения последно време. Снимката е от Фест-а този уикенд.
277102560_430136172287103_7828715364557033392_n.jpg


Колата освен че е с почти всичко е на сравнително малко км. (колкото Аудито от обявата).

Ще кажа само, че Артеона е прекрасен автомобил с много качества, но ако в този момент мога да избирам между него и моето си А7 обявата му ще е спонсорирана в mobile-то. :mhihi
Всъщност единственото, с което Артеона превъзхождаше А7 беше в модерното оборудване, инфотеймънт и други глезотии, което в конкретното сравнение не играе.
И все пак, ако има конкретни въпроси, с които мога да съм полезен, питайте, макар че нямам преки впечатления от новата платформа на Ауди.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: Дилема между Артеон и А6

Мнениеот blind9292 » Чет 07 апр 2022 22:34


Pagemakerboy написа:@thanis, благодаря за съдържателното мнение, както и на останалите колеги, проявили интерес.
Колата няма да се ползва повече от 10-15к на година, 90/10 извънградско/градско.
Идеята е да се продаде след максимум 2-3 години ако е Артеона и след 1 година ако е АУДИ-то.
Артеонът като шум е ОК - с двупластови стъкла е и допълнителен пакет обезшумяване.
Като еластичност поне на хартия не се дава на теория - при реален тест не мога да ги сложа 1/1 първо, защото в Порше нямаха тестови 280 коня Артеон.
Слизам от А6 C7 Битурбо 313 коня, та и двете няма да ми се видят някакъв нереален самолет.

@Кайзен, понеже предишната генерация при A6 272 коня беше с S-tronic, за мен също беше изненада, че в C8 на идентичен мотор са сложили отново Типтроник.


Как така са нямали тестови? Пробвахте ли в Порше София Изток? Аз там наскоро пробвах 280 бензиновия SB и оставах очарован от автомобила. В момента си чакам моя (доста ще си почакам :a045 ). На мнение съм и аз, както казаха по-горе, че на аудито частите със сигурност ще са в пъти по-скъпи, но пък щом ще е за по-кратък период от време може би и аз бих се засилил към аудито. Но ако ще си го ползваш за личен автомобил за дългосрочно ползване бих казал Артеон ( и да знам имам пристрастия не ме съдете.)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo и 54 госта