Passat B8 - обява

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 24 мар 2022 21:07


mukot написа:
tdi fen написа:каква е тази нова кола за 40к лв ,дачия или рено може би фиат ?

Шкода Октавия

Да посочиш освен такава нова за 40К?
Беа по толкова когато стартираха продажбите на О3,към края на 2013.




bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот bbb12 » Чет 24 мар 2022 23:11


Колега, safara88, както го описваш, според мен си за нов автомобил. Ако можеш да си го позволиш и нямаш нужда да сменяш колите на 2-3 години, може би това е най-удачния избор. Какъвто и автомобил да вземеш за 25 хил. лв. в класа на Пасат, със сигурност ще правиш ремонти и ще се занимаваш със сервизи. Все пак такъв автомобил нов струва 80-100 хил. лв. и разликата до 25 вече някой преди теб я е изцедил. Иначе, ако става въпрос за втора ръка, там е винаги до конкретна бройка. Задължително преглед в оторизиран сервиз, тест-драйв и ако нещата изглеждат наред - взимаш. Може би е добре колегите да ти посочат кои моториации в Пасат са по-проблемни, за да ги избягваш.


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Чет 24 мар 2022 23:41


Това беше първоначалната идея, колегите да ме насочат. Заваляха насоки дачия си купи, нисък клас кола си купи, Абе тая не става, ей така, но как защо не стана ясно. Бюджета кредит ли ще е, ами ако ми я откраднат и ..... Три дни за коли не сме си писали:))))


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Petrolhead » Пет 25 мар 2022 8:40


Ама така си е, баси тъпия форум.
Човека иска конкретно обява за да ходи да купува, вие тука с някакви глупости го занимавате.
Ама обявата да е на кола, дето не се чупи, задължително масаж на задните седалки и да може да се качи на Мусала зимата и да има място за 72 килограма куче. До 24500 лева и да има винетка и гражданска
/s


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 9:44


Хаха. Кучето е 110 килограма и само се качва на Мусала ( без чичарско пасатче "висок" клас за 50к на безпроблемните 150к км пробег). Иначе да, ако човек разгледа форума остава с впечатлението, че vw и за подарък не се купува. Много негативизъм. Иначе дискусията тук заприлича на " тоя елементарния си позволява да ни казва,че една кола обезценила се за 5 години с 60% (по ваши думи) не е висок клас".


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот fur1ous » Пет 25 мар 2022 9:48


Гроздето е кисело. Ако намериш втора употреба колата която търсиш ми се обади да си я купя, но съм почти сигурен,че тя не съществува.


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 10:10


Честно ли? Баща ми има една,петнадесет годишна кола с подгрев, с камера за задно виждане с мултимедия,с парктроник и други дребни глезотии и за 5 години след първоначалното обслужване разхода му е само свързан с масла филтри гуми и гориво. Цената и е около 7000 лв. Вземай едни 50к и ми пиши кога да те очаквам да мога да запазя час при нотариус и поне да ти я измия:))))


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот fur1ous » Пет 25 мар 2022 10:15


Еми иди си я купи за 50к. и проблема е решен, колата която търсиш за парите които ти се дават не съществува. Що не направиш като баща ти да си купиш 15 годишна кола за 7к и да си решиш проблема?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Stivi » Пет 25 мар 2022 10:25


safara88 написа:Баща ми има една,петнадесет годишна кола с подгрев, с камера за задно виждане с мултимедия,с парктроник и други дребни глезотии и за 5 години след първоначалното обслужване разхода му е само свързан с масла филтри гуми и гориво.


Доста ми звучи като "надцакването" в детството ми - "Пък моя баща може да набие твоя !" , иначе пък майка ми има кола на 32г. която не се поврежда, само дето годишния и пробег е около 1200 км :mhihi Поредната тема която ще умре поради загуба на интерес, без никакъв резултат :a045


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 10:29


Ето едно много добро мнение за темата.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот w_smith » Пет 25 мар 2022 10:35


Като знаеш толкова много и си изградил виждане по въпроса, защо питаш?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 25 мар 2022 10:58


safara88 написа:Моля за мнение за автомобила, като двигател, пробег, обслужване. Благодаря предварително!!!!
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7980858844

аз рядко пиша в такива теми, защото като цяло са загуба на време , но нека дам и моите 5 стотинки тук..
Двигателя на този пасат е много хубав като цяло, изключително икономичен, имам познат с такъв пасат с този мотор, но доста по-постен откъм екстри. Аз карам предишното поколение B7 с 1.6тди и съм очарован от разхода и поведението на двигателя, напълно покрива нуждите и очакванията ми.
За конкретния пасат от обявата, смятам, че е добре оборудван откъм екстри, което е учудващо за този двигател, обикновено хората поръчващи по-евтиния агрегат изтъняват и откъм екстри, тук е обратното. Което за мен е перфектната комбинация. Получаваш автомобил с много приятен разход, нисък данък, ГО , но пък имаш всичко което ти е нужно. Иначе километрите, хем са много хем не са, Моя пасат в момента е на толкова и за сега да чукна на дърво, нямам драми, но не се знае какво предстои. Обикновено, турбини, дюзи, дпф , егр , съединители, ангренажи почват да оскъпяват подръжката на този пробег. Цената също ми се вижда висока, предвид сегашната обстановка разбирам и цената, но лично аз не бих дал 24хил за кола на 250кл, при положение че купих моя пасат за 14 хил преди 4 години на 190хил км , за мен това е нормална цена, но нормално за едни не е нормално за други и и т.н. Интересното , е че доста познати ми дават сумата която съм платил преди 4 години към днешна дата за да им дам точно моя пасат, но аз не виждам какво ще купя към момента и затова си го карам. Ако те кефи колата, отиди , разгледай я, покарай я, провери историята доколкото е възможно, огледай я хубаво за удари и скрити дефекти и скачай, колата е страхотна, ще ти допадне като поведение, вътрешен обем и усещане, късмет и пиши после какво се ришил, че повечето такива теми свършват с батак и заяждане между питащия и отговарящите и всички си дърпа в неговата посока и накрая питащия просто сппира да пише, но уви освен цените и форумите не са това , което бяха преди време.... Успех!!!


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Sonny_89 » Пет 25 мар 2022 11:54


Подкрепям мнението на "Кихота". На снимки колата ми допада и бих я погледнал и щателно проверил в сервиз. Лично за мен конете са малко за това купе, но всичко зависи от конкретния водач (свиква се). Успех :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Vlad777 » Пет 25 мар 2022 12:45


DoH_KuXoT написа:Моя пасат в момента е на толкова и за сега да чукна на дърво, нямам драми
...
купих моя пасат за 14 хил преди 4 години на 190хил км
Базирано на моя опит, около 250+ км започват ремонтите и проблемите и затова и съм написал да се търси кола около 150 000 - за да можеш да покараш 5-7 години без драми докато стигне 250к, както в твоя случай и както още доста случаи, на които съм бил свидетел от първо лице.
safara88 написа:...без чичарско пасатче "висок" клас за 50к на безпроблемните 150к км пробег...
Може да ми е чичарско пасатчето. За висок клас - със сигурност е така, защото има доста копчета, които липсват при повечето други коли от този модел (ето как вървят в mobile.de коли, оборудвани като моята). :mhihi А всъщност още не е стигнал 150 000 км, та планувам и занапред да го карам :icon_lol

Нито имам право, нито желание да давам наклон на някой как да си харчи собствените пари. Идваш във форума - питаш, получаваш отговор от хора, които вече имат такива коли, както и като цяло опит с обслужване и поддръжка на най-различни автомобили от марката. Не ти харесва какво ти се казва - шанс. Форумът е за взаимопомощ, но това не означава, че всички ще сме на мнение, че изборът е правилен, когато се опитваш да правиш боя с пръдня. Затваряш форума и си взимаш решението. До тук със съветите от мен. Успех! :th_up


bongoo
Мнения: 151
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот bongoo » Пет 25 мар 2022 13:38


Също подкрепям "Кихота".Карам В8 2,0 TDI от 4 години.Тогава беше на 170хил., а сега е на 240 и абсолютно никакви проблеми не съм имал.Нищо не се е налагало да се сменя освен масло, филтри и ангренаж на 210хил.км(по предписание).Щом казват някои може би големите ремонти тепърва ми предстоят след 250хил.км.Моя приятел си взе по същото време същия пасат но с 1,6 TDI (110к.с.) и ръчна ск.кутия.на 130хил.км.И той минава вече 200хил.и е супер доволен.Според мен 1,6 TDI е много подценяван от хората във форума, но съм го карал няколко пъти и мога да потвърдя също, че е много приятен за каране.Върви си много добре и е супер икономичен за това купе.Подкрепям всички че такава кола се избира до 150хил.км или 170-180 компромисно.Но за тези километри се приготви по-скоро за 28-30 хил.И двата пасата са внесени от представителства на VW в Германия през DAS WELTAUTO.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта