Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот stefan4o » Чет 31 мар 2022 19:58


cecoa1 написа:Стефане, твоите коли не е имало какво много да им гледаш, едните са доста нови, а другата доста стара, позната като модел (и вероятно относително евтина).

Цецо, пропуснах да спомена три броя Дачия Сандеро, които купихме с мой колега заедно, като и трите не бяха в движение и не беше много ясно, какво им е (само се предполагаше). Е купих, ремонтирах, продадох и доволен останах :mhihi Даже си я карах моята, ама реших да взема нещо по-ново и така :wink
Някой път, колкото и да гледаш, пак не е 100% гаранция, че няма да ти се падне някой скъп ремонт.




solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Чет 31 мар 2022 20:17


777 написа:
solun1 написа:Не знам, но не си представям, че в днешно време някой би си купил кола без да я качи на канал или на подемник, без да я прочете за грешки, без да я провери по ВИН какво ще излезе или поне аз не бих.
И това на търговците би трябвало да им е ясно......освен ако не е някой дарак за 500...600 - 1000лв дето ще се ползва колкото изкара.

Обикновен лъжец. Ама и ти си го наплашил с толкова гледане. Решил е, че хем ще загуби време и накрая няма да я купиш.

Защо да съм го наплашил продавача - той е изписал неща, които е сменил по колата и на него му е ясно, че в сервиз ще установят дали това е така и какво е сменявано изобщо. А и само би спечелил доверието ми ако механика потвърди това. Нали точно проверката е висша форма на доверие.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Пет 01 апр 2022 11:09


Какво е сменил е без значение, ако колата има ръжда. И той го знае.
Тия сменените неща са неизбежни, ако е карал колата. Но говорят за голям пробег.
Ангренаж няма как да рискува да не си смени, накладки и подобни също, а и ги искат на прегледа. Съединител и турбо се сменяват по принуда, а те карат по над 250 хиляди километра. За толко време и километри в Германия, със сигурност има ръжда, която не се лекува дори всичко останало да е перфектно. Е, това принципно, може и тая да не е така, ама едва ли.


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пет 01 апр 2022 12:42


cecoa1 написа:Какво е сменил е без значение, ако колата има ръжда. И той го знае.
Тия сменените неща са неизбежни, ако е карал колата. Но говорят за голям пробег.
Ангренаж няма как да рискува да не си смени, накладки и подобни също, а и ги искат на прегледа. Съединител и турбо се сменяват по принуда, а те карат по над 250 хиляди километра. За толко време и километри в Германия, със сигурност има ръжда, която не се лекува дори всичко останало да е перфектно. Е, това принципно, може и тая да не е така, ама едва ли.

Напълно съм съгласен, че ако има ръжди, каквото и друго да е супер ОК в колата, просто няма как да се пребориш с нея и не си заслужава да се купува такова МПС.
Явно човека очаква купувач, който да я купи само по снимките в сайта, пристига в Перник, пали колата и щом работи ДВГто значи всичко е ОК, брой му парата и напалва към родния си град да се похвали на семейството колко Убава машина е Зел, а и кЪ врЪви само мамуууу.
Поне се радвам, че не "доукраси" още нещата та да се разкарвам 300+км до там и да установя, че не е това, което ми описваше.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Пет 01 апр 2022 13:45


Скритата ръжда въобще не пречи колицата да си работи съвсем добре, и да хване окото на някой по-лековерен човек. Има хора, младежи, жени, всякакви, които могат и да пропуснат проверка в сервиз... Особено пък ако си изкарват лесно добри пари, и с лека ръка ги харчат.
В интерес на истината, дори и с ръжди, ако иначе е ОК колата, може да мине доста голям пробег без съществени проблеми. Но не може да го мине за много години, защото ръждата ще почне да се показва и да влияе...
За всеки влак си има пътници.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот bbb12 » Пет 01 апр 2022 15:54


Това си е много стар трик на измамниците. Отначало няма проблеми за нищо, за всичко ще ти съдействат и т.н. Като му кажеш - "давай да действаме" се почват увъртания. Няма да повярвате колко хора се хващат на подобни въдици. Надъхали са се вече, че ще купуват дали е кола, дали нещо друго и е почти невъзможно да ги откажеш. Преди около година колега се оглеждаше за кола. Хареса някаква Хонда ЦРВ май беше, от Италия. Обажда се на джамбазина да му изпрати талона колата, за да я провери. Онзи казва - "никакъв проблем" и му изпраща талон на Хонда Акорд:). Колегата даже не се беше усетил. Вика ми "ето, човека веднага ми изпрати талона". Като му звънна втори път, колата вече се беше "продала".


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пет 01 апр 2022 16:53


bbb12 написа:Това си е много стар трик на измамниците. Отначало няма проблеми за нищо, за всичко ще ти съдействат и т.н. Като му кажеш - "давай да действаме" се почват увъртания. Няма да повярвате колко хора се хващат на подобни въдици. Надъхали са се вече, че ще купуват дали е кола, дали нещо друго и е почти невъзможно да ги откажеш. Преди около година колега се оглеждаше за кола. Хареса някаква Хонда ЦРВ май беше, от Италия. Обажда се на джамбазина да му изпрати талона колата, за да я провери. Онзи казва - "никакъв проблем" и му изпраща талон на Хонда Акорд:). Колегата даже не се беше усетил. Вика ми "ето, човека веднага ми изпрати талона". Като му звънна втори път, колата вече се беше "продала".

Има го тоя момент с надъхването при всички, нещо като ти хареса и вече едва ли не виждаш как след няколко банални процедури ще е твое. Да обаче трябва и да се отърси човек от това чувство и да прецени реално фактите. Аз недвусмислено на такива хора им показвам (разбира се по възможност деликатно, зависи от поведението на другия, но мога да съм и арогантен), че място за грешки няма, особено пък когато става дума за пари, и особено когато става дума за парите на моето семейство. Вярвам на това което ми казват (в случая продавачите или джамбазите), но после и пред тях проверявам дали е така.
Ходил съм с приятели по автокъщи да си избират коли, иииии голямата част от тия така уж обиграни "продавачи" като станат сериозни нещата да се иде на сервиз, или да се види по ВИН какво излиза за колата в оторизирания дилър и т.н., и виждам как почват да кълчат кълки и да шикалкавят, и от така уж реални километри!!!, уникална!!! всичко по колата работи!!! безупречна кола!!! кола за маниаци!!! напълно обслужена!!! качваш се и караш!!!, се оказва че това е един дарак дет е за Надин, и не отговаря на нито едно от описанията в обявата, а лъжеца почва да се прави, че го вика някой.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот kris11 » Пет 01 апр 2022 19:23


solun1 написа:Явно човека очаква купувач, който да я купи само по снимките в сайта, пристига в Перник, пали колата и щом работи ДВГто значи всичко е ОК, брой му парата и напалва към родния си град да се похвали на семейството колко Убава машина е Зел...


Така , както чета скоро няма да си купиш автомобил , а и темата ще стане над 15 страници.
Защо мисля така :
търсиш 2008г автомобил и то дизел .
Без ръжда може , ако е карана само в Сахара или Калифорния. Дизел на тези години със сигурност е над 500 к км / въобще не се карат много дизелите .Оттам и всички бъдещи скрити ремонти /


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Пет 01 апр 2022 21:41


Стига с тия мантри, че пробега на дизел е със сигурност 40-50 хиляди километра на година.
Да, за много от дараците внасяни у нас, вероятно това е вярно, но със сигурност не е за всички.
И го казвам, като човек, който е имал само дизелови коли, някои от които купувани лично в Германия. А и като живял и работил около 6,5 години там, и имащ достатъчно наблюдения над познати, колеги, комшии, и пр.


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Съб 02 апр 2022 7:26


kris11 написа:
solun1 написа:Явно човека очаква купувач, който да я купи само по снимките в сайта, пристига в Перник, пали колата и щом работи ДВГто значи всичко е ОК, брой му парата и напалва към родния си град да се похвали на семейството колко Убава машина е Зел...


Така , както чета скоро няма да си купиш автомобил , а и темата ще стане над 15 страници.
Защо мисля така :
търсиш 2008г автомобил и то дизел .
Без ръжда може , ако е карана само в Сахара или Калифорния. Дизел на тези години със сигурност е над 500 к км / въобще не се карат много дизелите .Оттам и всички бъдещи скрити ремонти /

Амиии.... никой не те кара да я четеш тая тема ( 15 страници), нали?! В Сахара повече натискат на японския 4х4 автопром - Ленд Круйзер, Патрол, Паджеро. В Калифорния натискат на луксозните коли с големи кубатури и джипове повечето от щатския автопром ..... в която категория аз не попадам!
Не се опитвам да те апострофирам, а да приемеш, че има и хора като мен, които не биха купили кола със "зажмали очи" защото така правели всички останали. То за това и джамбазите и търговците си позволяват така нагло да мамят, дет има една приказка "Докато има балами , ще има и тарикати".
Мой познат през 90те години на миналия век си търсеше кола , замина с тия бусове дет возеха до Германия или Австрия и обикаляха докато всички си купят коли от там. Еми той обаче не си харесал нищо от местата дет са обиколили, всички му казвали да купи нещо щот иначе бил на загуба ....похарчени били пари за пътуването с буса, за храна, за спане и т.н. Той си се върнал пак с буса , каза ми - "да, похарчих пари, но тези дето купиха коли от там по време на пътуването към БГ имаха сериозни проблеми, наложи се да се теглят един други, а после ремонтите у нас , тичане по майстори, на тях им излезе в пъти по-скъпа тази екскурзия от колкото на мен". Та малко след това моя познат си купи Пасат от тук, купуван от предишния собственик като нов в БГ с всички фактури и подробности кога и какво е сменявано по колата.
Всеки сам си преценява за какво и как да си харчи или инвестира парите. Явно моята преценка се различава от общо приетото, за което моля на когото не му е интересно и не му допада темата, нека да я подмине и да не си губи времето, ..... има много теми в нета и със сигурност къде къде по-интересни от тази.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот kris11 » Съб 02 апр 2022 20:22


cecoa1 написа:Стига с тия мантри, че пробега на дизел е със сигурност 40-50 хиляди километра на година.
Да, за много от дараците внасяни у нас, вероятно това е вярно, но със сигурност не е за всички.
И го казвам, като човек, който е имал само дизелови коли, някои от които купувани лично в Германия. А и като живял и работил около 6,5 години там, и имащ достатъчно наблюдения над познати, колеги, комшии, и пр.

2010/11 г когато търсех ван се нагледах на скраб в Германия и то именно на дизели. 9-10-11 г одишни нямаше под 470 к км. и то обяви само от Германия и то от частни лица / не талибански автокъщи/. Гледал съм само обяви от частни лица./ Да не говоря за многобройните обяви за VR6 s getribe kaput :wink
И не мо говори баснята ,че дизел се кара амо в събота и неделя на високосна година :Mr Green Fun
Таралясника ми /защото вече започва 25 година след 2 дни / го купих на търг в е-бей само по снимки за 1210 евро на 159 к км. с 2 комплекта гуми /зимни/летни и освен железарките и лети джанти./ Всичко от снимките и описанието отговаряше на описаното и снимките.Германеца беше точен и дойде да ме вземе от около 70 км ,че имаше почти никакъв транспорт до градчето на 3-3,5км от границата със Швейцария / по смътни стари спомени май беше Блумберг /.
Ами драпа си -5 и 12 март ме закара и върна от Боро / на отиване 10л газ , на връщане 11 - побързвах .
А пък кандидат купувача да отиде в Германия да си купи автомобил пък някой да го заведе в сервзи за оглед :Mr Green Fun

solun1 - гарантирам ти ,че ще купиш лъскав скраб или ще избираш още дълги години. Цените на 2 рата употреба скочиха яко Събирай бюджет и скачай на много по- нова година.


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Съб 02 апр 2022 21:44


Ясно е, че немците не са по-шашави от нас - продават си МПСтата поради някои основни причини, които всички знаем. Да голяма част от тия автомобили са скрап или пък изискват солидни вложения за да станат изправни, особено пък от автокъщите и още повече от такива дет се държат от арабели, сърби и т.н. Но изпадат от време на време и добри, запазени, читави коли, най вече от частни лица или на някой търгове, обаче трябва следене на обявите и т.н. да не влизам в излишни подробности. Както се казва , който търси намира! Имам приятел (в пълния смисъл на думата приятел), който живее и бачка от години в Германия, самия той прекупува в свободното си време части и по някога коли (от друга марка) , когато изпаднат на добри пари и може да се продадат през някаква печалба. За съжаление се случи на скоро трагедия в семейството му, и не бих искал да го ангажирам с моите щения. Сигурен съм, че той би намерил това което търся, разбира се не веднага, а когато изпадне изгодно и читаво МПС - виждал съм колите с който си е идвал през годините в БГ.
В Германия може и да не ходят на сервиз при покупка , но там МАНТАЛИТЕТА е друг като цяло - мнооого важна подробност,..... и той е коренно различен от манталитета на нашите джамбази при което у нас е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преди покупка да закараш колата в сервиз ако искаш да не разчиташ само на късмет и "откровените и искрени" приказки на търговеца.
Да цените скочиха, но като няма на кой да продадат......тая ламарина им държи пари и колко по-седи толкова по му яде печалбата. Още на първа приказка цената е с поне 10%+ на долу, а като открия и калпавите интервенции по колата и ценичката пада значително от първоначално обявената (иначе по телефона преди това казва, че нищо не може да свали или ако свали ще е нещо минимално). Има едно златно правило в търговията и всички го знаем - една стока или услуга се продава за толкова, за колкото реално някой би я купил, а когато намалее търсенето цената спада.
А сервиза е именно за това, че не искам да си купя лъскав скрап.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот 777 » Съб 02 апр 2022 22:40


kris11 написа:в Германия и то именно на дизели. 9-10-11 г одишни нямаше под 470 к км. и то обяви само от Германия и то от частни лица / не талибански автокъщи/.

Не съм специалист да кажа кое е истина и кое лъжа в Германия, но пускам бърз пример. Не съм взел най-скъпата нито най-евтината. Вярно, че 5850 евро не е малка цена, става дума за 14 годишна кола на 174000км. Възможно ли е, лъжа ли е? Не е 11 годишна, не е и на 300-400хил, а на под 200хил. Има още десетина подобни.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 4b1e7382a1

Като гледам е обява на автокъща, което значи, че колата е продадена от собственика си на по-ниска цена.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Съб 02 апр 2022 23:16


В Германия не ходят често в сервиз при покупка и по други причини. Колата купена от автокъща има гаранция една година по закон. Това дори ако в договора с големи букви пише, че НЯМА гаранция. Затова и калпавите коли се продават само за износ(експорт). Има и друга схема, продажба чрез подставено лице, някой пенсионер например. От частно лице няма законова гаранция. Но и това трудно минава, защото в талона на колата се вписват и предишни собственици, и естествено кога на кого е била регистрирана колата. Когато видиш, че продавач, частно лице, е купил колата скоро, и вече иска да я продава, трябва да се има едно на ум. А когато се има едно на ум, проверка на колата се предлага в болшинството автосервизи, плюс пунктовете за ГТП.
...
За пробега. От всички хора, които познавам в Германия за над шест години, ЕДИН, единствен знам, че правеше около 160км ежедневен пробег. И това беше като изключение, всеки с който сме го коментирали там, го потвърждаваше. Няма как тая страна да е четвърта икономика в света, ако около 1/4 от населението и, прекарва по над два часа на ден в автомобилите си на път за работа.
Специално ван, Шаран с 1,9PD -130к.с. го продаде преди близо две години, мой колега-немец на 180 хиляди километра, реални, в чудесно състояние, за 3000 евро. Чиста случайност, че тогава бях в отпуска, и не го купих аз. Малко преди това, мой приятел българин, му търсихме някаква кола, и взе споменатият от мен в темата Туран с 1,9-105к.с. от края на 2007г, на 157 хиляди километра за точно 4000 евро.
Аз лично почти винаги гледам обяви за дизелови коли в Германия, и има относително малък процент, които да са на внушителни пробези.
Лично карах Пасат дизел от 2001г на 270 хиляди километра, практически от първи собственик, след него Шкода Фабия също дизел от 2005г на реални под 120 хиляди километра.
Комшията, немец(пенсионер), кара А6 комби с 2,7TDI на под 130 хиляди километра. Другия комшия имаше Туарег 3,0 дизел, но практически не го палеше дори с месеци, защото работеше на 300 метра от дома си.
Много немци са си влюбени в дизела, и се отказват от него само след сериозни технически проблеми с такива коли. Това Независимо колко си карат колите. И въпреки, че прагматичната сметка понякога е в полза на бензина, понеже дизела се облага с малко по-високи данъци.


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот Lonely-Wolf » Нед 03 апр 2022 18:05


Тази ти е близо. Ходил ли си да я видиш? https://www.cars.bg/offer/61e2b16afd7d097ce02576e5



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 116 госта