Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот vocil » Нед 27 мар 2022 23:39


Поредната забавна тема в този раздел и празни приказки само.
Как се купува кола, според тази тема :
Искаме нещо, но не знаем какво.
Като ни предложат нещо, никога не го харесваме и веднага намираме теоретични недостатъци.
Нямаме бюджет.
Най-важно е да има стрелка на температурата.
Също е най-важно да има широк подлакътник.
Искаме Туран, пускаме тема за това и си пишем приказки в нея вече няколко дни, пък до сега само един път сме се само возили въобще в Туран.
Сравняваме си някакви числа, обеми на багажници на теория, и пак теории... Приказки...
И още мога да добавя.
Не мога да не коментирам и стила на писане :
"свежарка", "бона",.. "ебем ти.."




solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пон 28 мар 2022 6:42


vocil написа:Поредната забавна тема в този раздел и празни приказки само.
Как се купува кола, според тази тема :
Искаме нещо, но не знаем какво.
Като ни предложат нещо, никога не го харесваме и веднага намираме теоретични недостатъци.
Нямаме бюджет.
Най-важно е да има стрелка на температурата.
Също е най-важно да има широк подлакътник.
Искаме Туран, пускаме тема за това и си пишем приказки в нея вече няколко дни, пък до сега само един път сме се само возили въобще в Туран.
Сравняваме си някакви числа, обеми на багажници на теория, и пак теории... Приказки...
И още мога да добавя.
Не мога да не коментирам и стила на писане :
"свежарка", "бона",.. "ебем ти.."

Ще се опитам да се изразя максимааално културно - като не ти допада темата . не я чети! - разбраш ли това, което ти написах сега ? ако не си, мога и "любезно" да се изразявам.
И да, претенциозен съм, много ясно, че ще избирам, колата освен да ме вози, трябва и да отговаря на критерий, които са ми необходими. И много логично е, че ще купя автомобил, когато попадна на това което ми харесва и си заслужава. Тези, които ми допаднаха по снимки от сайтовете, ами ходих и гледах някой от тях (до 100+км около мен). Вече на място разбираш, колко изобретателни могат да бъдат родните джамбази (под джамбази имам предвид и тези които вкарват по 1...2....3 коли и ги държат по разни дворове и лозя на село, не по автокъщи.......та ходих и такива да видя/карам - но това са някви 50....100метра движение дет няма нищо общо с каране по шосе, превключване на всички предавки и т.н. и добиване на по-добри впечатления от автомобила)(хахаха, "карах" Туран и на един паркинг в междублоковото пространство, вкаран от Германия, "в перфектно състояние", въртях из между паркираните коли, допадна ми автомобила, била на зет му който бачка във ФРГто и когато се прибира към БГ купува кола с която си докарвал и багаж на сам и я оставя на шурека си да я продава,... исках да се уговоря кога ще можем да я транспортираме до сервиз да я прегледат по-вещи от мен хора докато човека препаркираше колата и като я премести на асфалта имаше пресни следи от теч на масло и това за 30тина мин работа на мотора).
Аз бюджет не съм посочвал, посочих годините които ме интересуват. Явно колегата се опитва да е от наследниците на баба Ванга или пък може и Звездите да му говорят за да е на ясно какъв ми е бюджета.
И му благодаря за изказаното мнение, има нужда и от такива хора, с което за пореден път се убеждавам,, че Байганьовщината никога няма да изчезне. Нищо лично към колегата, и се извинявам ако съм го засегнал.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот stefan4o » Пон 28 мар 2022 8:01


Да търсиш свестен 15-годишен автомобил е малко като да искаш някоя 45-годишна девственица. Нали се сещаш? Ще попаднеш на всякакви таратайки, повярвай ми. Накрая ще вземеш някоя що-годе читава и това е - пак ще правиш ремонти. На повечето са им взели отдавна хубавото, а за следващите собственици са само ремонтите. Зная, че вероятно си наясно с това и, че с нищо не ти помага, но за съжаление истината е такава.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот samo_pechka » Пон 28 мар 2022 10:23


Не е лъжа. Нагледал съм се и аз на таралясници през живота си. Над 90% от обявите в България "сядаш, караш, таман разработена , на малко км, обслужена, сменени еди кои си консумативи ( сериозни от типа на ремък газоразпределение, съединители, турбо, не говорим за дреболии от рода на накладки да речем и т.н. ) Е кой е тоя амсалак търговец дето ще ти вкара "нов внос" над 10 и кусур години и ще я обслужи преди продан?!
Типичен пример е моят приятел който наскоро си купи Туран ( не съм присъствал на покупката ) . Не знаехме за задължителната печка, ровил , търсил , няма я печката . Но си личали някакви уйдурми и съмнението му е, че е смъкната умишлено, вече каква е била причината не се знае. След седмица ще я видя и ще умуваме какво да я правим.


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пон 28 мар 2022 10:25


stefan4o написа:Да търсиш свестен 15-годишен автомобил е малко като да искаш някоя 45-годишна девственица. Нали се сещаш? Ще попаднеш на всякакви таратайки, повярвай ми. Накрая ще вземеш някоя що-годе читава и това е - пак ще правиш ремонти. На повечето са им взели отдавна хубавото, а за следващите собственици са само ремонтите. Зная, че вероятно си наясно с това и, че с нищо не ти помага, но за съжаление истината е такава.

Да, така е, съгласен съм с теб. От голямо значение и как е била стопанисвана една 15 годишна кола. На ясно съм, че каквото и да се вземе на тези години, все ще има нещо за оправяне. Но едно е да е експлоатирана съвестно и ремонтирана грамотно и навременно, друго е да е ползвана като "служебна" кола и да са я управлявали 20 човека или да е ползвана от някой мърляч.
А пък тези автомобили от автокъщите дет гледах с "реални" , "доказуеми" км, "перфектно състояние", "реална година", "ще ти направя цена" и т.н. и т.н. , като идеш на място и я видиш от близо колата и веднага ти става ясно, че е закрепена колкото да се продаде без да си изобщо технически грамотен. А пък и като го поразпитам джамбазина за сервизни документи, който той е упоменал в обявата и почват едни бисери и съчинения при което ми идва да му забия шамар, че ме е подвел нарочно.
А и това дали ще купиш кола за 7..8..9х.лв или за 150...160хил.лв шашмите на търговците са си едни същи, в последно време още по-изобретателни.
(Между другото, мой приятел беше чукал 50 годишна девственица , ...казвам го не за да се заяждам или правя на умен, а като потвърждение на това , че всяко правило има изключения. Естествено, че аз не храня надежди, че точно това изключение ще уцеля като кола, но все пак стремежа ми е максимално да се доближа до него).


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот 777 » Пон 28 мар 2022 10:43


Другото не знам, но според мен да откриеш Туран или друга подобна кола с наличен катализатор по автокъщите е нещо крайно екзотично и трудно постижимо. И с такава самоувереност и тон ти обясняват, че "има всичко" и не правят "такива неща". Тия катализатори да не са взели да ги изкупуват по 1000лв вече, че толкова отчаяно ги прибират. Хем знаят, че хората взеха изрично да държат на тях.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот stefan4o » Пон 28 мар 2022 10:58


solun1 написа:(Между другото, мой приятел беше чукал 50 годишна девственица , ...казвам го не за да се заяждам или правя на умен, а като потвърждение на това , че всяко правило има изключения. Естествено, че аз не храня надежди, че точно това изключение ще уцеля като кола, но все пак стремежа ми е максимално да се доближа до него).

А, стига бе :bowdown :bowdown :bowdown
Евала на такива жени, толкоз години да търсят подходящия :mhihi

Като цяло си прав за автокъщите. Търси кола от човек - примерно да я закачите на газ-анализатор, да видиш, аджеба, тоя ДПФ дали е там, работи ли и т.н. Че после на ГТП-то може да рониш крокодилски сълзи. Аз когато миналата година търсих кола изобщо не отварях обяви без регистрационна табела (вижда се още преди да отвориш обявата). Просто кола от джамбаз... мерси.
Преди две-три седмици ходихме в една автокъща тук, в Стара Загора, и човекът каза, че всички негови коли държи пред клиента да минават пълен преглед в оторизиран сервиз. Каза, че в Стара Загора тая услуга струва 160лв. в Автохит, вика даже и компресията мерят на мотора... Гледат всичко от-до. Така че по-добре дай някой лев ама да знаеш, какво си купуваш.


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пон 28 мар 2022 11:14


Един от Тураните дето гледах на скоро в автокъща - "236хил.км и са си реалните, щото на тая не сме ги връщали иначе на някой от другите коли връщаме". "Няма точка ръжда" - праговете пръснати така че по декоративната лайсна има от боята и по пластмасите на подкалниците също. Клекнах и я погледнах от долу до колкото може да се види - на тор, ръжда и върху нея още ръжда. Ама пък имала ДПФа, не са го пипали. Казах му, брат пойзгнила е доста, а той - е австрийка е баце к'во сакаш, оно не моо да нема ръждичка по неги.
Предложи ми Версо 2014год, 2.0 дизел 126к.с. регистрирано с БГ номера, после в мобилето видях, че Версото на обява е 2013год. и цената му е 100лв повече от тая дет той ми спомена, колата беше с някакви малки гуми дет изобщо не са за нея и й придават доста грозна визия.
Предложи и Зафира, 2008 или нещо такова с 1,7 цдти, която каза, че още не са я правили щот майстора бил зает. Показа ми я.......еми и за подарък да ми я беше дал, пак нямаше да я взема.
Иначе беше любезен и отзивчив към мен, и аз също де.

stefan4o написа:
solun1 написа:(Между другото, мой приятел беше чукал 50 годишна девственица , ...казвам го не за да се заяждам или правя на умен, а като потвърждение на това , че всяко правило има изключения. Естествено, че аз не храня надежди, че точно това изключение ще уцеля като кола, но все пак стремежа ми е максимално да се доближа до него).

А, стига бе :bowdown :bowdown :bowdown
Евала на такива жени, толкоз години да търсят подходящия :mhihi

Като цяло си прав за автокъщите. Търси кола от човек - примерно да я закачите на газ-анализатор, да видиш, аджеба, тоя ДПФ дали е там, работи ли и т.н. Че после на ГТП-то може да рониш крокодилски сълзи. Аз когато миналата година търсих кола изобщо не отварях обяви без регистрационна табела (вижда се още преди да отвориш обявата). Просто кола от джамбаз... мерси.
Преди две-три седмици ходихме в една автокъща тук, в Стара Загора, и човекът каза, че всички негови коли държи пред клиента да минават пълен преглед в оторизиран сервиз. Каза, че в Стара Загора тая услуга струва 160лв. в Автохит, вика даже и компресията мерят на мотора... Гледат всичко от-до. Така че по-добре дай някой лев ама да знаеш, какво си купуваш.

Тя даже точно така му била казала, че чакала принца на белия кон, ама вече голямата част от живота й била минала и преценила, че може и да не се яви както тя си е мечтала. И решила, че девствена няма да иде в отвъдното. Та моя човек я е омаял някак си и пръв той счупил прозореца, известно време са поддържали връзка.

Със сигурност каквато и кола да се вземе ще се закара на сервиз за проверка - тези 160лв не са пари хвърлени на вятъра, а инвестирани в последствие по-малко да те боли главата.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот 777 » Пон 28 мар 2022 11:44


stefan4o написа:Преди две-три седмици ходихме в една автокъща тук, в Стара Загора, и човекът каза, че всички негови коли държи пред клиента да минават пълен преглед в оторизиран сервиз. Каза, че в Стара Загора тая услуга струва 160лв. в Автохит, вика даже и компресията мерят на мотора... Гледат всичко от-до. Така че по-добре дай някой лев ама да знаеш, какво си купуваш.

Малко съмнителна работа. Първо - прави си реклама и се изтъква. Много хора сигурно отказват прегледа респектирани от "сериозността" на търговеца. Второ - вероятно ги води в 1-2 сервиза, с които има отношения и заключението ще е тенденциозно. Трето - тая цена от 160лв ми звучи сериозна като за преглед в най-централния сервиз на VW в София, какво остава за Стара Загора. С какво толкова обосновават 160лв? Вдигане на подемник, "оглед" (10лв), мерене на компресия (голямо чудо е). Просто одират купувача и си делят по 80лв със сервиза. Накрая и да не купи колата е добър бизнес, ако има по 1-2 огледа дневно.

Последна промяна от 777 на Пон 28 мар 2022 14:12, променено общо 1 път.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот thanis » Пон 28 мар 2022 11:52


Колега, @777 преди да пишеш по навик, провери за какво иде реч. Автохит е дилъра на VW в Стара Загора. Колкото ще вземат в София, няма да е кой знае колко по-ниска цена в Стара Загора. За 160лв преглед на автомобила се прави тоя тъпия чеклист от 100 неща, които се гледат. Има места, където през стъклото ги гледаш какво точно правят. Тъй че, недей стреля в тъмното с празен пистолет.

Също така, че масова практика джамбазите и автокъщите да лъжат и мажат с всичко, не означава, че всички са така. Генерални заключения недей да си правиш. Има съвестни търговци на пазара, просто са рядкост.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот 777 » Пон 28 мар 2022 13:51


Съгласен съм, че има изключения. Само че съм видял и чул доста много такива търговци (примерно 50-100) и бих казал, че са много редки изключения. И точно поради самоинициативата от въпросния търговец го смятам за много съмнителен ("всички негови коли държи пред клиента да минават пълен преглед в оторизиран сервиз"). Вярно, че говоря с предположения, но смятам, че има голяма вероятност да съм прав. Ти по същата логика стреляш в тъмното като се мъчиш да ми опонираш на принципа "е що пък не". Какъв е шансът по всяко време на деня някой да отиде във въпросния официален сервиз и да иска пълен преглед на момента без да му кажат "имаме час следващата седмица" или поне за след 1-2 дни?


pietrokaja
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 14 мар 2018 20:25
Автомобил: Opel
Двигател: Z 17 DT
Местоположение: Сливен

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот pietrokaja » Вто 29 мар 2022 2:04


Извън темата на автора но когато аз избрах употребяван автомобил момчето ми каза:
Първо отиди си запази час в автосервиза и после ще говорим за транзитни номера. - За мен това беше знак, че не се притеснява от по-обстоен преглед, защото и самите търговци знаят какво продават(за коя кола да шикалкавят и за коя да не се притесняват от преглед).
Както винаги става взех друга кола защото видях да я свалят от автовоза, преглед в друг сервиз, а накрая и цената ме удовлетворяваше.


ilkapavlova
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 28 фев 2016 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот ilkapavlova » Вто 29 мар 2022 8:23


Лакърдии като вайбъра на ловна дружинка ама не от тия най-централните .Просташките обсъждания на 50 годишна жена не са за тук!


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Вто 29 мар 2022 18:01


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ntekid

Някоя такава, регистрирана, обслужена, "от човек"...
Без да съм ползвал Зафира, сигурен съм, че разликите с Туран не са чак като между Бентли и Опел Кадет... Модела има здрав дизел 1,9 от Фиат, читав автомат от Айсин, а и цените им са малко по-ниски от на Туран. Като го вземеш регистриран и обслужен, остават пари и за цялостен ремонт на автомата ако се наложи. От разликата в цената, се подбира и по-читав екземпляр, или пък се оправят разни дребни кусури. 120 коня е даже по-надежден, защото няма вихрови клапи, както при 150. Ако липсва мощност, слагаш чип, и става над 150 коня. Турана също се подсилва с чип, но ако автоматика е важен, директно бих гледал Зафира.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4240
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот tdi fen » Вто 29 мар 2022 18:51


единственият сериозен проблем на Фиат дизела са вихровите клапи при Туран няма да имаш такава един проблем по-малко



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта