Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Чет 24 мар 2022 9:58


Здравейте!
Търся семеен автомобил, който да се ползва и в ежедневието , а не само уйкендите.
Ще се радвам ако ми помогнете със съвети. Насочил съм се към автомобили след 2006 - 07- до 2008 година. Турана много ми харесва на визия, но след доста изчетени теми се налага мнението за 1,9 мотора като препоръчителен избор. Обаче с тия 105 коня ми се струва, че ще е като астматик с вкл. клима и 3...4ма пътника. Бих предпочел 2.0 140к.с. БММ.
Не мога да се ориентирам и с каква ск. кутия да бъде - ръчната била кекава за по-мощния мотор , ДСГето също давало често дефекти и ремонтите били 3 бона +.
За бензиновия 2.0 109к.с знам, че са с фабричен метан, но и той ми се струва астматик. Не съм състезател, но не искам да се изправям на нокти когато изпреварвам и отсреща се покаже кола.
Ако някой е имал преки наблюдения от Турана и други миниванове в тази категория, и смята, че има по-добри, удачни модели от този, моля да сподели.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Чет 24 мар 2022 19:37


Пробвай, покарай... Всичките стават, бих пропуснал Тойотата.
Турана върви добре за 105 коня. Климатика на дизели с турбо, почти не можеш да го усетиш.
Не знам дали е на място, но можеш да хвърлиш едно око и на Фиат Крома от тия години, то техниката им със Зафирата е почти еднаква(а цените им са добри) - https://youtu.be/-kjVI7N2m-A
...
Турана има аналог при Сеат- Алтеа XL.
...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот muns61 » Чет 24 мар 2022 20:27


Широк спектър от коли, кой ти поддържа колата?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 24 мар 2022 21:03


Алтеа ХЛ и аз заглеждах. Но нещо много дървенее интериора. А версия с подлакътник е рядка много. А на тая екстра, колкото и да ви е смешно,държа. В Леон е също рядкост. Сигурно може да се присоби от Голф 5/Туран. Но мерси,спестили от няколко парчета пластмаса. Ебем ти спортното подразделение.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот gogogo79 » Чет 24 мар 2022 23:41


cecoa1 написа:Пробвай, покарай... Всичките стават, бих пропуснал Тойотата.
Турана върви добре за 105 коня. Климатика на дизели с турбо, почти не можеш да го усетиш.
Не знам дали е на място, но можеш да хвърлиш едно око и на Фиат Крома от тия години, то техниката им със Зафирата е почти еднаква(а цените им са добри) - https://youtu.be/-kjVI7N2m-A
...
Турана има аналог при Сеат- Алтеа XL.
...

Kолега , може ли да споделиш , защо би пропуснал Королла Версо?


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пет 25 мар 2022 7:41


Гладах ги и Сеат АлтеаХЛ и Фиат Крома , но външно изобщо не ми допадат, а и вътре интериора някак си не е моето, макар,че на клипчетата се виждат като удобни и практични коли.
Преди време за малко ползвах колата на приятел - Тойота Авенсис 2006 или 07год , с 2.2 дизел 150кс , комби. Бих казал, че е удобен автомобила, има достатъчно място както за пътниците така и за багаж от зад. Може би бензиновия двг е по-евтин за поддръжка . Проблема е, че е доста дълга като размери колата и намирането на място като се прибирам вечер ще е приключение, а и все още има хора дет паркират като арабин в пустиня (правил съм им забележка, защото така спират, че директно после да излезе на пред без да прави маневри, а то има 2....3+ метра до колата пред него. Прост човек и силен ветАр нЕма кво а ги запре!). Та евентуално се налага и до известна степен да се съобразя и с дължината на МПСто което ще купувам.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Пет 25 мар 2022 8:50


Тойотата заради дизела я изключвам аз. Относително по-скъпа за ремонт горивна система на DENSO. И други дребни неща по мотора.
Докато при Форд мотора е френското HDI, а при Опел е също доказан 1,9JTD на Фиат. Имат си дребни кусури и те, както и помпа-дюза на VAG, но са поносими.
...
Ако в задачата има и автоматични скорости, то бих избрал с класически хидротрансформаторен автомат, какъвто е в Зафирата например.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот muns61 » Пет 25 мар 2022 9:40


Една забележка за Форд. Ц-макс е по-къс от Фокус комби в багажника. Само дето е по-висок при преднита седалки, та може да не сваляш цилиндъра, ако отиваш на опера.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот samo_pechka » Пет 25 мар 2022 11:21


То и Туран има малък багажник . На задните седалки, се чувстват удобно хора ( ако и трите са заети ) с дребно телосложение, жени , деца.


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пет 25 мар 2022 16:40


samo_pechka написа:То и Туран има малък багажник . На задните седалки, се чувстват удобно хора ( ако и трите са заети ) с дребно телосложение, жени , деца.

На Турана не ми се видя да е малък багажника - 649л (днес гледах един в автокъща)....Пасат комби от тези години 603л....Тойота Авенсис комби 520л, за Версото и Зафирата дават някакви мин.размери дет е с поставен третия ред седалки - 140-200л.
На задните седалки обикновено возя децата и хора с нормално телосложение и мисля, че в Турана 3ма биха се побрали от зад без да си пречат (може и да греша де, но така ми се стори). Седалката на шофьора може ли да се регулира по височина, а на задните седалки гърба може ли да се регулира (видяха ми се доста изправени и може би няма да е удобно за кръста на дълъг път) ?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот 777 » Пет 25 мар 2022 17:35


Не съм се возил отзад, но това делене на 3 седалки не е добра идея. Нормалните коли имат почти равна задна седалка - като има двама, могат да разделят мястото. Докато с 3 седалки с издигнати ръбове няма как да седнеш между двете, което едва ли е удобно.


solun1
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот solun1 » Пет 25 мар 2022 19:24


777 написа:Не съм се возил отзад, но това делене на 3 седалки не е добра идея. Нормалните коли имат почти равна задна седалка - като има двама, могат да разделят мястото. Докато с 3 седалки с издигнати ръбове няма как да седнеш между двете, което едва ли е удобно.

Не знам колко е удобно с три отделни седалки, ще кажат ползвателите на Туран как е. До колкото си спомням, средната седалка може да се сгъне и да се ползва като широк подлакътник (и като може би масичка) ако седи един или седят двама от зад.


Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот Ivaile » Пет 25 мар 2022 19:38


Предните седалки се регулират по височина.
Седалките отзад са удобни И за трима възрастни.
Реално багажникът на Пасат е по- удобен, по -дълбок е


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот cecoa1 » Пет 25 мар 2022 20:22


Удобни са задните седалки на Турана. Облегалките се регулират индивидуално, а също самите седалки се местят напред и назад. Освен това се махат седалките по отделно. Гърбовете падат до хоризонтално положение, това включително и на предната дясна седалка. Багажника го дават дори над 690 литра, но и той варира ако се дръпнат задните седалки леко напред.
На Зафирата май седалките влизат в пода при сгъване и става равен под, докато при Турана не може. Но пък има безброй малки отделения за дребни вещи.
Позицията на седене е висока, регулират се предните седалки и по височина.


masterixx
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 21:27
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2009
Местоположение: Sofia

Re: Туран, с кой мотор и кутия или Зафира - Версо - Смакс или нещо друго

Мнениеот masterixx » Пет 25 мар 2022 20:48


Карам Туран 7 местен вече 3та година и съм доволен.
Всички седалки можеш да ги правиш каквото поискаш. Отзад съм с 3 различни детски столчета и вратите се затварят без проблем. Задните 2 седалки са на нивото на пода като се приберат - място за багаж да искаш.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 215 госта