Покупко-продажба на украински автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
rad.hr
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 31 мар 2022 22:44
Автомобил:
Двигател:

Покупко-продажба на украински автомобил

Мнениеот rad.hr » Чет 31 мар 2022 22:53


Привет,

Казусът е следният:

Украинец, който е пристигнал тук с автомобила си желае да го продаде преди да напусне страната. Някой знае ли какви обаче са стъпките?

Това, което успях да намеря е, че при продажбата колата трябва да отиде на митница и да се плати мито + ДДС. Оттук обаче въпросите:

1. Първо през КАТ ли се минава или първо трябва да се "внесе" колата, плащайки мито и ДДС?
2. Въпросните ДДС и мито на каква основа се плащат? Тази сключена в договора или те си я оценяват? Тези оценки от застраховател доколкото разбрах не се използват в този случай.
3. Процедурата по регистрация в КАТ усложнява ли си по някакъв начин?
4. Има ли вариант, който улеснява ситуацията, ако например чужденецът регистрира колата си в КАТ и вземе български номера и след това я продаде? Понеже четох и нещо подобно.

Като цяло всеки, който е правил това упражнение или има информация по темата ще съм благодарен да удари едно рамо.

Благодаря предварително!




mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Покупко-продажба на украински автомобил

Мнениеот mrsch66 » Пет 01 апр 2022 3:46


Първо внасяш плащаш мито ддс и после в кат НО с регистрацията е проблем сега няма как да се направи запитване към Украйна за това дали колата не е крадена и НЯМА регистрация това ми изглежда като нова схема за продажба на крадени коли.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Покупко-продажба на украински автомобил

Мнениеот Stivi » Пет 01 апр 2022 10:34


mrsch66 написа:...това ми изглежда като нова схема за продажба на крадени коли.


А не може ли просто човека, да иска да замине някъде далече и с парите от колата да си финансира пътуването /самолетни билети/ и първоначалните разходи по престоя там, а трябва да е някакъв измамник !?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 220 госта