Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Чет 07 сеп 2023 13:57


Колеги малко извън темата за маслата ... колата вече е на 4500км. обаче последните 2000 км. си позволих доста стабилно да настъпвам газта и често се случваше да стигам до 6000 оборота , сега се чудя дали това няма да се отрази негативно на автомобила особено мотора , предвид , че вероятно още се разработва ?




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот thanis » Чет 07 сеп 2023 14:02


Стига да не си го правил на студено - няма проблем. Разбирай и масло и антифриз да са си както трябва загрели. Не да я запалиш и след 3 мин на магистралата с 6к оборота. За двигателя е хубаво да се използва целия диапазон.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 07 сеп 2023 14:07


Не се филмирай ,колите се плашат от лоша поддръжка не от гонене .Колегата правилно е отбелязъл....ако си в работна температура няма проблем да е вкарваш във високи обороти,още повече сега все пак си е жега ...тоя двигател за 5-6 минути би следвало да е в работен режим .


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Чет 07 сеп 2023 23:09


На Студен мотор не се е случвало , мерси за отговорите. Още свиквам с колата , по някога много ми харесва , друг път се чудя защо не взех голф 8. Като повечето СУВ , завоите с по висока скорост са ужасни , колата доста се накланя и положението е плашещо . В права линия е ок , карх я и с над 200 по магистралата без трафик , лесно поддържа висока скорост и е сравнително тиха за класа си , разхода е смешен . Карането по павета се усеща по зле от стария ми голф 6. От друга страна се радвам че е по висока , но пък ме дразни пътното поведение заради това че е по висока :) няма угодия . Поздрави !


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Пет 08 сеп 2023 14:16


Около 15минути отнема достигането на температурата на маслото до 80°С. Тогава бил достигнал работната си температура мотора, според специалистите. Незнайно защо, показанието на температурата на антифриза скача за 5 минути до номинал? Кой знае къде са боднали сензора и какво точно мери там.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mukot » Пет 08 сеп 2023 20:57


dandos написа:На Студен мотор не се е случвало , мерси за отговорите. Още свиквам с колата , по някога много ми харесва , друг път се чудя защо не взех голф 8. Като повечето СУВ , завоите с по висока скорост са ужасни , колата доста се накланя и положението е плашещо . В права линия е ок , карх я и с над 200 по магистралата без трафик , лесно поддържа висока скорост и е сравнително тиха за класа си , разхода е смешен . Карането по павета се усеща по зле от стария ми голф 6. От друга страна се радвам че е по висока , но пък ме дразни пътното поведение заради това че е по висока :) няма угодия . Поздрави !

Имам и двете коли от подписа и пътното поведение е напълно сравнимо при обикновено каране със запас от сигурност. При по-екстремно каране /"на ръба"/ разбира се Голфа е по-добър, още повече, че при мен Т-рока е с торсионно задно окачване за разлика от голфа. Но според мен голямо значение има размера на джантите и гумите. Може би ти трябва по-голяма джанта, респективно по-нископрофилна гума за Т-рока. Това, разбира се ще втвърди още повече возията и ще се усеща при неравни павета, но със сигурност в завои с висока скорост ще си по-уверен.:smile
Иначе, да, Т-рока е по-твърд при пресичане на трамвайните релси например, обаче все пак междуасието му е по-малко от на Голфа.
А според масларите при температура над 75 градуса на маслото, което е 0W-20, вече може да се вдигат оборотите. Дори при високите температури над 100 градуса мазането вече се влошава, особено при тези масла.:screwy


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Нед 10 сеп 2023 12:38


Колега , понеже се замислям да продам Т-рок защото много исках голф 8 но трябваше доста да чакам за него , ти като притежател на двата модела според теб струва ли си разправията ? Вече свикнах с по високата позиция на седене и леко по твърдото окачване отделно по високото купе има и своите предимства по нашите пътища ... итересно ми е твоето мнение , ако трябва да се разделиш с една от двете коли коя би си оставил за ползване ?


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Нед 10 сеп 2023 13:03


Карал съм и двете коли, и двете са много добри, с1,5 мотора. Голфът е по-стабилен при високи скорости в завой, Т-рокът е по-удобен и събира повече багаж. Не мога да препоръчам.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4615
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот hvp800 » Нед 10 сеп 2023 13:09


Аз като бивш притежател на голф 7 и настоящ на Т-рок ( модела преди фейслифта ) не виждам никакво предимство за голфа . Нито във визията , нито в разхода , нито в позицията на седене. Единственото дразнещо на Т-рок е , че минава за женско джипче ( голфа явно е мъжкарски :screwy ) и сигурно затова го кара жената :mhihi


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mukot » Нед 10 сеп 2023 21:03


dandos написа:Колега , понеже се замислям да продам Т-рок защото много исках голф 8 но трябваше доста да чакам за него , ти като притежател на двата модела според теб струва ли си разправията ? Вече свикнах с по високата позиция на седене и леко по твърдото окачване отделно по високото купе има и своите предимства по нашите пътища ... итересно ми е твоето мнение , ако трябва да се разделиш с една от двете коли коя би си оставил за ползване ?

Наистина е трудно да дам еднозначен отговор. Освен разликата във височината на позицията и свързаното с това удобство при качване и слизане, наистина голфа вози по-меко, въпреки че е със 17-ки, а Т-рока с 16-ки и доста по-висока гума. Обаче на голфа е неудобна старт-стоп системата - изключва се през мултимедията, с климатизацията се свиква, въпреки че и тя е пред мултимедията.
Има и други разлики в моите два екземпляра, но те идват от оборудването - голфа е стайл, но не добавих много доплащащи се оборудвания, а Т-рока е лайф заради ръчните скорости, но пък добавих повече оборудване. :smile
Обективно просто няма отговор. Всеки си решава кое му е по-важно и по го кефи. Във всеки случай продажбите говорят, че модата клони към Т-рока, но предимствата на Голфа си остават. :smile


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Пон 11 сеп 2023 19:58


mukot написа:
dandos написа:Колега , понеже се замислям да продам Т-рок защото много исках голф 8 но трябваше доста да чакам за него , ти като притежател на двата модела според теб струва ли си разправията ? Вече свикнах с по високата позиция на седене и леко по твърдото окачване отделно по високото купе има и своите предимства по нашите пътища ... итересно ми е твоето мнение , ако трябва да се разделиш с една от двете коли коя би си оставил за ползване ?

Наистина е трудно да дам еднозначен отговор. Освен разликата във височината на позицията и свързаното с това удобство при качване и слизане, наистина голфа вози по-меко, въпреки че е със 17-ки, а Т-рока с 16-ки и доста по-висока гума. Обаче на голфа е неудобна старт-стоп системата - изключва се през мултимедията, с климатизацията се свиква, въпреки че и тя е пред мултимедията.
Има и други разлики в моите два екземпляра, но те идват от оборудването - голфа е стайл, но не добавих много доплащащи се оборудвания, а Т-рока е лайф заради ръчните скорости, но пък добавих повече оборудване. :smile
Обективно просто няма отговор. Всеки си решава кое му е по-важно и по го кефи. Във всеки случай продажбите говорят, че модата клони към Т-рока, но предимствата на Голфа си остават. :smile


Благодаря ти колега , очаквах подобен отговор . Основната причина да купя Т-рока е , че е по високо от земята което според мен е най голямото му предимство , така шофирането е една идея по спокойно по нашите ширини. Лошото е , че в Пловдив нямаха тестови автомобили за да отчета минусите и сега се налага да свиквам с тях което не е ок . Поздрави !


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 11 сеп 2023 20:16


:offtopic Винаги когато вземаш кола дали нова или втора ръка правиш някакви приемливи компромиси ,дали с ниво на оборудване ,дали за комфорт...все нещо ще има което тря преглътнеш.Важно е общата картинка да те удовлетворява и емоционално и финансово.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Пон 11 сеп 2023 23:35


Авис, Сикст и Юръпкар имат тироци и голфове осмици, с всички налични мотори. Преди да си поръчам тирока, тествах от тях. Така или иначе, за час или два не става работата.


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Вто 12 сеп 2023 17:46


да , но хаас 60 нямат


Ashtaporr
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 19 фев 2022 17:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ashtaporr » Чет 09 ное 2023 15:19


dandos написа:На Студен мотор не се е случвало , мерси за отговорите. Още свиквам с колата , по някога много ми харесва , друг път се чудя защо не взех голф 8. Като повечето СУВ , завоите с по висока скорост са ужасни , колата доста се накланя и положението е плашещо . В права линия е ок , карх я и с над 200 по магистралата без трафик , лесно поддържа висока скорост и е сравнително тиха за класа си , разхода е смешен . Карането по павета се усеща по зле от стария ми голф 6. От друга страна се радвам че е по висока , но пък ме дразни пътното поведение заради това че е по висока :) няма угодия . Поздрави !

Потвърждавам горецитираното относно пътното поведение на VW T-ROC в завои. Започнах да го отдавам и на разбалансирани гуми, обаче в завой с по-висока скорост, заради високо изнесеният център на тежестта на автовобила, усещането не добро.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта