Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот fur1ous » Вто 28 ное 2023 13:30


Няма как да очаквате SUV (независимо какъв) да се държи като спортна ниска кола с висока скорост в завой, то това мисля е ясно на всички.




Ashtaporr
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 19 фев 2022 17:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ashtaporr » Нед 07 яну 2024 23:05


telefunken написа:Карал съм и двете коли, и двете са много добри, с1,5 мотора. Голфът е по-стабилен при високи скорости в завой, Т-рокът е по-удобен и събира повече багаж. Не мога да препоръчам.


Карам T-ROC 1.5 TSI от над 17 месеца, возиха ме наскоро с VOLKSWAGEN GOLF "VARIANT" (комби), в който през пролетта на 2022г., когато аз избирах автомобил седнах на седалката на водача, защото гледах и такъв. Сега, ясно е, че автомобилите са с напълно различен профил на употреба, но просто при покупка се съобразяваш с доста неща, най-вече с това, какво можеш да купиш с разполагаемия финансов ресурс.
В лично качество мога да кажа, че "VARIANT" е по-практичен и като цяло по-удобен, защото ми се струва, в багажника че ще побира повече багаж (естествено, нали е комби), а на задните седалки е еднакво удобен за возене, както и при T-ROC(едър човек съм и пълен, но не ми е било неудобно на задните седалки на "VARIANT"). Но, лично според мен в малко по-високата позиция на T-ROC имам по-добра ситуационна осведоменост за това, какво става на пътя пред мен и това се състои е .съвсем лекото предимство пред "VARIANT". На "Вариант"-а не ми допадна малко как стоят пред зрителното пое предните колони, но това не е проблем. Като цяло обаче, доста се двоумях между GOLF "VARIANT" и T-ROC, но за изборът на последния натежа и това, че за "Вариант"-а следваше да чакам много повечевреме за доставка. Все по-често в София фиждам и таксиметрови автомобили GOLF "VARIANT". Явно стават, след като и за таксита ги използват.
Качвал съм се и в новия VOLKSWAGEN GOLF (стандартният хетчбек), като моето мнение се припокрива с твоето, че T-ROC е по-удобен от стандартният хетчбек и багажникът на GOLF е по-малък от тази на Т-РОС.
От динамиката на двигателят 1.5 TSI съм доволен. Дори не очаквах, че тази иначе малолитражка, ще бъде сравнително разтоварена при движение с по-висока скорост. Неприятно е само усещането при преминаване през по-остри завои с висока скорост, поради изнeсеният по-високо цънтър на тежестта на T-ROС, но това, както и сам написа в предходно твое мнение е естествене ефект на возията на СУВ-а.
Според мен относно капацитетът за превозване на багажи, защото все пак говорим за малки автомобили при T-ROC, полезна и напрактика задължителна инвестиция би било покупката на аеродинамична кутия за багаж със стандартните VW OEM рейки. Вече за избор на багажна кутия всеки сам си решава (според финансите, които може/иска да отдели, субективни предпочитания и прочее съображения), дали да бъде "Тюле" и ОЕМ или нещо друго афтърмаркет. Гледам доста все още нови Т-РОК с неоригинални кутии за багаж. Ако някой в този форум кара с кутия за багаж на покрива (независимо дали ОЕМ или неоригинална), моля да сподели за това, дразнещо силни ли са паразитните шумове при движение, породени от триенето на въздуха в рейките и самата кутия за багаж.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 07 яну 2024 23:08


Багажник на Т рок категорично събира по-малко спрямо хечбек на Голф. При комби версията там няма изобщо поле за спор.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mukot » Нед 07 яну 2024 23:28


Zdravko Zankov написа:Багажник на Т рок категорично събира по-малко спрямо хечбек на Голф.

Това не е вярно. Имам и двете коли, като съм имал и три Г7, единият от които Вариант.
Мазето /пространството между резервната гума и пода на багажника в горна позиция при Т-рока е доста по-голямо. При долната позиция на пода разликата е още по-видима в полза на Т-рока, а е и доказано с товарене на багаж.
Иначе разбира се, че Варианта е несравним като обем и форма на багажника. Дори по официалните данни моят Г7,5 Вариант беше 615 литра. :smile


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Vlad777 » Пон 08 яну 2024 11:31


Golf 8 Variant не само е комби, но има и по-дълго междуосие, което позволява повече място на пътниците на задната седалка. Това е първият Golf Variant, който не споделя междуосието си с хечбек версията.

Както е писано и друг път - Golf 8 Variant е новият Passat сред служебните автомобили.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Пон 08 яну 2024 14:49


Zdravko Zankov написа:Багажник на Т рок категорично събира по-малко спрямо хечбек на Голф. При комби версията там няма изобщо поле за спор.

Глупости, на търкалета! Хечбекът не е комби. Пътувам с много багаж из Южна европа и знам какво пиша. Багажникът на хечбека на голф 7 е колкото на Т-крос, сиреч доста по-малък. Няма я дълбочината при хечбека и от там идва орязването.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mitko66 » Пон 08 яну 2024 17:14


По спомен от брошурите: 381 литра за Голф (МК8 хеч) срещу 445 литра при Т-рок.


Ashtaporr
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 19 фев 2022 17:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ashtaporr » Нед 21 яну 2024 22:24


Хайде да ние честито, ще има ново поколение на VW T-ROC. Честно казано, след фейслифта през 2022 г., не очаквах Volswagen, ще извадят на пазара нова генерация Т-РОК.

линк:
https://www.youtube.com/watch?v=cUnPVbR ... VC1ST0M%3D



Ще паднат с много цените на фейслифтовите Т-РОК, на тези, произведени 2018-2021г., още повече.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот hooligan_sk » Пон 22 яну 2024 10:02


Това не е сериозна информация, колега. Новия модел е планиран за 2026г. и това с падането на цените, в последните години, рядко се наблюдава на практика. :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Vlad777 » Пон 22 яну 2024 14:18


Положителното в новината е наличнието на плъг-ин хибриди, което поне за мен беше основният недостатък на модела до момента в борбата му за топ градски автомобил.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mukot » Пон 22 яну 2024 18:06


Това не е новина. Знае се от пролетта на миналата година и то от официално изявление на големия шеф на групата като бяха обявени нови модели Пасат и Тигуан, фейслифт на Голф и ново поколение Т-рок, който беше плануван за 2025 г.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта