Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Пет 02 юни 2023 20:37


Не , че търся дефект , просто знам че трябва да го има като функция а при мен го няма и се чудя защо .




telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Пет 02 юни 2023 21:50


dobrin написа:Междинните смени можеш да ги правиш извън оторизирания сервиз и със сигурност ще ти излезе по-евтино, а и маслото може да си избереш да е по-висок клас от предлаганите в оторизираните сервизи.

0W20 маслата нямат нисък клас. Или пък висок. Едни и същи са, както е описано тук:
https://ato24.de/de/blog/vergleich-0w-20-motoroel/
Предлаганите масла в оторизираните сервизи у нас са само на Кастрол. Едното е брандирано като такова, а другото като VW. В Германия се предлага и на Шел. Цените на този тип масла не са високи. Например, 5W30 маслата на Лики-Моли за старата ми кола са по-скъпи. Освен това, при ежегодна смяна или такава на 8000 км, малките разлики между маслата не оказват влияние. При турбобензиновите двигатели, смяната на масло на 250 моточаса си е екоидиотизъм, откъдето и да го погледнеш. Но всеки си решава сам.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 03 юни 2023 8:22


250 моточаса при ежедневен градски автомобил със средна скорост 15-20 км /ч са около 5000 км пробег ,нормален интервал за смяна на масло .Тая чорба 0W20 я наливат точно заради екологията ,в едни и същи двигатели за различните континенти се препоръчват други вискозитети .В ЮжнаАмерика примерно се налива VW 508.88 /509.99 5W40 .


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот tdi fen » Съб 03 юни 2023 9:04


хубаво масло на ежедневен автомобил който се кара 70-80% градско не би трябвало да има проблем до 10к км ако пробегът е 100% градко може да се мисли за по-къс интервал


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Съб 03 юни 2023 9:16


Ивайло Димов написа:250 моточаса при ежедневен градски автомобил със средна скорост 15-20 км /ч са около 5000 км пробег ,нормален интервал за смяна на масло .Тая чорба 0W20 я наливат точно заради екологията ,в едни и същи двигатели за различните континенти се препоръчват други вискозитети .В ЮжнаАмерика примерно се налива VW 508.88 /509.99 5W40 .

Важно е да се отбележи, че качествата на маслата в Северна и Южна Америка са по-ниски от европейските. Така че тези разлики идват от там. Освен това, не е едно и също дали ще запалиш турбобензинов двигател веднъж сутринта, ще въртиш цял ден, след което ще го загасиш вечерта. Той няма нищо общо с турбодизеловия. При ежегодна смяна на маслото или до 8000 километра, по-лошото му качество не оказва практическо влияние върху мотора. Описано е в сервизната документация на KIA. Потребителят трябва да престане да бъде заблуждаван, че моторните масла се използват само за мазане.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 03 юни 2023 9:52


Лично аз няма как да твърдя ,че са с по-ниско качество маслата за Северна и Южна Америка без да съм видял сравнителни лабораторни анализи .А специално за САЩ и Канада е малко изхвърляне за ниско качество ,при факта че там е дома на Exxon Mobil компания с половин трилион долара оборот на година ,а и конкуренцията е не по-малка от европейския пазар .В Канада номер едно са Petro Canada ,които пък добиват нефт от "нефтени пясъци " в област Албърта и маслата им са много високо качество .


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Съб 03 юни 2023 11:04


Значи функцията си работи , излиза индикацията в меню разход и не усещам промяна в работата на мотора , не разбирам какво не и харесват хората. Колата ще се кара предимно междуградско 30км отиване и 30 км връщане след престой + малко градско на къси отсечки . Забелязах , че чистачките са по бавни от тези на другата ми кола голф 6 от който съм доста доволен .


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mukot » Съб 03 юни 2023 21:52


dandos написа:Значи функцията си работи , излиза индикацията в меню разход и не усещам промяна в работата на мотора , не разбирам какво не и харесват хората. Колата ще се кара предимно междуградско 30км отиване и 30 км връщане след престой + малко градско на къси отсечки . Забелязах , че чистачките са по бавни от тези на другата ми кола голф 6 от който съм доста доволен .

Чистачките са по-бавни, защото стъклото е по-малко. А и на потребителите така им харесва повече. :mhihi


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Нед 04 юни 2023 11:59


Колеги , през малкото време което ползвам колата забелязвам , че качеството доста е паднало спрямо стария ми голф 6 :( забележките ми са предимно към си.кутия и съединителя ... Ръчните скорости включват ужасно , 2 пъти ме се случи да не успея да включа задна ... при маневра на зад при лек наклон щрака някое от каретата или нещо подобно , съединителя също издава странни звуци и потраква при отпускане на педала по някога (може да е нормално) Вчера след обилен дъжд задния десен светлоотразител на бронята е кондензирал доста . Най много ме притеснява едни шум наподобяващ износени спирачни накладки , чува се слабо на отворени прозорци в по тесни и тихи улици при движение само на скорост , 2ра и 3та. При вас има ли го това и трябва ли да ме притеснява ? Иначе като динамика , разход , поведение и комфорт като за този клас кола е ок . Поздрави !


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Нед 04 юни 2023 18:44


Изглежда намерих отговор на проблема със шума в от 7:36 на там https://www.youtube.com/watch?v=YRxrajJ ... el=ILYAZtv При първа възможност ще отида до дилъра да видим какво ще кажат и ще пиша .


Ashtaporr
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 19 фев 2022 17:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ashtaporr » Чет 27 юли 2023 17:27


telefunken написа:Честито за новата придобивка! Да си го карате със здраве толкова, колкото искате. Има много хубав немски форум за модела, където можете да се запознаете с всичко необходимо. Относно питанията:
1. Не се активира функцията от потребителя, винаги е включена (за съжаление). Тя е стара руска разработка, от времето на Москвич, но засяга само 2 от цилиндрите. При Москвич имаше доста повече възможности. :))
2. С легален софтуер не може да се реализира.
3. Още чакаме становище от VW, дали ще ги модифицират и кога ще ни ги доставят.
4. През първите 1000 километра - само на къси разстояния, с честа смяна на предавките, неравномерно движение и обороти до около 3000. До 5000 километра - плавно повишаване на оборотите нагоре и постепенно натоварване до максимална мощност на мотора.
5. Задължителна смяна на масло и маслен филтър между 5000 и 8000 километра, от там нататък, смяна на ВСЕКИ 8000 километра.
Точка 4 и 5 важат само ако мислите да задържите автомобила за дълго време или мислите да му навъртите 300 000 - 500 000 километра.
Успех!


Напълно се солидаризирам с горецитираното мнение! Аз направих първата смяна на моя T-ROC 1.5 TSI при пробег от 7700 км. Според мен късно смених първото двигателно масло, с което разработих двигателя трябваше по по-рано да го направя. Живот и здраве, планирам втората смята са бъде на 15000 км пробег (в момента съм на почти 12000км изминат пробег).

telefunken написа:Дандос, не знам откъде си ги изсмукал тези цени, но преди по-малко от месец платих половината от това, което си написал. В оторизиран сервиз. По точка 1, системата си работи. За да се задейства, двигателят не бива да е натоварен, а температурата на маслото трябва да е поне 50 градуса.
1. Настрой дисплея до километража да показва моментния разход на гориво.
2. Поддържай равномерна скорост на равен път или по наклон надолу, при около 1500 - 1800 об/мин.
3. Педалът на газта не трябва да е натиснат повече от сантиметър и кракът не трябва да трепери. По възможност ползвай темпомата.
4. На дисплея ще се изпише "режим 2 цилиндъра" и показание на разхода между 1,4 и 4 литра на 100 километра, в зависимост от скоростта.
Ако не тръгне, да знаеш, че ти завиждам!


Цените, които е посочил човека не са изсмукани от пръстите. Смяната на консумативи и масло (с уточнението, че не смених поленовият филтър на купето(прецених,че на пробег 7700 км не е необходимо да се замени филтъра на купето), а закупеното масло е в 5 литрова туба, през месец март тази година ми струва около 580 лева. Говоря за T-RIC 2022 1.5 TSI

dandos написа:Колеги , през малкото време което ползвам колата забелязвам , че качеството доста е паднало спрямо стария ми голф 6 :( забележките ми са предимно към си.кутия и съединителя ... Ръчните скорости включват ужасно , 2 пъти ме се случи да не успея да включа задна ... при маневра на зад при лек наклон щрака някое от каретата или нещо подобно , съединителя също издава странни звуци и потраква при отпускане на педала по някога (може да е нормално) Вчера след обилен дъжд задния десен светлоотразител на бронята е кондензирал доста . Най много ме притеснява едни шум наподобяващ износени спирачни накладки , чува се слабо на отворени прозорци в по тесни и тихи улици при движение само на скорост , 2ра и 3та. При вас има ли го това и трябва ли да ме притеснява ? Иначе като динамика , разход , поведение и комфорт като за този клас кола е ок . Поздрави !


Спирачките(говоря за задни спирачни дискове) наистина леко ,,свирят”, като на износени накладки.Ще обърна внимание на приемчика при следващото обслужване на автомобила, което наближава. За мен това не е нормално.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 28 юли 2023 5:55


Почти всички накладки свирят, измии ги с водоструйка да им падне малкото прах и ако изчезне свирукането значи е заради отделения и натрупан прах, ако не изчезне, ами свирят, напоследък особено АТЕ накладките свирят на поразия, особено задните накладки при маневра назад. Моите не свирят, обаче разработката им след смяна, т.е пасването с дисковете продължава 200 и повече километри


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Пет 28 юли 2023 15:30


При точно този модел не съм чел за оплаквания от свирене при спиране. Но има оплаквания за тропане на предните накладки в апаратите и почукване от маншоните на полуоските при движение на магистрала с по-ниска скорост. При отрицателни температури и първоначално потегляне назад се чува понякога "мучене" от задните спирачни апарати.


Ashtaporr
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 19 фев 2022 17:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ashtaporr » Сря 02 авг 2023 15:48


Телефункен, благодаря за включването по темата. Тези неща, за които си писал не говорят добре за T-ROC. Още повече, че е и нов модел, след фейслифт от 2022г. Гледам, че доста хора карат T-ROC (не само първата генерация, но и много фейслифт). Явно е заради уж по-компромисната цена. Че T-ROC струва, колкото нова OPEL ASTRA.


dandos
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот dandos » Вто 22 авг 2023 13:48


Мога ли да направя първата смяна масло извън официалния сервиз и ако да , къде ? Струва ми се тъпо да давам по близо 600лв за 7000км ...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: newgeneration и 198 госта