Покупка на семеен автомобил, малко специфичен въпрос!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 668
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Покупка на семеен автомобил, малко специфичен въпрос!

Мнениеот jordan17772 » Съб 21 май 2022 13:11


Само да вметна в B6 лесно могат да потънат 6-7 бона след покупката за година-две. Рядко се продава нагласена кола сядаш и само масло през 10к км. Не си правете такива сметки никога. Колата е голям бирник и 2хил лв са два комплекта с гуми и една смяна на масло. Миналата зима и тази пролет съм дал 1800лв за зимни и летни гуми комплект. Едно балансиране на 18ки джанти с монтажа минава 100лв по гумаджийниците...




Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на семеен автомобил, малко специфичен въпрос!

Мнениеот Sarafov_03 » Съб 21 май 2022 13:46


kamaza11 написа: Според тях там се сменя на едро- нямало такова нещо като да идеш да ти преправят/сменят част от цял компонент и т.н. Лагери за скоростна кутия ? Не, сменят цялата кутия с нова. Проблем с рейката ? Няма рециклаж, направо нова. И така нататък, по техни думи де.


Майк Брюър е на друго мнение, не може да не сте гледали поне няколко епизода от Wheeler dealers, и трябва да сте забелязали стотиците малки работилници в цяла Велкобритания, готови да ви разглобят, поправят или рециклират почти всяка част от автомобила. Даже и отдавна несъществуващи британски марки: хората не са дали машините за скрап, а са ги купили, преместили са ги на друго място и продължават да правят всички детайли за отдавна "изчезнал" модел.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на семеен автомобил, малко специфичен въпрос!

Мнениеот kamaza11 » Съб 21 май 2022 14:37


Гледал съм го в миналото. Както казах горното ми е споделено от роднини със сервиз в Англия, аз не съм живял там, не съм ремонтирал кола там, даже не съм ходил. Общо взето размишления върху това, което са ми споделяли.
Иначе, за ретро колите съм напълно съгласен- все пак няма от къде да вземат повечето части/ детайли. И все си мисля, че местните не си дават 5-7 годишната кола в такива работилнички.
Може би не съм прав, просто споделям мнение. Да не се приема толкова сериозно.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Покупка на семеен автомобил, малко специфичен въпрос!

Мнениеот gogogo79 » Съб 21 май 2022 15:35


Живял съм доста време в Нидерландия и мога да кажа ,че сравнено с България някаква съществена разлика в качеството на сервизните специалисти , няма . И там си има гаражни сервизи , които не ти издават документ за плащане . Държат ги предимно Турци , Поляци . Разликата по- скоро е в клиентите. Имам предвид доходите им. Логично е , когат доходът ти е в пъти по- голям от средния Български , да правиш по- малко компромиси с подръжката на колата или направо никакви. Ако по- голямата част от себестойността на сметката която плащаш в сервиза е за работа , логично е да не правиш компромис с качеството на резервните части и консумативите. Все пак ако правиш ремонт и подменяш с чисто нова оригинална резервна част има голям шанс , да не ти се наложи пак в бъдеще да правиш същия ремонт...))) За това и на обявите за продажби пишат Холандска кола с точни дати на които е минавала преглед през годините и на какви километри е била на всеки преглед.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Покупка на семеен автомобил, малко специфичен въпрос!

Мнениеот Lupender » Съб 21 май 2022 18:21


Не разбирам логиката на колегата johnterry7 - идеята е да се вземе кола, която да се продаде с печалба, или да се продаде без печалба, понеже 16 бона за Пасат Б6 трудно ще се вземат тука. Както казаха колегите, те и тука са на "реални" километри и това със сервизната история и реалните километри не хваща много дикиш. Ако идеята е да се продаде някаква кола на печалба тука, трябва да се подходи по джамбазки - да пали и да има лъскав вид. Иначе предполагам, че на автора и тук ще му е необходим семеен автомобил, което променя идеята за продажба. Добре е ако има възможност да се вземе читав, проверен автомобил, па макар и на по-висока цена за да се разчина на него поне 5 години. Ако пък идеята е да има какво да се кара временно, то тогава Б6 е опция, но с неизвестно от гледна точка на парите, които могат да му се вземат в България.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта