Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
malgitobi
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 28 май 2022 11:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот malgitobi » Пон 30 май 2022 22:07


tdi fen написа:добър вариант е форда при малък бюджет
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9190293346
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4359398506 този голф също не е лош


Благодаря Ви!
Ами до Плевен ще мога да отида с влак и да разгледам, познавам и града долу-горе, така че има възможност да се получат нещата.
Много ми харесват тези Форд Фокуси също, но обикновените, не комбитата.
Голфчето изглежда добре. Пише че хидравличната рейка била за смяна, колко струва долу-горе такъв ремонт и при това положение ще може ли да се ползва волана преди смяната на тази рейка?
Не се бях замисляла за Плевен, благодаря Ви, че ме подсетихте за този град.

Последна промяна от malgitobi на Пон 30 май 2022 22:38, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот 777 » Пон 30 май 2022 22:18


Полицейска Астра в интерес на истината мисля, че е оптимален вариант. Важното да не е нов внос, защото докарването и печалбата на търговеца ще са повече от половината цена и колата трябва да е купена в Италия за 300 евро. Двигател 1.6 със 75 или 82кс. Има и 1.6 екотек, който е 101кс и не се препоръчва заради разхода на масло. Желатено да е от южна България, за да има по-малък шанс за ръжда.


Запрян
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 авг 2021 12:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот Запрян » Вто 31 май 2022 8:51


Глас за Фокус от мен. Здрави и евтини за поддръжка и понасят газ без приблем. Подценена марка, но аз лошо не съм видял от опит.


malgitobi
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 28 май 2022 11:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот malgitobi » Вто 31 май 2022 9:55


stefan4o написа:
malgitobi написа:https://www.auto.bg/obiava/65480371/vw-golf

Не се занимавай с такива коптори, колежке. :screwy


Обадих се да питам... било продадено отдавна.
Астрата така, копторчето и то така... обявите седят пък колите продадени отдавна...
Съмнителна работа.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 207
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот NikMar55 » Вто 31 май 2022 10:22


Позачудих се дали да не поразбърникам кошера, предполагам че някои колеги ще реагират негативно на моето предложение. Става въпрос за кола на синът ми която ще продава, т.к има 2 и едната му е излишна. Едната е Фиат Стило комби 1,6 103 к.с. 2004 г с газов инжекцион монтиран в Италия, другата е Алфа 156 JTD комби 115 к.с. 2004 г. И двете са в движение и всичко им е платено. По-склонен е да си остави Алфата. И двета са с климатроник и пълен ел. пакет. За поддръжката им не са пестени необходимите средства.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот muns61 » Вто 31 май 2022 10:42


Koгато търсиш по сайтовете, подреждай обявите по списък "най-нови обяви". Така няма да си губиш времето.


malgitobi
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 28 май 2022 11:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот malgitobi » Сря 01 юни 2022 10:48


Благодаря на всички за помощта.
В крайна сметка една колежка ми каза, че брат ѝ си продавал голф 4-ката. Перфектна била, ама щял да заминава да живее и работи в Холандия и така. Тя кара Опел Корса и това голфче нямали какво да го правят, пък не искали да го продават на случайни хора и да се разправят. Та пазарихме го. Огледах го отгоре-отгоре. Запазено отвътре, отвън добре, проверих масла, гумите добре и тя през цялото време ме убеждава как просто това е перфектната кола, не спря да я хвали, от което ми светна червената лампичка. Но сме колежки, работим бюро до бюро, познаваме се от 18-годишни и винаги сме били в отлични отношения, дори излизаме след работа заедно.. абе първи дружки, дето се казва. Та Голфчето дизел 90 коня УЖ. Като получих новите талони там пише 50KW, което при бърза справка с онлайн калкулатор на KW - HP излиза... 67-68 коня.
Те до последно не ми дадоха да видя никакви документи, обясниха ми всичко устно, нали няма да се лъжем сега, знаем се от повече от десетилетие...
Седнах, покарах го, добре върви. Няма излишни и неадекватни шумове, доколкото прецених, скоростите се сменят по-леко и от на учебния автомобил. Даже прекалено лесно, буквално с един пръст се мести лоста, което се зачудих дали е добре или не.
Ами прехвърлихме я при нотариус и оправихме талоните в КАТ. Има си платен данък, винетка и гражданска. Явно я карат. УЖ.
Лоша шега ми изигра доверието, което имах на тази жена... в крайна сметка ми продадоха боклук.
Още на втория ден светна индикаторната лампичка за диагностика на двигателя и така си остана. Закарах я веднага на сервиз (не я закарах веднага след покупката, защото ме убедиха, че са сменени ремъци, ролки, тампони, накладки, съединител, масло и какво ли още не, понеже щели да я продават на мен, а сме приятелки и колежки и искали да остана много доволна).
Докато шофирам към сервиза и на пешеходната пресичат хора на от двете страна и аз отдалеко натискам спирачка и съединител, за да спра... хубаво, ама педала на спирачката потъна и колата се понесе като лодка с още по-висока скорост срещу пешеходците. Нямам никакъв стаж зад волана и се паникьосах... дръпнах веднага ръчната... но се оказа, че и тя не работи. В крайна сметка завих рязко и понеже бордюрът е много висок, успях да спра без да причиня инцидент с хората или с колите зад и пред мен. Благодарна съм на Господ и всички светии, че нещата приключиха благополучно.
Шофьорът, който караше зад мен се оказа много добър човек и ме успокои, извика пътна помощ и я закарах в сервиз. Благодарна съм, че не изскочи някой агресивен тип да ми се разкрещи или по-лошо.
В сервиза ми казаха да я оставя и ще направят обстоен преглед. Преди малко ми звъннаха и ми казаха, че чека светел (това било името на лампата с двигателя), защото имало сериозни проблеми с двигателя, но предишният собственик бил изтрил грешката и затова не светнало като съм я карала, когато я пробвах (каквото и да значи това).
Жилата на ръчната били скъсани, накладките били тотално заминали, нямало почти никаква спирачна течност в съда. Скоростната кутия била сменяна и тази според тях е напълно ненадеждна.
В крайна сметка ми казаха, че според тях не си струват ремонтите на тази кола... и сега пих една студена вода с 3 валериана и така.
Имам чувството, че ако бях отишла да я купувам от чужд човек щях да имам по-голям късмет, щях и със сигурност да внимавам повече.. а тук вината си е моя, просто не обърнах много внимание на това и онова, защото си беше на доверие работата...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот 777 » Сря 01 юни 2022 11:07


"ме убедиха, че са сменени ремъци, ролки, тампони, накладки, съединител, масло и какво ли още не, понеже щели да я продават на мен, а сме приятелки и колежки и искали да остана много доволна" - тая твоя приятелка циганка ли е? Такова явно умишлено грубо лъгане няма как да се оправдае. Доста хора бъркат понятията приятел и познат, не знам при жените как е. Сигурно скоро ще разбереш, че брат й се е отказал от Холандия и си е купил друга кола. Само като чуя, че кола се продава, защото собственикът ще заминава за чужбина ми е ясно, че ме лъжат (често се пробутва тая легенда).

Последна промяна от 777 на Сря 01 юни 2022 11:23, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот tdi fen » Сря 01 юни 2022 11:08


очакваше се,че колата няма де отлична и обслужена за тези пари в крайна сметка макар без спирачки двигателя работи и колата върви ли ? не познавате ли някой съвестен майстор, който да ви каже реално какво е състоянието и евентуално колко ще струва да се направят належащите неща,като спирачките за да може да се кара


malgitobi
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 28 май 2022 11:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот malgitobi » Сря 01 юни 2022 11:39


Двигателя работи, но свети постоянно лампичката за диагностика на двигател. От сервиза, в който я закарах ми казаха, че трябвало да се правят някакви ремонти по двигателя, които били "тежки" и скъпи.
Според тях в това състояние не можела да се управлява безопасно, точно заради двигателя.
Ами ще я карам в друг сервиз, да получа второ мнение.
Ами не е циганка колежката, работим като банкови служители - обслужване на клиенти (фронт-офис). Бяхме студентки заедно в специалност "Счетоводство и контрол" и още от първи курс си станахме много добри приятелки, дори тя съдейства да ме вземат и мен във въпросната банка, защото без връзки... никой не ти признава магистратурата, труда, знанията и т.н. Нямаш стаж и дотам.
Не мисля, че бъркам приятел с познат. Както казах се познаваме от 14 години. Всеки ден сме заедно на работа, после след работа пак излизаме, помагали сме си много една на друга и тя ми е най-близкият човек в момента след родителите ми. Просто не мога да повярвам, че ми изигра такъв номер. Явно лоялността ми и доверието се приемат за глупост. Ако не си "тарикат", значи си "будала" в днешно време. Чувствам се обидена, наранена, излъгана.
А това за мъжете и жените... все тая. И мъжете лъжат и мамят, и жените го правят, не е до пол. До човечност е.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот stefan4o » Сря 01 юни 2022 11:48


Колежка, много съжалявам, че са те изиграли така. Тази не ти е приятелка, от мен да го знаеш. Чекът може да свети поради доста причини принципно.


Запрян
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 авг 2021 12:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот Запрян » Сря 01 юни 2022 12:00


Много кофти ситуация. Варинт е твоята колежка и приятелка също да е подведена - от брат ѝ. Едва ли разбира и знае реалното състояние на автомобила. Сметка по-добре да се търси веднага от брат ѝ.


Потребителски аватар
L_ZAREV
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 02 сеп 2006 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот L_ZAREV » Сря 01 юни 2022 12:12


За съжаление в този ценови диапазон и тези години, каквото и да купите ще бъде в подобно състояние. За това не му се ядосвайте. Оправете си спирачките и си карайте колата (в рамките на града за по-сигурно). Успех.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот 777 » Сря 01 юни 2022 12:38


malgitobi написа:Ами не е циганка колежката, работим като банкови служители - обслужване на клиенти (фронт-офис). Бяхме студентки заедно в специалност "Счетоводство и контрол" и още от първи курс си станахме много добри приятелки, дори тя съдейства да ме вземат и мен във въпросната банка, защото без връзки... никой не ти признава магистратурата, труда, знанията и т.н. Нямаш стаж и дотам.
Не мисля, че бъркам приятел с познат. Както казах се познаваме от 14 години. Всеки ден сме заедно на работа, после след работа пак излизаме, помагали сме си много една на друга и тя ми е най-близкият човек в момента след родителите ми. Просто не мога да повярвам, че ми изигра такъв номер. Явно лоялността ми и доверието се приемат за глупост. Ако не си "тарикат", значи си "будала" в днешно време. Чувствам се обидена, наранена, излъгана.

Явно имате някакви близки отношения. Много вероятно брат ѝ е "циганинът", който за да се отърве от колата си е решил да експлоатира изграденото доверие. Разкажи ѝ цялото положение и си прецени реакцията и обясненията ѝ. За мен да развалиш дългогодишно приятелство заради дребна печалба е много жалка постъпка.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Покупка на пръв автомобил VW Golf 1.4i в бюджет до 2000 лв?

Мнениеот tomata » Сря 01 юни 2022 12:54


malgitobi написа:Двигателя работи, но свети постоянно лампичката за диагностика на двигател. От сервиза, в който я закарах ми казаха, че трябвало да се правят някакви ремонти по двигателя, които били "тежки" и скъпи.
Според тях в това състояние не можела да се управлява безопасно, точно заради двигателя.
Ами ще я карам в друг сервиз, да получа второ мнение.
Ами не е циганка колежката, работим като банкови служители - обслужване на клиенти (фронт-офис). Бяхме студентки заедно в специалност "Счетоводство и контрол" и още от първи курс си станахме много добри приятелки, дори тя съдейства да ме вземат и мен във въпросната банка, защото без връзки... никой не ти признава магистратурата, труда, знанията и т.н. Нямаш стаж и дотам.
Не мисля, че бъркам приятел с познат. Както казах се познаваме от 14 години. Всеки ден сме заедно на работа, после след работа пак излизаме, помагали сме си много една на друга и тя ми е най-близкият човек в момента след родителите ми. Просто не мога да повярвам, че ми изигра такъв номер. Явно лоялността ми и доверието се приемат за глупост. Ако не си "тарикат", значи си "будала" в днешно време. Чувствам се обидена, наранена, излъгана.
А това за мъжете и жените... все тая. И мъжете лъжат и мамят, и жените го правят, не е до пол. До човечност е.

:banghead :banghead :banghead Обясни и за колата, и я връщай на брат и. Едиственото смислено решение



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 192 госта