Избор на двигател за голф 5

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот stefan4o » Вто 07 юни 2022 8:45


От всичките милионници, сякаш аудито изглежда най-добре.




gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот gogogo79 » Вто 07 юни 2022 9:24


На мен лично , не ми е никак интересно да коментирам Джамбазки обяви . Просто липса инфо за колите в тези обяви , всиички недостатъци са замаскирани , измити двигатели... И също така , като видя 17-18 годишни 1.9 tdi – та на по 170 к километра най им се радвам...)))
Метанови коли не мисля ,че някой купува в момента. Цената на метана е скандално висока.
Мерцедесите от тези години си имаха сериозни проблеми с ръждата. Отделно от това ,аз лично не знам за Мерцедес , който да се подържа евтино ( в случай ,че това е от значение).. а на тези години колата няма да минава без посещения в сервизи. Относно 4 цилиндовите бензинови с компресор съм чувал само добри неща. Реалния разход можеш да го видиш в spritmonitor . Наскоро се бях загледал по някакви такива обяви в Германско на Ц класи с този тип двигатели (тоя модел и следващия w204) и ми направи впечатление ,че има доста кола с такъв километраж от 350 к , което несъмнено говори ,че двигателя си го бива .
Други предложения за бензинови извън ВАГ
Гледай за Auris и Civic. Имат двигатели и под 100 коня ,ако държиш толкова на ниския данък.
По- евтин вариант Ceed/i30 .
https://www.cars.bg/offer/621f5d12eee75f4bad68c002 Така изглежда фейслифтова Ceed първа генерация. Фейслифта вече е с двигатели Евро 5(ако това има някакво значение). Супер нисък данък. Имам също така спомен ,че тези коли от 2010 година ,вече ги продаваха със 7 години гаранция , което би трябвало да значи ,че са здрави.


d_ivanov
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 05 юни 2022 8:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот d_ivanov » Вто 07 юни 2022 14:30


Погрешно може би съм се изказал за данъка.Не ,че държа толкова много да е в ниския,а по-скоро заслужава ли си за няколко к.с например вместо 50 да е 300 примерно.Иначе щом е за качество на мотора няма проблем и да е във високият.

За Ц180/200 компресор пак ли влизаме във големи разходи или са окей,като изключим ръждата.

Ще погледна и тойотите - мерси.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот cecoa1 » Вто 07 юни 2022 16:35


stefan4o написа:От всичките милионници, сякаш аудито изглежда най-добре.

То е 115 коня, значи е FSI, а това не е много за препоръчване.
....
Иначе за Мерцедеса w203, здрави са, но все пак разхода не е колкото на Голф, а и ръждата им е сериозен проблем. При всички положения след фейслифта от 2004г са значително подобрени. Читав такъв модел, едва ли ще се намери лесно, и няма да е евтин.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот 777 » Вто 07 юни 2022 16:44


d_ivanov написа:
steni написа:1.6i ...

За дизелите нищо не споменаваш ? Не ги препоръчваш ли :) и 102 к.с е във високия данък заради 1 к.с нали така идва

Това с високия данък ми звучи като остаряла информация. А и 50-60лв по-голям данък на година ми се струва незначителен разход покрай останалите.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот stefan4o » Вто 07 юни 2022 17:26


cecoa1 написа:
stefan4o написа:От всичките милионници, сякаш аудито изглежда най-добре.

То е 115 коня, значи е FSI, а това не е много за препоръчване.
....

Просто коментирах видимото състояние на салона. Вероятно е ФСИ, действително. Но другите са си карани, да не кажа, че направо са си уморени. Но съвсем наскоро мой приятел брои 13 палки за Голф 6 1.6тди комфортлайн,що-годе запазен. Луда работа :(


Потребителски аватар
steni
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 19:22
Автомобил: Passat_b5
Двигател: ADR 98
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот steni » Вто 07 юни 2022 19:33


Тръгнахме от Голф, през «други » автомобили, сега Мерцедес. Различни класове са. Реши какво можеш да купиш, после да поддържаш и скачай на най-запазената. Успех!


d_ivanov
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 05 юни 2022 8:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот d_ivanov » Вто 07 юни 2022 21:11


Аз ако можех да реша нямаше да пиша тука :) Като не ти се занимава - подминаваш темата и лека вечер :)
За ФСИ и аз съм чувал кофти неща,че имат скъпа подръжка.Тойотите бензин и 1.4 и 1.6 ли са добри мотори ?
Тука има две тойоти и 1.8 компресор едната тойота е от човек не от джамбаз :
https://www.cars.bg/offer/62713bca8158bf87140b3632
https://www.cars.bg/offer/629f52dd811e691d520c7662
https://www.cars.bg/offer/629b8115e05f305eb205b535
За колко голяма разлика говорим в обслужването например,толкова ли е колосална на мерцедес на 17 год,че така ми се пали приятелчето по-горе все едно го накарах да копае лозе :)
Мерси пак на отзовалите се и лека!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот 777 » Вто 07 юни 2022 21:15


d_ivanov написа:За колко голяма разлика говорим в обслужването например,толкова ли е колосална на мерцедес на 17 год,че така ми се пали приятелчето по-горе все едно го накарах да копае лозе :)

d_ivanov написа:и 102 к.с е във високия данък

Ако разходите бяха само в обслужване, всички щяха да са с мерцедеси и с BMW в краен случай.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот gogogo79 » Сря 08 юни 2022 8:57


Koлега , според мен си заслужава да си вземеш бензинова кола с по голям двигател от 100 коня , въпреки разликите в данъка . Минавал съм пътя Варна – Добрич ... въпреки ,че не е дълаг имаш на пътуване поне по 10 тира да изпреварваш. Даже и да не пътуваш често извън града , що ти трябва да се мъчиш. Затова е по- добре да се предпочете 1.6 двигател пред 1.4 в случай ,че говорим за бензинови атмосферни.
Относно първия Мерцедес , който постна , даже и двигателя да има добра репутация , става въпрос за 22 годишна кола с пробег минимум 350 к и карана на газ. Колкото и да е здрав въпросния двигател , дали няма да ти се падне на тебе да му правиш основен ремонт. Колата също така не е само двигател и скоростна кутия. Има си разни други неща , които си дават фира не заради експлоатация а просто заради стареене на материала. Щом се заглеждаш и по Ц класи , по - добре хвърли едно око на Audi A4 b6 1.8 t 150 коня и на Audi A4 b7 1.8 t 163 коня. Здрав двигател , върви доволно , газифицира се.
За Auris да ти кажа , карал съм такъв но с малко по -новия двигател 1.6 valvematic (съществена разлики с vvti не мисля ,че има като вървеж и надежност). В началото докато и свикнеш създава впечатление на мудна и бавна кола въпреки ,че беше 132 коня. Просто тези двигатели тръгват да вървят в малко по- високи обороти над 3к-3.5к , което разбира се няма как да се определи като плюс. Интериорно за мен този автомобил представлява някакво недоразумение , като го сравня с Golf 5 или 6 примерно. Подлакътник тази кола няма , поне преди фейс лифта. Има едно нещо , което е пласмасово ..,но то според мен е кутия някаква и е по назад отколкото трябва за да ти служи като подлакътник. Няма къде за сложиш бутилка с вода. Даже и телефона с няма къде да оставиш. Всъщност за телефона има едно място под централната конзола , но не е точно измислено да събира всеки телефон , не си го виждаш и можеш и да си го забравиш в колата. Плюсовете са ,че тая кола за разлика от други Японски не ръждясва, съответно здрави , безпроблемни бензинови двигатели ,здраво окачване , електроника и т.н. Друго предимство пред Голфа е ,че тук ангренажната верига не се сменя. В смисъл , сменя се само ако дава индикации , но уж е проектирана да изкара целия жизнен цикъл. При Голфа , като го купиш без доказуема севизна история веднага имаш ангренажен ремък , водна помпа да сменяш и това трябва да си го предвидиш като разход..а при тоя Auris такъв разход нямаш.
От обявите , които си постнал този Auris , който е купуван нов от Тойота България на под 80 к си заслужава доста на фона останалия нововнос , където големия проблем е,че не знаеш на какво ще се натресеш. Обявата е написана доста добре и грамотно , което говори добре за собственика. Доказан произход , 1 собственик , пълна сервизна , малко километри . Като ниво на оборудване е нещо от сорта на средното , което бива. Най- ниското са с климатик и без копчета на волана. Такива коли не стоят дълго на обява , защото бързо им се намира купувач.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот muns61 » Сря 08 юни 2022 12:29


Любопитно ми е защо избираш черни коли?


d_ivanov
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 05 юни 2022 8:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот d_ivanov » Сря 08 юни 2022 12:31


Мерси за изчерпателния анализ.Тойотата наистина е малко дървена ,ама най-зле е интериора на сеат леон тая конзола все едно игрите тетрис.
Едит : не е умишлен избора за черният цвят, просто сме доста свити в избора Добрич+Варна


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Нед 19 ное 2023 16:53


Здравейте колеги и първо да се извиня на колегата, че му пиша в темата, но реших да не пускам друга. Имам 2 въпроса на които бих се радвал да получа отговор:
- търся само и единствено бинзинов Голф 5 с двиагтел1,4 или 1,6 тук четох доста и останах с впечатление, че 1,6 гори повече масло (разбира се зависи от състоянието и пробега, но тук в Бг сигурно не идват на под 300к.км) - кажете колко струва основен ремонт на 1,4 или 1,6 , защото с гумички на клапаните няма да мине номера - проблизително разбира се, но все пак?
-проблема със скоростната кутия 5 степенна само при моторизациите с 1,6 ли е или го има и при 1,4 - ремонтите там успешни ли са, и разбира се приблизителна цена с хубави части?
- на колата ще се сложи газ задължително ако няма
- 1,6 бензин версиите имат ли ESP - Много държа на тази екстра, 1,4, като по-слаб мотор вероятно няма да има?
Както се досещате не търся fsi,tsi или tfsi - а само и единствено 80 или 102 коня.Надявам се да нямат проблеми с ръждата, ще търся кола от Италия, но все пак.
Благодаря предварително за отделеното време.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот stefan4o » Нед 19 ное 2023 17:18


Колега, един въпрос. Градско ли ще се кара предимно тая кола, че търсиш такъв астматик? 1.6 няма да е толко зле, ама 1.4 80 коня ... Остави маслото.....
Относно ремонта - някой колега скоро имаше тема - dontaskdontsay, потърси я. Според мен ако не си го правиш сам ремонта с части с отстъпка, си е набутвация. Но това е мое мнение.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Нед 19 ное 2023 17:40


Градско и извънградско, някъде между 20 и 30к.км на година - нямам никакви претенции за скорост,изпреварване и т.н. Трябва ми да ме движи със 100 по магистралата, пределно ясно ми е, че ТИР каращ със 90 на баир вероятно трудно ще мога да изпреваря, но ............. Ремонтите в никой случай не си ги правя сам, дори за смяна на масло търся майстори, не се занимавам с такива неща. Японците от тия години 2003-2007 погнииват сериозно иначе, като двигатели и скоростни кутии не са зле.
Дано някой може да каже, колко $$$ ляга основен ремонт на двигател и основен ремонт на скоростна кутия - ако ремонта на мотора с оригинални сегменти и работа надхвърля 1200 лева, а ремонт на кутията пак с оригинални части е над 2000лв с работа, то по-добре да търся Меган 1,6 113 коня.

Последна промяна от eng на Нед 19 ное 2023 18:58, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта