Q7 4.2 FSI Или Субару?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
dikidera
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 07 юни 2022 6:56
Автомобил:
Двигател:

Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот dikidera » Вто 07 юни 2022 7:02


По принцип Аудито и Субару Трибека Б9 нямат сравнение, но се налага да се направи. Търсих джипка, бензин автомат, и си харесах един от двата, винаги съм искал ауди, но ми казаха, че 4.2 фси е ламя и ремонтите, но и трибеката иска подобни ремонти на моменти.




Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот Lupender » Вто 07 юни 2022 7:37


Съмнявам се да има в такъв клас коли варианти с евтини ремонти, независимо дали са японски, немски или американски.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1339
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот fur1ous » Вто 07 юни 2022 10:45


Нито едното, освен ако не са 1-2 максимум 3 годишни и да ги караш до 5-6 годишна възраст максимум.
Ако те плаши от сега поддръжката не са за теб тия коли, само гумите на Q7 среден към по скоро нисък клас са ти 900 лв., премиум летните са 1600 лв. за 4 бр.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот thanis » Вто 07 юни 2022 11:44


Принципно за такъв тип автомобили е силно препоръчително във всеки един момент да имаш 2-3 хиляди лева заделени за "черни" дни. Трибеката е по-смотана вътре, но без проблем става на газ. Q7 се краде доста по-често. 4.2 FSI ако трябва да го караш на бензин, по-добре ползвай рент-а-кар. Шегата на страна, няма как да ти кажем кой е по-добър. Винаги гледаш конкретен екземпляр с истинска диагностика, както компютърна, така и силно препоръчително от специалист за марката.

Този тип автомобили не случайно са на много ниски цени за закупуване, защото експлоатационните им разходи са космически.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот drotomir » Вто 07 юни 2022 17:58


Ще дам прост пример макар че доста хора ще скочат върху мен че не е така , та у фирмата където работя управителя реши да вземе пералня и сушилня за да се перат работниците работните дрехи , човека е върл фен на скъпите но стари кочини та взе 3 употреба машини миеле , машините са стари но нови са стрували около 4000 лева всяка . Още след първия месец се наложи да ги отремонтирам и закърпвам постоянно , работят но сушилнята скърца и тече конденз отнякъде , пералнята е за смяна амортисьори в момента , а дефакто с тези пари можеше да се купят 2 нови машини примерно електролукс или самсунг.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот muns61 » Вто 07 юни 2022 18:44


Трибека е ламя, лично впечатление.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот stefan4o » Вто 07 юни 2022 18:59


На мен ми се струва, че 2к лева в джоба са малко за да притежаваш такива коли.
Струва ми се, че начинът, по който пита за ремонтите го прави да изглежда неподготвен за такъв автомобил.


dikidera
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 07 юни 2022 6:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот dikidera » Вто 07 юни 2022 21:02


Съжалявам, че така излязох като твърде неподготвен. Принципно бях си харесал една Q7 на газ за 10к и бях убеден че мога да я сваля още, като мешала антифриз и масло, и бях готов да дам няколко хиляди лева, но да знам, че е отремонтиран двигателя, и мислих примерно да махна газта.

Между двете коли, аудито ще пази цена и здрава, и на части дори след 2-3 години, по-висока е от трибеката. И да, знам че се краде лесно, което е огромен минус. Имаше едно момче му я оглозгаха за няколко часа и три месеца беше без колата си, като за да си върне предишния вид каза 4500лв . При субаруто, не ме кефи, че не е чак толкова висока, както и вози твърдичко. За жалост е и само 5 скорости, та на по-високи скорости, ще е на високи обороти, покарах я и още на 80км/ч се чуваше съпротивлението на вятъра, а двигателя си се чува в купето, едно бучене според оборотите. При нея има някакъв плюс, че има вариант да се задигнат конете, има модове за кутията, има вариант за турбиниране на двигателя - абе много неща само лев да имаш да хвърляш.


bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот bbb12 » Вто 07 юни 2022 22:55


Наистина колегите по-горе са прави. Коли от висок клас се купуват нови или почти нови. Оттам нататък просто няма смисъл, защото ставаш роб на колата във финансово отношение и лично за мен няма смисъл от това. 2-3 хиляди опрделено са малко за подобен клас автомобил, който вече е прехвърлил няколко години.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот Каспър » Сря 08 юни 2022 8:14


Да вземеш за 10к лв. Q7 на газ което меша антифриз и масло с идеята да му ремонтираш двигателя и да махнеш газта :mhihi Ти сериозно ли :question
Не ти знам месечния доход, но със доход под 5к на месец, поддръжката на Q7 първо поколение преди фейса си е живо самоубийство. И още едни 5к за всеки случай настрана. Читав такъв автомобил под 25к лв. трудно ще намериш и покупната цена му е най-малкия проблем, после идва веселото :icon_lol
Като гледам какви сметки правиш по-добре стой далеч от този клас автомобили за да не съжаляваш после.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Q7 4.2 FSI Или Субару?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 09 юни 2022 18:54


Трябва да си готов да инвестираш около 10 000лв годишно в поддръжка и ремонти в този клас. По принцип не е лоша идея, защото за няколко години всичко ще ти излезе 40-50К, а караш кола в клас 200К. Но мен лично ме бъгва, че тези ремонти не се случват по график, ставаш най-добър приятел с пътната помощ... и просто не можеш да разчиташ на автомобила. :th_up

ПС: Трибеката е по-евтина като цяло, но си се чупи доволно и частите се чакат по 1-2 седмици.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта